Kategorija: Izglītība

Pusaudžu resursu centra saruna par tēmu “Pusaudžu vecuma psiholoģiskie riski” Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā

29.aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viesojās Pusaudžu resursu centra pārstāvji – Pusaudžu resursu centra mentore Anna Guberma un centra psihologs Emīls Ūdris, lai sarunātos ar jauniešiem par viņiem aktuālām problēmām, iespējamiem risinājumiem, pusaudžu domāšanas psiholoģiju un pārmaiņām, kas notiek jaunam cilvēkam augot un veidojoties par pieaugušu cilvēku. Ar reālu un personīgi sāpīgu pieredzes stāstu dalījās Irēna Cepurīte, kas pērn zaudēja savu dēlu.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēnu Pavasara koncerts Neretas kultūras namā

8.maijā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni kopā ar saviem vecākiem Neretas kultūras namā pulcējās uz jau par tradīciju kļuvušo Pavasara koncertu, kur skolas direktore Laima Grebska un direktores vietniece mācību un audzināšanas darbā Viktorija Trukša pateicās audzēkņiem un viņu vecākiem par 2018./2019.gada mācību sezonas sasniegumiem. Vienlaikus tā ir arī iespēja skolas audzēkņiem teikt paldies arī saviem vecākiem un veltīt viņiem Mātes dienas koncertu, demonstrējot šajā mācību gadā ārpusstundu aktivitātēs paveikto.

Kas dzīvo mežā?

30.aprīlī smieklu, čalu un mazu bērnu soļu dipoņas piepildītā Neretas kultūras nama zālē norisinājās starpnovadu pirmsskolas izglītības iestāžu interešu izglītības kolektīvu pasākums “Kas dzīvo mežā?” Pasākums ik gadu noris citā novadā, tāpēc šoreiz stafetes kociņš tika nodots Neretai. Rosība bija manāma jau ienākot kultūras nama vestibilā, kur mazie ķipari steidza sasiet atrisušās matu lentas, nostiprināt kurpju sprādzes un lielajā bērnu drūzmā nepazust, atrast savu vietu un pacietīgi gaidīt uzveduma sākumu.

Pasākuma vadītāju lomās atbilstoši uzveduma kopējai noskaņai bija iejutušies divi eksotiski dzīvnieki – tīģeris (Inita Kalniņa) un zebra (Dace Lielbārde).

Ilūkstes novada izglītības darbinieki pieredzē Mazzalves pamatskolā

7.maijā Mazzalves pamatskolā pieredzes apmaiņas vizītē viesojās Ilūkstes novada pedagogi. Viesi iepazinās ar skolas modeli “divi vienā” – skola, kura aktīvi darbojas arī kā tūrisma objekts. Ciemiņi izstaigāja mācību kabinetus un bija ieinteresēti mācību kabinetu iekārtošanas un aprīkojumu veidošanas jautājumos. Vēlāk ilūkstieši uzklausīja Mazzalves pamatskolas direktora un skolotāju vēstījumus par darbību projektos, īpaši viesus interesēja mazzalviešu pieredze projektā “Skola 2030”. Mūzikas skolotāja, sveicot ilūkstiešus, ar skolēniem demonstrēja jauninājumus mūzikas apguvē, ko veicina jaunā pieeja mācībām.

Aprīlis teātrmīļiem Mazzalves pamatskolā

Raganiskais ”Talantiņš’’

9.aprīlī Mazzalves pamatskolā notika novada pirmskolas vecuma bērnu radošās pašizpausmes konkurss “Talantiņš”, kurā Mazzalves pamatskolas teātra kopas aktieres – mazās raganiņas – kopā ar veco muižas raganiņu iesaistījās pasākumā, rādot lugas fragmentu, izklaidējot mazos pasākuma dalībniekus dažādās raganiskās aktivitātēs, dāvinot katram vienu mazu slotiņu no lielā raganu slotu pagraba.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā Vecāku nedēļas ietvaros viesojas Iluta Grebska

17.aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā Vecāku nedēļas ietvaros notika 8.-12. klašu skolēnu un citu interesentu saruna par tēmu “Esi sevis labāka versija”, ko vadīja šīs skolas absolvente Iluta Grebska.

