Kategorija: Kultūra un Sports

Atis Auzāns izdzied sirdsdziesmas Ērberģes muižā

Ērberģes muižā par tradīciju veidojas reizi mēnesī organizēt koncertu – tikšanos ar kādu pazīstamu Latvijas mūziķi. Te viesojušies jau Roberto Meloni, Guntars Račs, Ainars Mielavs…

Neretas novada teātrmīļiem ir iespēja apmeklēt dažādu valsts teātru izrādes

Katra pagasta kultūras darba organizators rīko dažādus pasākumus sava pagasta iedzīvotājiem, cenšoties piedāvāt iespējami plašāku piedāvājumu, lai uz pasākumiem būtu interesanti atnākt gan bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, gan senioriem. Tiek meklētas dažādas pasākumu formas – pagastos piedāvā koncertus, tematiskus pasākumus, kinofilmu demonstrējumus, amatierteātru izrādes, sportiskus pasākumus…Svarīgi, lai pasākumi būtu apmeklēti, lai finansiāli nerastos zaudējumi to rīkotājiem. Tikai kopā mēs veidojam savu kultūrvidi.

Tikšanās ar Romualdu Ražuku Neretā

Piektdien, 2020.gada 10.janvārī, Neretas novada novadpētniecības muzejā notika 1991.gada barikāžu atceres laikam veltīts pasākums “Brīvības ceļš”. Pasākuma viesis – bijušais Latvijas Tautas frontes vadītājs Romualds Ražuks. Uz pasākumu ieradušies gan Neretas, gan kaimiņu novadu iedzīvotāji, Neretas domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10.- 12.klases  audzēkņi un skolotāji.

Arkādija kauss

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 11.janvārī norisinājās meistarīgā volejbolista Arkādija Trukša piemiņai veltītais volejbola turnīrs vīriešu komandām  “Arkādija kauss”. Atklāšanā sportistus uzrunāja Rita Trukša, pateicoties par dalību šī kausa izcīņā, novēlot interesantas spēles un veiksmīgu dienu.

Ziemassvētki kopā ar lasītājiem un bibliotēkas apmeklētājiem

Sproģu bibliotēkā jau par tradīciju Ziemassvētkos ir kļuvis godināt savus lasītājus un apmeklētājus ar mazu dāvaniņu.

Šoreiz bērni sev varēja izvēlēties kādu skaistu grāmatiņu, ko sarūpēja bibliotekāre un nelielu saldumiņu. Tas bija jānopelna, skaitot dzejoli vai pastāstot stāstu.

Ziemassvētku krāsainie pavedieni divu stundu garumā vijās  un savijās tā, ka gribas smaidīt par jauki pavadīto laiku!

Lielzalves muižas Ziemassvētku eglīte

Pēc desmit gadu pārtraukuma bijušajā Zalves pamatskolā svētkiem tika saposta Ziemassvētku eglīte. Viesu uzņemšanai sakārtotas vajadzīgās telpas, kurinātas apaļās krāsnis un klāts tējas vakara galds. Vēl ļoti tālu līdz kādreizējās muižas kungu mājas spožumam, bet Sēļu kluba vēlēšanās ienest svētku sajūtu vecajā skolas namā piepildījās. Starp Ziemas saulgriežiem un Jauno gadu – 28. decembra vakarā – Lielzalves muižas kungu mājas Rožu zālē, kas baltām sniegpārslu bumbām (autori-Ilona, Madara) un rotaļīgām griestu gaismiņām (Normunds) rotāta, pulcējās tuvi un tāli ciemiņi, gan savstarpēji pazīstami, gan pilnīgi sveši. Desmit gados bijušie skolēni izauguši, vecie skolotāji nevar vairs atnākt. Sakuplojušas ģimenes, mainījušies laiki un dzīves vietas, bet ar skolas vārdu kādreiz saistītie būs šajā namā vienmēr, kaut domās.

Vecgada kauss

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 31.decembrī notika “Vecgada kausa” izcīņa novusā vīriešiem. Uz šo gada pēdējo sportisko pasākumu sapulcējās 8 sportisti – Dainis Ozoliņš, Arvīda Lutinskis, Reinis Beļūns, Imants Silavs, Vilnis Beļūns, Nauris Beļūns, Juris Budris un Elmārs Vorslavs.

Sakarā ar gada pēdējo dienu un Jaunā gada sagaidīšanu šis bija zibens turnīrs, kurā katrs novusists tikās ar ikvienu no sacensību dalībniekiem, tā izspēlējot 7 spēles, katru  līdz 2 setu uzvarai. Kā vienmēr, šis turnīrs noritēja draudzīgā atmosfērā, nepiespiestā gaisotnē, ar jokiem un izjokošanu, kas nebūt nemazināja koncentrēšanos katrā spēlē, katrā setā. Noslēdzot turnīru,  tabulā tikai viena punkta starpība noteica godalgoto vietu ieguvējus, un arī pārējie lielākoties atradās tikai viena punkta attālumā no augstāk esošā novusista, kas apliecina līdzīgu spēku samēru ikvienam no dalībniekiem.

Ziemassvētku balle Neretas kultūras namā

Ik gadu pirmajos Ziemassvētkos Neretas kultūras namā notiek Neretas iedzīvotājiem jau tik ļoti iemīļota Ziemassvētku balle, kuras laikā ikviens svētku noskaņās, spoži mirdzot eglītei, “dzīvās” mūzikas pavadībā var kārtīgi izdejoties. Svētku balli apmeklēja dažāda vecuma cilvēki, kas nozīmē to, ka laba mūzika, kopā būšana ikvienam ir svarīga.

Ziemassvētku kauss

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 22.decembrī notika tradicionālās sacensības volejbolā  4:4 vīriešiem un sievietēm  “Ziemassvētku kauss”. Uz kausa izcīņu ieradās 12 komandas no Kokneses, Vecumnieku, Aknīstes, Neretas novadiem un Jēkabpils pilsētas.

Ceļojam uz Polocku un Minsku

Bieži vien mēs interesanto un skaisto cenšamies atrast tālu no mājām, taču nereti tas ir tepat, rokas stiepiena vai dažu stundu brauciena attālumā. Tā ir ar mūsu kaimiņvalsti Baltkrieviju, kura saviem ciemiņiem piedāvā vienkāršas, bet labas atpūtas iespējas.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other