Kategorija: Aktualitātes

RE:TV 19.septembrī plkst. 18.30 raidījums “Vērtīgi zināt” viesosies Neretā

Pacientu līdzmaksājumi par zālēm piecu mēnešu laikā samazinājušies par 5,05 miljoniem eiro

  • Pacienti līdzmaksājumos par valsts kompensējamajām zālēm ik mēnesi ietaupa vairāk nekā 1 miljonu eiro
  • Kopumā kopš 1. aprīļa pacienti līdzmaksājumos ir ietaupījuši 5,05 miljonus eiro
  • Pacientu līdzmaksājums par vienu recepti vidēji samazinājies par 1,60 eiro

Par pārbūves darbiem Neretas novada Neretas pagasta Kalēju un Ziedu ielā

Sakarā ar pārbūves darbiem no 21.septembra Ziedu ielā posmā no P.Lodziņa ielas līdz Dzirnavu ielai un no 5.oktobra Kalēju ielā posmā no Raiņa ielas līdz Klusajai ielai tiks ierobežota satiksme un gājēju pārvietošanās. Lūdzam ievērot un sekot norādēm būvobjektos! Atvainojamies  par sagādātajām neērtībām!

Pārrobežu sadarbības projekta ietvaros Neretā tiekas Rundāles, Iecavas un Biržu (Lietuva) pašvaldību pārstāvji

15.septembrī Neretas novada pašvaldībā notika  Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014.-2020.gadam projekta“Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos”(“Digitālā kapsēta”, LLI-437) menedžmenta un vadības grupas Neretas, Rundāles, Iecavas un Biržu (Lietuva) pārstāvju tikšanās, kurā tika pārrunāts, kā tiks īstenota plānotā kapsētu digitalizācija, cik tālu katrs no partneriem ir iepirkumu procedūras veikšanā, cik un kādi publicitātes pasākumi tiks īstenoti,  kā arī Zalves pagasta pārvaldes vadītāja Dzintra Noreika dalījās pieredzē ar to, kā Zalves pagasts ir realizējis kapu digitalizāciju.  

Bērnu deju kolektīvs “Pūcēni” aicina savā pulkā jaunus dejotājus

Startēs autoceļojums „Renesanse Sēlijā”

 Svētdien, 4. oktobrī, aicinām uz renesanses periodam veltītu piedzīvojumu, kam jāatvēl visa skaistā oktobra svētdiena. Sākums – Neretas novada novadpētniecības muzejā, Neretā, Ziedu ielā 11.

Dienas programmā:
Pl. 10. 30 – Dr.hist Mārītes Jakovļevas lekcija „Renesanses periods Sēlijā”, diskusija par izstrādāto autoceļojuma maršrutu un kafijas pauze pirms brauciena.

Pl. 12. 30 – Izbraucam autoceļojuma „Renesanse Sēlijā” atklāšanas braucienā! Būsim pirmatklājēji. Braucienu vadīs maršruta izstrādātājs Jānis Dzimtais, tādēļ par garlaicību sūdzēties nevarēsim.
Brauciena noslēgums paredzēts Ēģiptē( tajā, kas atrodas Medumu pagastā), līdz kurai plānojam nokļūt vēl dienas gaišajā daļā.

Neretas sociālā aprūpes centra teritorijā izveidots trenažieru laukums

Ar Eiropas Savienības finansējuma atbalstu Neretas sociālā aprūpes centra teritorijā īstenots projekts “Aktīvās zonas izveidošana pie Neretas sociālā aprūpes centra” Nr. 19.-04.-AL08-A-019.2202-000010,  kura ietvaros rekonstruētas trīs kāpnes (divas ārējās kāpnes un vienas iekšējās kāpnes), bruģēts pievedceļš un taciņa uz trenažieru laukumu, kā arī uzstādīti trenažieri dažādām muskuļu grupām. Tāpat ir galds un divi soli brīvā laika pavadīšanai.

Nobruģēts laukums pie Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas kopmītnēm

Neretas pagasta pārvalde šī gada sākumā, sastādot budžetu,  bija ieplānojusi veikt  Nereta Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas kopmītņu un sākumskolas laukumu rekonstrukciju. 10.septembrī Kokneses apvienotās pašvaldību  būvvaldes pienākumu izpildītāja Dace Lapuka, būvinspektore Silvija Sprinģe, Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis un pašvaldības izpilddirektors Rolands Klibiķis apsekoja objektu, un projekts “Vieta sabiedriskām aktivitātēm”, kas paredzēja laukuma pārbūvi, ir īstenots.

Sestdienas sarunas muzejā septembrī

Šoreiz – par dzeju, dzejas radīšanu un novadniekiem. Profesionāliem dzejniekiem un tiem, kuri rada dzeju hobija līmenī. Kā jau dzejas mēnesī šī bija Sestdienas sarunu muzejā tēma 2020.gada 12.septembrī Neretas novada novadpētniecības muzejā.

Ar ko atšķiras profesionāļa radīts dzejolis no dzejoļa, ko radījis cilvēks, strādādams lauku darbus, vakara atpūtā pēc intensīvas darba dienas vai slimības gultā? Manuprāt, atšķirības nav, jo dzeju nevar uzrakstīt pēc pasūtījuma. Tā top tad, kad autoram ir ko sacīt dzejas valodā. Šogad Dzejas dienu moto “Dzeja dziedē” sasaucas ar dažiem dzejas uzdevumiem – dot spēku gan autoram, gan lasītājam ikdienā, skumju brīdī, slimībā, uzmundrināt vājuma mirklī.

Tēva diena Ērberģē

     

Lai arī svētdien rīts atausa visai pelēcīgs un vējains, tomēr dienas vidū starp mākoņiem uzspīdēja saulīte, aicinot mazzalviešus doties uz Tēva dienai veltīto pasākumu. Šogad pasākumā piedalījās septiņas ģimenes, no kurām divas bija īpaši kupli pārstāvētas. Enijai un Renāram līdzi bija ieradusies arī “atbalsta komanda” – omīte un opītis.  Arī Rihardam līdzi bija omīte un opītis, bet tā kā tētim šī bija darba diena, tad opim vajadzēja “pārstāvēt” tēti, ņemot dalību visās aktivitātēs. Savukārt, Esmeralda bija atnākusi kopā ar mammu. Pasākums sākās ar kopīgu sportisku “iesildīšanos” mūzikas pavadījumā. Pēc iesildīšanās tētiem vajadzēja parādīt savas prasmes dažādās aktivitātēs gan kopā ar ģimeni, gan arī individuāli.  Kopā ar ģimeni no koka iesmiņiem un dzijas vajadzēja kopīgi uzmeistarot “zirneklīša tīklu”. Katrā no šiem “tīkliņiem” līdz pasākuma beigām “saradās” 8 krāsu zirneklīši – katrs kā atzīme par dalību kādā no aktivitātēm.  Kopā ar bērniem bija jādodas “fotomedībās” muižas apkārtnē un parka takās kopīgi meklējot uzdevumos dotās vietas un lietas. Bija arī vairāki individuāli veiklības un prasmju pārbaudījumi.

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other