Kategorija: Latvijas skolas soma

Zinātniskais teātris viesojas Mazzalvē

14.02.2019.

Iesaistoties programmā “Latvijas skolas soma”, 14.februārī  Mazzalves pamatskolā viesojās Zinātniskais teātris ar šovu – darbnīcu, kurā Mazzalves pamatskolas 1.-9.klašu skolēniem bija lieliska iespēja vērot un pašiem aktīvi piedalīties zinātniskā teātra programmā. Pasākuma mērķis bija izprast zinātni caur interaktīviem eksperimentiem.

Mazzalviešu “Latvijas skolas somā” iepazīšanās ar Nacionālo bibliotēku un eksperimenti Dabaszinību skolā

07.02.2019.

7. februārī Mazzalves pamatskolas 4. un 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām  projekta “Latvijas skolas  soma” ietvaros apmeklēja  Rīgas Dabaszinību skolu un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Kādi iespaidi skolēniem?

Kristiāns: “Man patika Dabaszinību skolā veidot slēgumus ķēdē, bet bibliotēkā  pārsteidza mazākā grāmata, kura ir tikai vienas rūtiņas lielumā.”

Toms: “Patika slēgt elektrisko ķēdi. Bibliotēkā bija iespaidīgas kāpnes.”

Ingars: “Man patiks saslēgt radio ķēdi. Bibliotēkā patika 2 grāmatas – mazākā un lielākā.”

Tagad zinām, kas ir opera

02.02.2019.

2. februārī grupa Mazzalves pamatskolas 3.-9.klases skolēnu skolotāju D. Pabērzas un S. Ivanovas pavadībā devās uz LNO skatīties izrādi ,,Putnu opera”. Izrādes apmeklējums tika finansēts no programmas ,,Latvijas skolas soma”.

Par operu skolēni bija dzirdējuši dažādus viedokļus- vieniem šis mākslas veids ļoti patīk, citi,  izdzirdot šo vārdu, kategoriski novīpsnā. Kāds bija mūsu izvērtējums? 

Mazzalviešu “Latvijas skolas somā” senās latviešu tradīcijas

Ir jāierodas karnevālā vai jādodas ķekatās.  Vajag masku, bet trūkst ideju un nezinām, kā uzvesties!  Ko darīt?

Apmeklēt Aizkraukles  muzejā “Kalna ziedi” nodarbību par masku gatavošanu. Tā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izdarīja Mazzalves pamatskolas 1.- 3. skolēni.

Ekskursija uz Rīgu

14.12.2018.

Tuvojās 1. semestra noslēgums, Ziemassvētki. Vēl jāizdara pēdējie darbiņi, lai godam sagaidītu Ziemassvētku vecīti. Tik skaistā laikā Mazzalves pamatskolas 1.- 3. klašu skolēni devās ekskursijā uz Rīgu, lai projekta “Skolas soma” ietvaros ,apmeklētu Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju. Tajā ir padomāts par visu vecumu apmeklētājiem. Ir iespēja apskatīt dažādas izstādes, pastāvīgo ekspozīciju vai doties izzinošā un aizraujošā ceļojumā mākslas pasaulē. Saņemot kartes ar mākslas darbu aprakstiem un uzdevumiem, bērni kļuva par mazajiem detektīviem. Atrast vajadzīgo zāli, ekspozīciju, gleznās atsevišķus objektus, fragmentus bija interesanti. Un kur vēl labāk atkārtot un nostiprināt vizuālās mākslas stundās apgūtās zināšanas! Skolotājas Vitas Zeltiņas vadībā darbs veicās raiti, bērni darbojās ar prieku . Starp daudziem darbiem, katrs skolēns varēja izvēlēties arī sev tuvāko, interesantāko mākslas darbu.

Kopā ar visiem svinam Latvijas simtgadi

Latvijas simtgades priekšvakarā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalves pamatskolas vecāko klašu skolēni arēnā Rīga noskatījās multimediālo deju lielizrādi “Abas malas”. Tas bija īsts pārdzīvojums un lieliska vēstures stunda.

Kinolektorija “Tēvs Nakts” apmeklējums

Iniciatīva  „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, ikvienam skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Izmantojot “Latvijas skolas soma” piedāvāto kinolektoriju, 6. oktobrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni devās uz Dāvja Sīmaņa un jaunā režisora Matīsa Kažas uzņemto vēsturisko drāmu ‘’Tēvs Nakts’’, kas tika rādīta vecākajā kinoteātrī Latvijā – kino “Splendid Palace”.

Desmit no desmit

22. oktobrī 4. – 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām Ludmilu Rozi un Silviju Lisovsku devās ekskursijā. Plānojām aktīvi padarboties sportiskā jomā un noskatīties filmu “Vasaras bērni” īstā kinoteātrī Rīgā (tas ir programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros).

Sportiskās aktivitātes un sevis izglītošana uz boulinga celiņa bija pirmā ekskursijas apmeklējuma vieta. Tā kā daudzi skolēni boulingā bijā pirmo reizi, tad sākām ar drošības un arī darbošanās instrukciju. Kad viss bija skaidrs, tad sākām aktīvi sevi izvingrināt. Patika visiem, kaut arī rezultāti, kā jau pirmajā reizē, bija gan labi, gan arī ne tik labi. Svarīgs bija darbošanās un izkustēšanās spars. Kad laiks sportiskajām aktivitātēm  beidzās, protams, ka  bija sajūta, ka laika bijis par maz.

Mazzalvieši izzina un bauda Latvijas skaistumu

18. oktobrī Mazzalves pamatskolas 7.-9.klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Vidzemi. Mācību ekskursijas mērķis bija iepazīties ar ievērojamiem šī novada ģeomorfoloģiskajiem objektiem. Meteoroloģisko apstākļu ziņā šī diena tika nodēvēta par tiešām pēdējo šīs karstās un saulainās atvasaras dienu, kas mūsu dabas objektu apskati gleznainās Gaujas un Amatas krastos vērta tik tiešām atmiņās paliekošu un piepildītu.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni laikmetīgās mākslas starptautiskā izstādē

Iespējams, daudzi jau zina, ka “Latvijas skolas soma” ir valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other