Kategorija: Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs Nr. 8.3.5.0/16/I/001

Mazzalves skolēni ciemojas maizes ceptuvē “Lāči”

8. maijā Mazzalves pamatskolas 1.-3.klases skolēni ar audzinātājām A.Sirsniņu, V.Zeltiņu un A.Freimani viesojās maizes ceptuvē “Lāči”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Katru dienu ēdam maizi, bet bija interesanti uzzināt un pašiem piedzīvot, kā tā top. Visi zinām, ka ceļš līdz maizei ir rūpju un darba pilns. Un kādi tik darbi jāprot izdarīt, lai tiktu līdz kukulītim! 

Brauciens uz Siguldas “Brīnumzemi”

2. maijā mēs, astoņpadsmit 5.,6.,7.klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Siguldas Zinātnes muzeju “Mazā brīnumzeme”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Garšīgais bizness Ķekavā

9.aprīlī mēs, 6.klases skolēni, devāmies radošā ekskursijā uz Ķekavu.

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklējām pārtikas un dzērienu uzņēmumu “GiLine for life” Ķekavā. Ražotne Latvijā pazīstama arī ar nosaukumu “Konfelāde.” Nodarbībā iepazinām uzņēmuma darbību no idejas līdz veiksmīgai darbībai un produkcijai šodien.

“BEWE RIX”, “BEWESHIP Latvia” sastaptie cilvēki

5. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni, piedaloties karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Izvēle, iespējas, izaugsme”, devās uz loģistikas uzņēmumu “BEW RIX”, SIA/ “BEWESHIP Latvia”, SIA. Tur guvām priekšstatu par loģistikas kompānijas darbu, strādājošo profesijām, izglītību, pieredzi un prasmēm, kas nepieciešamas darbiniekiem.

Pārsteigums pēc pārsteiguma

16. oktobrī 4. – 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām devās ekskursijā, lai apmeklētu lidostu un Motormuzeju. Kāds bija ekskursijas mērķis? Projekta ”Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros izzināt lidostas “Rīga” darbu un uzzināt, kas strādā lidostā.

Neretas novadā Karjeras nedēļā jaunieši izzina savas stiprās puses

Jau sesto gadu Latvijā oktobra mēnesī norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notiek pasākumi par karjeras vadības prasmēm, kā arī lielākajās Latvijas vidusskolās notiek diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku – dažādu profesiju pārstāvju dalību, bet jaunāko klašu skolēnus apciemo “K komanda” un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar īpašu virtuālās realitātes briļļu palīdzību.

Mazzalves skolēni izzina darbu rūpnīcā

26. septembrī saulainā rudens sākuma dienā Mazzalves pamatskolas 8. un 9. klases skolēni devās ekskursijā uz Daugavpils pilsētu. Šis mācību brauciens norisinājās projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros. Turpinot jau pagājušajā gadā iesākto iepazīšanos ar profesijām un karjeras iespējām dažādās nozarēs, šogad sākām ar to profesiju, kas saistītas ar rūpniecību, izzināšanu.

“Karjeras perspektīvas inženierzinātņu nozarē”

21. septembra rītā Neretas Jāna Jaunsudrabiņa vidusskolas pagalmā bija piestājis TehnoBuss un tajā notika karjeras izglītības pasākums ”Karjeras perspektīvas inženierzinātņu nozarē”. TehnoBuss ir Mašīnbūves un metālapstrādes asociācijas īstenots projekts ar mērķi veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm, īpaši par mašīnbūves un metālapstrādes specialitātēm.

Profesionālas izaugsmes iespējas darba vietā

18.aprīlī 17 Mazzalves pamatskolas 5.-7.klašu skolēni apmeklēja Rīgas lidostu ar mērķi uzzināt karjeras iespējas šajā darbavietā.

Ekskursija  notika Eiropas  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Lidosta ir viena no valstī lielākajām un profesionālākajām darba vietām, kurā ir darbavietas ap 2000 strādnieku.  Pusotru stundu garajā ekskursijā skolēni uzzināja par to, kas notiek lidostā, kā tiek organizēta šeit darba ikdiena, kā ir jāmācās, lai varētu kļūt konkurentspējīgs un labi apmaksāts darbinieks. Skolēni guva priekšstatu gan par pašu it kā  vienkāršāko profesiju specifiku lidostā, kā piemēram, apkopēju augstajiem profesionālajiem pienākumiem, iekrāvēju amatprasmēm un fizisko piemērotību, pārdevēju uzdevumiem, gan par pašu sarežģītāko profesiju apguvi un pienākumiem, kā pilots, stjuarts, dispečers, lidostas operators, apkopes speciālists, gaisa kuģu speciālists, menedžers, sabiedrisko attiecību speciālists, klientu apkalopjošais personāls, ornitologs u.c.

Neretas bērni ar prieku apgūst robotiku

27.februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Mazajā skolā notika SIA “Agirvision” Robotu skolas nodarbības 1.-5.klašu skolēniem. Tās notiek karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Tehniskās zināšanas manai nākotnei” projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros. Tā mērķis ir iepazīstināt jaunāko klašu skolēnus ar robotikas pamatiem un ar to saistītajām profesijām (inženieris, programmētājs, mehāniķis u.c. ), kā arī rosināt skolēnu interesi par tehnisko jaunradi un iedrošināt savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other