Kategorija: Kultūra un Sports

Mazzalves pagasta bibliotēkā skatāma leļļu izstāde

Saulainā 13.jūlija sestdienā Mazzalves pagasta bibliotēkā tika atklāta aizkrauklietes Dinas Kopānes autorleļļu izstāde.

Dina Kopāne ir daudzfunkcionāla māksliniece. Lelles tiek radītas no nulles līdz gala rezultātam.  Lai radītu šādus mākslas darbus nepieciešamas zināšanas un prasmes vairākās jomās. Medicīniskā izglītība ir palīdzējusi Dinai veidot plastiskas sejas, kurās atspoguļojas katras lelles temperaments un raksturs.

Neretas novads svin 10 gadu jubileju

Pirms desmit gadiem, apvienojoties bijušā Aizkraukles rajona Neretas, Mazzalves, Zalves un Pilskalnes pagastiem, tika izveidots Neretas novads.  Tāpēc 6. jūlijā, atzīmējot desmito četru pagastu kopdzīves gadskārtu, ar daudzveidīgu programmu tika svinēti Neretas novada svētki.

Svētku rīts sākās ar mājražotāju un amatnieku tirgu un atrakcijām bērniem, dodot iespēju novada mazākajiem iedzīvotājiem un viesiem doties nelielā izjādē ar zirgu un poniju, piedalīties radošajā darbnīcā, kā arī izpriecāties piepūšamajās atrakcijās.

Neretas kultūras nama amatierteātrim “Leišmalīte” pirmizrāde

28.jūnijā ļaužu pārpildītā Neretas kultūras namā notika amatierteātra “Leišmalīte” (režisore Aija Kalnāre) pirmizrāde iestudējumam “Brangais ķēriens”. Lugas autore ir Māra Horna, kura, dzīvē izmetot dažādus līkločus, vairākkārt radikāli mainot profesijas, dzīves otrajā pusē veiksmīgi atklājusi sevī arī rakstnieces talantu. Darba dramaturģiskais materiāls tapis 2017.gadā.

Pārliecinoši finālā

Cēsīs 2.jūlijā notika Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāta 2.posms. Kā vienas no līderēm, 1.posmā izcīnot bronzas medaļas, uz otro posmu devās Amanda Regute/Endija Kapele.

Mazzalviešiem atkal pirmizrāde

20. jūnija vakars bija vasarīgs un silts. Daudzi mūsu pagasta iedzīvotāji varētu rosīties dārzos, tomēr – nē. Visi lauku darbi var pagaidīt, jo jādodas uz Ērberģes muižu.

Šogad skatītājiem piedāvājām Rutku Tēva izrādi “Sievietes mīlas ieroči”. Kāpēc tieši Rutku Tēva?

29. jūnijā VII Sēlijas Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā” svinēsim Jēkabpils novadā

Daugava, Latvijas lielākā un varenākā upe, veido dabisku robežu starp Sēlijas krāšņajiem novadiem un tajā pašā laikā vieno visus sēļus. Tā katru gadu Sēlijas ļaudis pulcējas kopā, lai parādītu savu spēku dziesmā, dejā un mūzikā. Lai sēļi plūst vienotā gaismas upē!

29. jūnijā Jēkabpils novada Ābeļu pagastā, gleznainā vietā pie Daugavas krasta, svinēsim nu jau 7. Sēlijas novadu apvienības Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā”.

Pasākumi “Noej savu sirdskilometru” un “Izgaismo Latviju” Neretas novadā

2018. gadā, kad Latvijas valsts svinēja savu simtgadi, fonds “1836” un Imanta Ziedoņa muzejs aizsāka unikālu akciju, kuras laikā ikviens bija aicināts noiet kaut vienu Latvijas pierobežas kilometru – savu sirdskilometru, tādējādi aptverot Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Pavisam Latvijas robeža ir 1836 km.

“Ērberģietes” sakopj Kankaļu baznīcas apkārtni

Tuvojas Jāņi – laiks, kad sv. Jāņa Kankaļu baznīcā notiek dievkalpojums un kapusvētki baznīcas kapos. Tas jau kļuvis par tradīciju vairāk kā desmit gadu garumā, ka biedrības “Ērberģietes” sievas pirms Jāņiem sakopj Kankaļu baznīcas apkārtni un tur esošos kapus, jo šai senajā baznīcā, kas ir Eiropas koka kultūras mantojums, ir ļoti maza draudze, un ar tās spēkiem nav iespēju sapost baznīcas apkārtni.

Pirmo gadu norisināsies garīgajai veselībai un mūzikai veltīts festivāls «Ogle»

Eiropā katrs ceturtais cilvēks gada laikā cieš no psihiskās veselības jeb garīgās vai mentālās veselības sarežģījumiem. Starp tiem ir ne tikai slimības, bet arī bezmiegs, ēšanas traucējumi, atkarības u.c. cilvēka dzīves kvalitāti pazeminoši indikatori, kas samazina viņa spēju funkcionēt un iesaistīties ģimenē, kopienā, darbā, līdz ar to nesniedzot ieguldījumu kopējās labklājības veicināšanā.

Neretieši piedalās deju svētkos “Sanākat lieli, mazi”

1.jūnijā Aizkraukles pilsētas stadionā pulcējās skolēni un pieaugušie uz kopīgu pasākumu – Aizkraukles deju apriņķu un sadarbības novadu deju svētkiem “Sanākat lieli, mazi”, kuros piedalījās ap 50 bērnu, jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi no Neretas, Aizkraukles, Kokneses, Skrīveru, Pļaviņu, Jaunjelgavas un Ķeguma novadiem.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other