I.Grebska Latvijas Policijas akadēmijā ir ieguvusi bakalaura, savukārt Latvijas Universitātē – tiesību zinātņu maģistra grādu. Vairāk nekā 10 gadus strādājusi policijā, savukārt nu jau 21 gadu ir uzņēmējdarbībā loģistikas un transporta uzņēmumā “Beweship Latvia/BEWE RIX”, kur Iluta ir līdzīpašniece un vadītāja.

Sarunas sākumā Iluta par pieteikto tēmu “Esi sevis labāka versija” norādīja: ”Man patīk šis teiciens – katru dienu mēs varam būt mazliet labāki nekā iepriekšējā dienā. Nav runa par lielām pārmaiņām, runa ir par iekšējām pārmaiņām.”

Ancei Ziedānei I pakāpe Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferencē

12. un 13. aprīlī notika Latvijas skolēnu 43.zinātniskās pētniecības darbu konference. Šogad pilnībā bija mainīta konferences veids, tas ir, skolēni ar saviem darbiem iepazīstināja atbilstoši starptautiskajai skolēnu zinātnes konferenču praksei – intervijās ar Latvijas vadošajiem zinātniekiem un mācībspēkiem stendu referātos. Tā bija laba prakse – runāt viens pret vienu (pētnieciskā darba autors un vērtētājs). Katrs darba autors trīs reizes stāstīja par savu darbu trīs dažādiem vērtētājiem.

Skolēnu skatuves runas konkursa 2. kārta

3. aprīlī Jelgavā norisinājās Zemgalas novada Skolēnu skatuves runas konkurss. Tajā piedalījās 57 skolēni no 29 skolām. No Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas uz 2. kārtu brauca 6 skolēni, kas 1. kārtā ieguva augstāko vai 1. pakāpi. Visos novados līdz 12. aprīlim ir notikuši 2. kārtas konkursi.

Pirmklasnieki šādā konkursā piedalās pirmo gadu. Mūsu Arnim Jakovčikam tika iegūta augstākā pakāpe (48,17 punkti). Arnim un vēl vienai meitenei no Rīgas ir augstākie punkti 1. klašu grupā. Tas priecē!

Konkurss “Interesanti man kā vēsturniecei/-kam”

Mēs – Trīna, Samanta, Marta un Paula – devāmies uz Pļaviņām, lai aizstāvētu savu skolu un klasi erudīcijas konkursā “Interesanti man kā vēsturniecei/-kam”.

Ierodoties Pļaviņu novada ģimnāzijā, mūs sagaidīja vēstures skolotājs Edgars Bērziņš, kurš ir šī pasākuma galvenais iniciators un vadītājs, un novēlēja veiksmi. Konkurss 5 gadu laikā ir kļuvis tik populārs, ka šogad piedalījās 41 komanda no 20 skolām. Ieradušies bija pat skolēni no Dundagas, Smiltenes un Varakļāniem, konkursā pārstāvot visus Latvijas kultūrvēsturiskos novadus.

Iepriekš bija zināmas tēmas, par ko gatavoties: gadskārtas un ieražu svētki (6.-7. klase), jaunlatvieši un Jaunā strāva (8.-9. klase), Kurzemes – Zemgales hercogiste (10.-12. klase).

Muzeja draugu ekskursija

22.martā Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma mums, muzeja draugiem, organizēja  ekskursiju  uz   Latvijas kultūrā nozīmīgu rakstnieku muzejiem Rīgā.

Krišjāņa Barona muzejs bija mūsu pirmā piestātne. Tur mūs laipni sagaidīja muzeja galvenais speciālists Andris Ērglis, kurš ne tikai iepazīstināja ar muzeja ekspozīciju un  bija atraktīvs sarunu biedrs, bet arī dziedāja latviešu spēka dziesmas.  Muzejs atrodas dzīvoklī, kurā Barons pavadījis pēdējos četrus dzīves gadus. Tur  mēs guvām ieskatu par   tautas dižgara dzīvesstāstu, varējām apskatīt viņa fotogrāfijas un vienu no dainu skapja kopijām. Noslēgumā iepazinām izstādi “Astoņas baltas dienas”, veltītu Starptautiskajam folkloras festivālam Baltica 88. Nozīmīgākais eksponāts izstādē ir Akurateru dzimtai piederošais sarkanbaltsarkanais  karogs, kurš jau 1988.gadā tika nests cauri Rīgai kā simbols Latvijas brīvības atgūšanai.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other