Kategorija: Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs Nr. 8.3.5.0/16/I/001

“BEWE RIX”, “BEWESHIP Latvia” sastaptie cilvēki

5. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni, piedaloties karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Izvēle, iespējas, izaugsme”, devās uz loģistikas uzņēmumu “BEW RIX”, SIA/ “BEWESHIP Latvia”, SIA. Tur guvām priekšstatu par loģistikas kompānijas darbu, strādājošo profesijām, izglītību, pieredzi un prasmēm, kas nepieciešamas darbiniekiem.

Pārsteigums pēc pārsteiguma

16. oktobrī 4. – 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām devās ekskursijā, lai apmeklētu lidostu un Motormuzeju. Kāds bija ekskursijas mērķis? Projekta ”Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros izzināt lidostas “Rīga” darbu un uzzināt, kas strādā lidostā.

Neretas novadā Karjeras nedēļā jaunieši izzina savas stiprās puses

Jau sesto gadu Latvijā oktobra mēnesī norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notiek pasākumi par karjeras vadības prasmēm, kā arī lielākajās Latvijas vidusskolās notiek diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku – dažādu profesiju pārstāvju dalību, bet jaunāko klašu skolēnus apciemo “K komanda” un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar īpašu virtuālās realitātes briļļu palīdzību.

Mazzalves skolēni izzina darbu rūpnīcā

26. septembrī saulainā rudens sākuma dienā Mazzalves pamatskolas 8. un 9. klases skolēni devās ekskursijā uz Daugavpils pilsētu. Šis mācību brauciens norisinājās projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros. Turpinot jau pagājušajā gadā iesākto iepazīšanos ar profesijām un karjeras iespējām dažādās nozarēs, šogad sākām ar to profesiju, kas saistītas ar rūpniecību, izzināšanu.

“Karjeras perspektīvas inženierzinātņu nozarē”

21. septembra rītā Neretas Jāna Jaunsudrabiņa vidusskolas pagalmā bija piestājis TehnoBuss un tajā notika karjeras izglītības pasākums ”Karjeras perspektīvas inženierzinātņu nozarē”. TehnoBuss ir Mašīnbūves un metālapstrādes asociācijas īstenots projekts ar mērķi veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm, īpaši par mašīnbūves un metālapstrādes specialitātēm.

Profesionālas izaugsmes iespējas darba vietā

18.aprīlī 17 Mazzalves pamatskolas 5.-7.klašu skolēni apmeklēja Rīgas lidostu ar mērķi uzzināt karjeras iespējas šajā darbavietā.

Ekskursija  notika Eiropas  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Lidosta ir viena no valstī lielākajām un profesionālākajām darba vietām, kurā ir darbavietas ap 2000 strādnieku.  Pusotru stundu garajā ekskursijā skolēni uzzināja par to, kas notiek lidostā, kā tiek organizēta šeit darba ikdiena, kā ir jāmācās, lai varētu kļūt konkurentspējīgs un labi apmaksāts darbinieks. Skolēni guva priekšstatu gan par pašu it kā  vienkāršāko profesiju specifiku lidostā, kā piemēram, apkopēju augstajiem profesionālajiem pienākumiem, iekrāvēju amatprasmēm un fizisko piemērotību, pārdevēju uzdevumiem, gan par pašu sarežģītāko profesiju apguvi un pienākumiem, kā pilots, stjuarts, dispečers, lidostas operators, apkopes speciālists, gaisa kuģu speciālists, menedžers, sabiedrisko attiecību speciālists, klientu apkalopjošais personāls, ornitologs u.c.

Neretas bērni ar prieku apgūst robotiku

27.februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Mazajā skolā notika SIA “Agirvision” Robotu skolas nodarbības 1.-5.klašu skolēniem. Tās notiek karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Tehniskās zināšanas manai nākotnei” projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros. Tā mērķis ir iepazīstināt jaunāko klašu skolēnus ar robotikas pamatiem un ar to saistītajām profesijām (inženieris, programmētājs, mehāniķis u.c. ), kā arī rosināt skolēnu interesi par tehnisko jaunradi un iedrošināt savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm.

Radošā NEdarbnīca Mazzalves skolā

Piektdien, 16.februārī, Mazzalves pamatskolā  ESF karjeras projekta 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros viesojās lektore Vita Brakovska ar lekciju ,,Mans praktiskais radošums jaunām iespējām Neretas novadā un Latvijā”.

Vita Brakovska- RTU pasniedzēja, nevalstiskās organizācijas ,,ZINIS” lektore, dažādu semināru, kursu organizatore un dalībniece  Latvijā un ārpus tās, uzņēmēja, enerģiska uzņēmējdarbības veicinātāja un atbalstītāja u.tml.- 2 mācību stundu garumā novadīja izsmeļošu un uzziņām bagātu nodarbību 7.-9. klases jauniešiem par to, kā sevi radoši var izpaust tik skaistā un, izrādās, bagātā zemē kā Latvijā! Atliek tikai šo bagātību  ievērot, novērtēt un tad pārdot un pelnīt naudu. Izrādās, ka to, ko metam Latvijā ārā, citi pasaulē grib pirkt par dārgu naudu, piemēram,  pelnus, zāģskaidas, metāla skaidas, koku mizas, žagariņus, kaltētus govs mēslus, floristikas materiālus u.c.. Mūsu ekoloģiskie ražojumi no piena vai meža veltēm pasaulē ir iecienīti.

Prasmīgas rokas – amata vērtība

2.februārī piecpadsmit 4.-9. klases skolēnu devās uz Mazzalves pagasta frizētavas telpām, lai piedalītos pasākumā ,, Prasmīgas rokas -amata vērtība”. Friziera un manikīra amata gudrības un prasmes skolēniem atklāja friziere Īrisa Davidova un manikīre, pedikīre Dita Davidova. Nodarbības mērķis bija sniegt pamatinformāciju par šo profesiju specifiku, pieprasījumu darba tirgū un izglītības iestādēm, kurās var apgūt šī amata prasmes.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other