Kategorija: Latvijas skolas soma

“Soliņš” iekustināja

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalves pamatskolas 1.-9.klašu skolēniem bija iespēja 14.oktobrī skolas kamīnzālē noskatīties un aktīvi līdzdarboties izrādē bez vārdiem “Soliņš”, ko uz Mazzalvi bija atvedis vizuālais teātris bērniem un pieaugušajiem “Teātris azotē”.

Neretas novads krāšņajā pasākumā “Sēlija rotā” Ābeļos

Tradicionāli sēļi no Sēlijas novadu apvienības novadiem – Neretas, Jaunjelgavas, Aknīstes, Salas, Ilūkstes, Jēkabpils un Viesītes, pieaicinot krustpiliešus, ik gadu pulcējas kādā no novadiem uz saviem tautas mākslas svētkiem “Sēlija rotā”.

Mazzalvieši izzina Latvijas vēsturi un apmeklē finiera ražotni

Mazzalves pamatskolas 8.-9. klases skolēni 17.aprīlī devās mācību ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja A/S Latvijas Finieris ražotni un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. Šobrīd “Latvijas Finieris” ir attīstījies par starptautisku koncernu ar ražošanas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, kā arī 12 produktu attīstības un tirdzniecības  uzņēmumiem Eiropā un ārpus tās. Savu produkciju pārdod vairāk nekā 60 pasaules valstīs, nodrošinot klientiem kvalitāti, servisu un individuālus tehnoloģiskos risinājumus.

Flauta pieskandina Mazzalvi

26.martā Mazzalves pamatskolā viesojās flautiste Maija Kļaviņa ar koncertlekciju “Tembra projekcijas”, kura interesanti un ļoti saistoši visām vecuma grupām no piecgadniekiem līdz 9.klases jauniešiem atklāja flautas attīstības vēsturi. Koncertlekcijā bija lieliski apvienotas dažādas mākslas – vizuālā, kinomāksla, tērpu dizains, glezniecība, fotomāksla un mūzika. Flautiste fantastiski izspēlēja vilciena gaitu pa kalnainu apvidu, nospēlēja arī pavadījumu animācijas filmai. Skolēni muzikālos skaņdarbos iepazina sešas dažādas flautas, varēja tās salīdzināt. Koncertlekcijas noslēgumā skolēniem bija iespēja arī gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem – izrādās, flautas ir arī ne tikai no koka un apsudrabotas, bet pat no īsta sudraba, pat zelta un platīna darinātas. Lai tik virtuozi iztrallinātu sīksīkos nošu pierakstus, Maija Kļaviņa mācījusies vairāk kā 20 gadus gan Rīgas 6.vidusskolā, gan mūzikas skolā un gan mūzikas akadēmijā.

Zinātniskais teātris viesojas Mazzalvē

14.02.2019.

Iesaistoties programmā “Latvijas skolas soma”, 14.februārī  Mazzalves pamatskolā viesojās Zinātniskais teātris ar šovu – darbnīcu, kurā Mazzalves pamatskolas 1.-9.klašu skolēniem bija lieliska iespēja vērot un pašiem aktīvi piedalīties zinātniskā teātra programmā. Pasākuma mērķis bija izprast zinātni caur interaktīviem eksperimentiem.

Mazzalviešu “Latvijas skolas somā” iepazīšanās ar Nacionālo bibliotēku un eksperimenti Dabaszinību skolā

07.02.2019.

7. februārī Mazzalves pamatskolas 4. un 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām  projekta “Latvijas skolas  soma” ietvaros apmeklēja  Rīgas Dabaszinību skolu un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Kādi iespaidi skolēniem?

Kristiāns: “Man patika Dabaszinību skolā veidot slēgumus ķēdē, bet bibliotēkā  pārsteidza mazākā grāmata, kura ir tikai vienas rūtiņas lielumā.”

Toms: “Patika slēgt elektrisko ķēdi. Bibliotēkā bija iespaidīgas kāpnes.”

Ingars: “Man patiks saslēgt radio ķēdi. Bibliotēkā patika 2 grāmatas – mazākā un lielākā.”

Tagad zinām, kas ir opera

02.02.2019.

2. februārī grupa Mazzalves pamatskolas 3.-9.klases skolēnu skolotāju D. Pabērzas un S. Ivanovas pavadībā devās uz LNO skatīties izrādi ,,Putnu opera”. Izrādes apmeklējums tika finansēts no programmas ,,Latvijas skolas soma”.

Par operu skolēni bija dzirdējuši dažādus viedokļus- vieniem šis mākslas veids ļoti patīk, citi,  izdzirdot šo vārdu, kategoriski novīpsnā. Kāds bija mūsu izvērtējums? 

Mazzalviešu “Latvijas skolas somā” senās latviešu tradīcijas

Ir jāierodas karnevālā vai jādodas ķekatās.  Vajag masku, bet trūkst ideju un nezinām, kā uzvesties!  Ko darīt?

Apmeklēt Aizkraukles  muzejā “Kalna ziedi” nodarbību par masku gatavošanu. Tā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izdarīja Mazzalves pamatskolas 1.- 3. skolēni.

Ekskursija uz Rīgu

14.12.2018.

Tuvojās 1. semestra noslēgums, Ziemassvētki. Vēl jāizdara pēdējie darbiņi, lai godam sagaidītu Ziemassvētku vecīti. Tik skaistā laikā Mazzalves pamatskolas 1.- 3. klašu skolēni devās ekskursijā uz Rīgu, lai projekta “Skolas soma” ietvaros ,apmeklētu Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju. Tajā ir padomāts par visu vecumu apmeklētājiem. Ir iespēja apskatīt dažādas izstādes, pastāvīgo ekspozīciju vai doties izzinošā un aizraujošā ceļojumā mākslas pasaulē. Saņemot kartes ar mākslas darbu aprakstiem un uzdevumiem, bērni kļuva par mazajiem detektīviem. Atrast vajadzīgo zāli, ekspozīciju, gleznās atsevišķus objektus, fragmentus bija interesanti. Un kur vēl labāk atkārtot un nostiprināt vizuālās mākslas stundās apgūtās zināšanas! Skolotājas Vitas Zeltiņas vadībā darbs veicās raiti, bērni darbojās ar prieku . Starp daudziem darbiem, katrs skolēns varēja izvēlēties arī sev tuvāko, interesantāko mākslas darbu.

Kopā ar visiem svinam Latvijas simtgadi

Latvijas simtgades priekšvakarā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalves pamatskolas vecāko klašu skolēni arēnā Rīga noskatījās multimediālo deju lielizrādi “Abas malas”. Tas bija īsts pārdzīvojums un lieliska vēstures stunda.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other