Kategorija: Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs Nr. 8.3.5.0/16/I/001

Kas būvē ceļus un kas pa tiem brauc?

6. novembrī mēs, Mazzalves pamatskolas 8. un 9. klases skolēni, kopā ar skolotāju Daigu Pabērzu devāmies interesantā un izsmeļošā ekskursijā uz VAS ,,Latvijas Valsts Ceļi” labortatoriju un Rīgas Motormuzeju. Brauciens tika organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ,,Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un ,,Latvijas Skolas Soma” ietvaros.

Mazzalves pamatskolas skolēni izzina nezināmo

31. oktobrī mēs, 5.un 6. klašu skolēni kopā ar skolotāju, devāmies ekskursijā, kuras uzdevums – izzināt to, ko vēl nezinām. Mēs iegriezāmies Birzgales pagasta muzejā “Rūķi’’, kur gide izstāstīja par pagasta vēsturi. Redzējām arī rūķus, lielākais rūķis bija gatavots no salmiem, bet mazākie- no auduma. Izmēģinājām rakstīt arī ar tinti, tas bija tik jocīgi.

Iepriekšējā mācību gadā ar projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējumu īstenoti informatīvi un izglītojoši pasākumi

Sācies 2019./2020. mācību gads.  Projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tiek turpināts darbs karjeras atbalsta jomā Neretas novada skolās. Projekts tiek īstenots, lai uzlabotu pieeju karjeras izglītības atbalstam Neretas novada skolu audzēkņiem.

Mazzalves skolēni ciemojas maizes ceptuvē “Lāči”

8. maijā Mazzalves pamatskolas 1.-3.klases skolēni ar audzinātājām A.Sirsniņu, V.Zeltiņu un A.Freimani viesojās maizes ceptuvē “Lāči”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Katru dienu ēdam maizi, bet bija interesanti uzzināt un pašiem piedzīvot, kā tā top. Visi zinām, ka ceļš līdz maizei ir rūpju un darba pilns. Un kādi tik darbi jāprot izdarīt, lai tiktu līdz kukulītim! 

Brauciens uz Siguldas “Brīnumzemi”

2. maijā mēs, astoņpadsmit 5.,6.,7.klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Siguldas Zinātnes muzeju “Mazā brīnumzeme”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Garšīgais bizness Ķekavā

9.aprīlī mēs, 6.klases skolēni, devāmies radošā ekskursijā uz Ķekavu.

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklējām pārtikas un dzērienu uzņēmumu “GiLine for life” Ķekavā. Ražotne Latvijā pazīstama arī ar nosaukumu “Konfelāde.” Nodarbībā iepazinām uzņēmuma darbību no idejas līdz veiksmīgai darbībai un produkcijai šodien.

“BEWE RIX”, “BEWESHIP Latvia” sastaptie cilvēki

5. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni, piedaloties karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Izvēle, iespējas, izaugsme”, devās uz loģistikas uzņēmumu “BEW RIX”, SIA/ “BEWESHIP Latvia”, SIA. Tur guvām priekšstatu par loģistikas kompānijas darbu, strādājošo profesijām, izglītību, pieredzi un prasmēm, kas nepieciešamas darbiniekiem.

Pārsteigums pēc pārsteiguma

16. oktobrī 4. – 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām devās ekskursijā, lai apmeklētu lidostu un Motormuzeju. Kāds bija ekskursijas mērķis? Projekta ”Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros izzināt lidostas “Rīga” darbu un uzzināt, kas strādā lidostā.

Neretas novadā Karjeras nedēļā jaunieši izzina savas stiprās puses

Jau sesto gadu Latvijā oktobra mēnesī norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notiek pasākumi par karjeras vadības prasmēm, kā arī lielākajās Latvijas vidusskolās notiek diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku – dažādu profesiju pārstāvju dalību, bet jaunāko klašu skolēnus apciemo “K komanda” un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar īpašu virtuālās realitātes briļļu palīdzību.

Mazzalves skolēni izzina darbu rūpnīcā

26. septembrī saulainā rudens sākuma dienā Mazzalves pamatskolas 8. un 9. klases skolēni devās ekskursijā uz Daugavpils pilsētu. Šis mācību brauciens norisinājās projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros. Turpinot jau pagājušajā gadā iesākto iepazīšanos ar profesijām un karjeras iespējām dažādās nozarēs, šogad sākām ar to profesiju, kas saistītas ar rūpniecību, izzināšanu.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other