Kategorija: Izglītība

Putras diena

Neretas pirmsskolas izglītības iestādes “Ziediņš” sagatavošanas grupas bērni kopā ar audzinātājām piedalījās AS “Rīgas Dzirnavnieks” organizētajā Putras dienas projektā. Bijām to 100 skolu sarakstā, kuri saņēma gardu sveicienu no projekta organizētājiem.

Putras nedēļā bērnus iepazīstinājām ar dažādiem graudaugiem, ka viņus pārstrādājot, tie kļūst par gardu putru un nonāk uz mūsu šķīvjiem. Lai padziļinātu savas zināšanas par putru dziedājām dziesmas, skaitījām dzejoļus, gājām rotaļās un rotaļu stūrītī barojām savas lelles.

Kopā ar iestādes vadītāju, audzinātājām, auklīti un pavārītēm vārījām auzu pārslu putru. Pavārītes parādīja bērniem pārējās izejvielas no kurām top garda putra. Pēc kopīgi veiktā darba bērni kopā ar pieaugušajiem baudīja veselīgo ēdienu.

Ierindas skate

11. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Latvijas armijas simtgadei veltīta ierindas skate. Skate tika organizēta, sadarbojoties Zemessardzes 55. kājnieku bataljonam.

Ierindas skatē tika vērtēta komandiera darbība, stāšanās ierindā, pagriezieni uz vietas, pieiešana pie komandiera, klases soļošana kustībā, pagriezieni kustībā (tikai vecākajai klašu grupai), sveicināšana kustībā, dziesma, apstāšanās pēc kustības un vienots noformējums.

Neretieši ciemojas tīršķirnes trušu un putnu apskates saimniecībā ”Karlīnas”

Otrdien, 2019.gada 5.novembrī jauniešu iniciatīvu projekta ,,Neretas  novads-mūsu mājas”  ietvaros  Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 5.un 7.klases skolēni devās ekskursijā uz minizoo bioloģiskajā saimniecībā “Karlīnas” Pļaviņu novada Vietalvas pagasta Siljāņos. Tur skolēnus un skolotāju Sarmīti Sniķeri sagaidīja laipnie un atraktīvie saimnieki, kuri vadīja saimniecības apskati.

Te redzējām šķirnes trušus, dažādus mājputnus – vistas, pīles, zosis, tītarus, kā arī eksotiskos putnus – pāvus, fazānus. Savukārt, aitas, punduraitas, kazas, pundurkazas nāca pie mums kā seniem paziņām un uzticīgi ēda no rokas saimnieku sagatavoto un mums izsniegto cienastu. Saimnieki paskaidroja, ka viņi šādu kārtību ieviesuši, lai dzīvnieki neslimotu, jo ekskursanti mēdzot tos cienāt ar nepiemērotiem našķiem. Ekskursijas laikā saimnieki mums atļāva droši staigāt pa diviem aplokiem kopā ar dzīvniekiem. Apskatījām arī murkšķus un nūtrijas, kas bija tramīgāki. Ļoti atraktīvs, fotografēties kārs bija ķengurs, pundurkazas un punduraitas.

Ar gailīti Mārtiņš brauca

Mārtiņos visi rudens darbi ir beigušies un ziemai vārti vaļā. Šai laikā jau kļuvis par tradīciju, ka Mazzalves pamatskolas piecgadīgie un sešgadīgie bērni un mazie “Vālodzēni” satiekas, lai kopā ar Mārtiņgaili ietu rotaļās, izpriecātos.

Mārtiņdienas gaidās…

Vasara ir aizskrējusi vēja spārniem un Mārtiņdiena jau klauvē pie mūsu namdurvīm. Šogad viesojos Mazzalves pamatskolas pirmsskolas jaunākajā grupiņā, lai kopīgiem spēkiem izrotātu Mārtiņdienas gaili. Ikviens aktīvi iesaistījās gaiļa rotāšanā, kā arī katram individuāli bija iespēja paust savu zīmēšanas talantu!

NBA Junioru līgas draftā Nereta izlozē Miami “Heat”

31.oktobrī  Elektrum olimpiskajā centrā Rīgā norisinājās Junioru NBA līgas jaunākās grupas izloze. Šī ir jau ceturtā čempionāta drafta ceremonija, savukārt Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komandai šī ir debija šādās spēlēs. Ceremonijas laikā 52 vispārizglītojošo skolu komandām tika pielozēti NBA klubi, kurus tās pārstāvēs. Sacensības rīko Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar NBA Properties. Turnīra norisi atbalsta Hewlet Packard, Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija.

Mazzalvieši ciemojas eksotisko dzīvnieku saimniecībā ,,Rakši”

24.oktobrī jauniešu iniciatīvu projekta  ,,Neretas  novads-mūsu mājas”  ietvaros  Mazzalves pamatskolas  skolēniem  bija iespēja  doties  interesantā ekskursijā  uz atpūtas kompleksu ,, Rakši”,  kas atrodas netālu no Cēsīm.   Šo projektu īstenoja biedrība ,,Upmales mantinieki”, kura uzvarēja novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā, kas tika organizēts ar ESF projekta “PuMPuRS” finansējumu.

Ja gribi parūpēties par bērnu, vispirms parūpējies par sevi

29.oktobrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā personīgās produktivitātes un “high performance” treneris Kristaps Kravalis vecākiem sniedza lekciju par tēmu “Ja gribi parūpēties par bērnu, vispirms parūpējies par sevi”. Kristaps ir vispusīgi veselīga dzīvesveida un personības izaugsmes kustības “HiPotential.lv” veidotājs, LU Teoloģijas fakultātes maģistrantūras absolvents, fonda “Viegli” apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2017 un 2018” nominants.

Mazzalvieši apmeklē Bērzi un “Pikšas”

Katru gadu rudenī jau kļuvis par tradīciju, ka Mazzalves pamatskolas kolektīvs dodas pieredzes vizītēs uz kādām Latvijas vietām. Šogad skolēnu brīvdienās 26.oktobrī mazzalvieši devās uz Bērzi, lai paskatītos, kā uzņēmīgi cilvēki, kuri nopirkuši slēgto skolu, tur izveido multifunkcionālu kultūras centru un viesu māju. Saimniece dalījās pieredzē par grūtībām, izaicinājumiem un izrādīja jau sasniegto.

Mazzalvieši apmeklēja arī uzņēmīga Bērzes vīra mantojumā saņemtās dzirnavas, kuras tagad ir tūristu iecienīta apskates vieta. Bet kāds sarežģīts ceļš noiets, lai dzirnavas savestu kārtībā, lai tās darbotos!

Iepazīšanās ar RTU fakultātēm un Karjeras centru

Mēs –  12. klase – 2019. gada 17. oktobrī devāmies uz Rīgas Tehnisko universitāti, kur piedalījāmies karjeras attīstības atbalsta pasākumā „Mans karjeras ceļš”.  Viena no fakultātēm, kuru apmeklējām, bija Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte. Ar šo fakultāti mūs iepazīstināja 2 jauni cilvēki – Laura un Armands.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other