Kategorija: Izglītība

Neretā piemin 1991. gada Barikāžu laiku

Rīgā smaržoja pēc dūmiem un dīzeļdegvielas – tā nereti sākas daudzi atmiņu stāsti, atceroties trauksmaino laiku pirms 28 gadiem. Bija  1991. gada janvāra Barikāžu laiks. Gads, kas sākās ar PSRS agresiju pret Baltijas valstīm, cenšoties gāzt to valdības un atjaunot PSRS kontroli tajās. Konfrontācija bija sasniegusi augstāko pakāpi.

Lietuvas valdībai tika iesniegts ultimāts ar prasību atcelt Lietuvas Republikas Neatkarības aktu, un naktī uz 13. janvāri tika ieņemts Lietuvas parlaments, radio, televīzija u.c. svarīgākie objekti. Notikumi Vilņā lika saprast, ka arī Rīgai draud līdzīgs scenārijs.

A.Konana Doila daiļradi izzinām latviešu, krievu un angļu valodā

10. janvārī Mazzalves pamatskolas 8. un 9.klašu skolēnu komanda bija ielūgta uz Vecumnieku vidusskolu, lai piedalītos literāri izglītojošā pasākumā, kurš organizēts par godu skotu rakstniekam Arturam Konanam Doilam. Šogad atzīmē viņa 160. dzimšanas dienu. Pēc profesijas ārsts, rakstījis detektīvromānus, vēsturiskus un piedzīvojumu romānus, zinātniskās fantastikas darbus, kā arī lugas un dzeju.

Mazzalvieši plūc laurus Ludzā un Ogrē

Decembrī Mazzalves pamatskolas komanda kopā ar sporta skolotāju Agri Sakni devās uz Ludzu, kur startēja Ludzas sporta skolas organizētajās atklātajās vieglatlētikas sacensībās telpās. Trīs skolēni mājās pārradās ar medaļām – Zandai Zariņai 1.vieta 1000 m skriešanā, Raulam Saknem 2.vieta 1000 m skriešanā un 3.vieta 60 m skriešanā, bet Nikam Ašmanavičam 2.vieta lodes grūšanā.

Ziemassvētku ieskaņas koncerts

Kad iedegta eglīte pie skolas, kad bibliotēkā izskanējuši Ziemassvētku lasījumi, kad skolēni un skolotāji ar sarūpētajiem ziemas krājumiem un siltiem vārdiem dzejā un dziesmās ir pabijuši Neretas SAC, kad skolēni ir saņēmuši savu algu par 1. semestri, tad pienācis sirsnīgākais gada koncerts – Ziemassvētku ieskaņas koncerts.

Gandarījuma brīdis skolēniem un vecākiem

Jau tradicionāli ap Zvaigznes dienu Mazzalves pamatskolā pulcējas skolēni, kuri, 1.mācību semestri noslēdzot, saņēmuši Zelta, Sudraba, Bronzas vai Cerību liecību, guvuši augstus sasniegumus sportā, bijuši aktīvi sabiedriskajā darbā, un viņu vecāki. Šis pasākums ir pateicība bērniem par uzcītību un vecākiem par labu bērnu audzināšanu. Tas ir gandarījuma brīdis.

Mēs dāvājam labestību un sirsnību

Arvien straujāks temps, arvien straujāks dzīves ritms, šķiet, tās ir galvenās šā laika iezīmes. Ne tikai diena un nedēļa, bet nu jau arī mēnesis un gads ir par īsu, lai visu iecerēto varētu bez steigas pagūt.

Bet, kad gaisā sāk virmot kanēļa, mandarīnu un skuju smarža, mēs sākam just Ziemassvētku un Jaunā gada tuvošanos. Svētki ir kā atelpas brīdis, kā atskatīšanās uz paveikto. Skolā tas ir 1.semestra katra skolēna mācību un sabiedriskais  darbs.

Ziemassvētku koncerts “No sirds uz sirdi” Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā

20. decembra rītā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni kopā ar savām skolotājām aicināja vecākus, vecvecākus, brāļus, māsas un citus interesentus uz Ziemassvētku koncertu “No sirds uz sirdi”. Ar skanīgu dziesmu skolas svinību zālē ienāca visi “mazās skoliņas” bērni. Pirms svētku koncerta visus klātesošos uzrunāja skolas direktore Laima Grebska vēlot: “Ļauj sirdij klusi saprast, cik Dieva laiks šis svēts. Kad atkal ejam atrast, kas bija pazaudēts”. Lielu paldies teica šī gada “labajam rūķim” Robertam Blūmam, kas sarūpēja skaistu Ziemassvētku egli. Kopīgi tā tika arī iedegta. Pateicības par labām un teicamām sekmēm saņēma vairāki Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni. Paldies tika teikts arī tiem skolēniem, kas piedalījās Valsts policijas rīkotajā zīmējumu konkursā. Ar īpašām balvām dalībniekus sveica Zemgales reģiona Aizkraukles iecirkņa Neretas nodaļas vecākā inspektore Eva Romanova.

Koncertē klavierklases audzēknes

Īsi pirms Ziemassvētkiem jau otro gadu Mazzalves pamatskolā Viesītes mūzikas un mākslas skolas Mazzalves filiāles klavierklases audzēknes kārto eksāmenu klavierspēlē. Šogad meiteņu prasme ir krietni pilnveidojusies, tāpēc skolotāja Marika Cielava piedāvāja pēc eksāmena meiteņu priekšnesumus īpašā koncertā noklausīties visiem interesentiem, ne tikai vecākiem un Mazzalves pamatskolas darbiniekiem.

Viktorīnas “Neretieši – Latvijas kultūras krātuves bagātinātāji” noslēguma pasākums

12. decembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas lasītavā notika viktorīnas noslēguma pasākums. Viktorīnas ideja esot radusies tāpēc, ka Nereta pirmo reizi rakstos minēta pirms 720 gadiem. Viktorīnas mērķis – uzzināt par tiem neretiešiem, kas gadu gaitā nesuši Neretas vārdu Latvijā. Viktorīnā tika aicināti piedalīties 5. – 12. klases skolēni.

 Skolēni  uzzināja, ka Latvijas Kultūras kanonā minēti divi Jāņa Jaunsudrabiņa darbi divās nominācijās: tēlojumi “Baltā grāmata” (māksla un literatūra) un triloģija “Aija” (literatūra).

“Man nevajag nemirstības eliksīra, Nemirstība ir iesieta Latvijas sierā.” (R. Mūks.)

14. decembrī Riebiņu novada Galēnos norisinājās Roberta Mūka literāro darbu konkursa noslēgums, uz kuru tika aicināti arī mūsu skolas skolēni. Diena bija vēsa un bez sniega, taču tur mūs ļoti silti sagaidīja.

Sākotnēji apmeklējām R. Mūka atdusas vietu, lai noliktu svecītes un aplūkotu talantīgā dzejnieka atdusas vietu. Pēc tam mūs uzņēma māksliniekam veltītajā muzejā, kur nedaudz vairāk ļāva ieskatīties viņa dzīvē un aplūkot R. Mūkam piederējušus priekšmetus un sarakstītās grāmatas. Lai arī dzejnieka dzīve pirms aizbraukšanas svešumā saistīta ar Latgali, uzzinājām, ka viņa tēvs ir nācis no Neretas puses.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other