Kategorija: Kultūra un Sports

Neretā piemin 1991. gada Barikāžu laiku

Rīgā smaržoja pēc dūmiem un dīzeļdegvielas – tā nereti sākas daudzi atmiņu stāsti, atceroties trauksmaino laiku pirms 28 gadiem. Bija  1991. gada janvāra Barikāžu laiks. Gads, kas sākās ar PSRS agresiju pret Baltijas valstīm, cenšoties gāzt to valdības un atjaunot PSRS kontroli tajās. Konfrontācija bija sasniegusi augstāko pakāpi.

Lietuvas valdībai tika iesniegts ultimāts ar prasību atcelt Lietuvas Republikas Neatkarības aktu, un naktī uz 13. janvāri tika ieņemts Lietuvas parlaments, radio, televīzija u.c. svarīgākie objekti. Notikumi Vilņā lika saprast, ka arī Rīgai draud līdzīgs scenārijs.

Mazzalvē maskojas

Vārds “maska” cēlies no franču valodas “masque” un arābu “maschara”, kas nozīmē jokošanos, muļķošanos.

Aiz maskas cilvēks jūtas brīvāks, atļaujas daudz vairāk nekā ikdienā.  Maska savā ziņā ietekmē cilvēku, liekot darboties līdzīgi izvēlētajam tēlam.

Neretā godina novada labākos sportistus

17. janvārī  Neretas novada pašvaldības sēžu zālē uz pieņemšanu pie domes priekšsēdētāja ieradās pērnās sezonas labākie sportisti. Tā jau ir kļuvusi par tradīciju, ka gada sākumā novada labākie sportisti tiek aicināti uz pieņemšanu novada domē, lai saņemtu naudas balvas un neformālā atmosfērā parunātu par aizvadītā gada veiksmēm un pārspriestu nākotnes plānus un svarīgākos startus šajā gadā. Šogad šis pasākums noris jau trešo reizi. Neretas novada pašvaldības priekšsēdētājs Arvīds Kviesis pateicās  sportistiem par sekmīgajiem startiem un Neretas vārda nešanu pasaulē. Novads var lepoties ar panākumiem vieglatlētikas disciplīnās, skijoringā, moto sportā un volejbolā.

Neretas novadpētniecības muzejā atklāj Martinsona izstādi “Rīga bez barikādēm”

16. janvārī Neretas novada novadpētniecības muzejā tika atklāta Marģera Martinsona izstāde “Rīga bez barikādēm”. Marģers Neretā ar savu fotogrāfiju izstādi nav pirmo reizi, un, kā pats stāsta, ir  ļoti priecīgs, ka ir atklājis Neretu  kā vietu, kur ir ļoti atsaucīgi ļaudis, un ir izveidojies  noteikts fotogrāfijas mīļotāju loks, kas viņa izstādes gaida. 

Aizvadīta ceturtā “Arkādija kausa” izcīņa

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā, atceroties un pieminot vienu no Neretas labākajiem volejbolistiem Arkādiju Trukšu, 12. janvārī notika tradicionālās sacensības vīriešiem volejbolā “Arkādija kauss”.

Ceturtajā Arkādija kausa izcīņā par kausu cīnījās komandas no Neretas (2), Kokneses, Jēkabpils novadiem un Jēkabpils, Krāslavas pilsētām. Pēc apakšgrupu spēlēm pusfināliem kvalificējās “Nereta” un “Jēkabpils”. Ceturtdaļfinālos “Krāslava” 2:0 uzvarēja Kokneses novada komandu “Jaunieši” un Neretas novada “Pilskalne” 2:0 pārspēja  Jēkabpils novada “NATO”. Pusfinālos “Nereta” tikās ar “Pilskalni” 2:0 un “Krāslava” – “Jēkabpils” 0:2.  Spēlē par 3. vietu dramatiskā cīņā “Pilskalne” uzvarēja “Krāslavu” 2:0 (32:30; 25:23).

Ziemassvētku kauss

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 23. decembrī notika tradicionālā Ziemassvētku kausa izcīņa volejbolā sieviešu un vīriešu komandām. Kopskaitā divpadsmit komandas bija ieredušās no Neretas, Vecumnieku, Kokneses novadiem, kā arī no Jēkabpils un Krāslavas pilsētām.

Latvijas simtgades lasītājs Neretas novadā

Nav noslēpums, ka patiesi izlasīta grāmata ir kā īsts draugs. Grāmata attiecīgajā dzīves posmā tev kaut ko māca, palīdz vai sniedz atbalstu. Ikvienam no mums dzīves steidzīgajā ritmā ir daudz grūtāk atrasts laiku grāmatu lasīšanas priekam, bet tāpat tās nemainīgi ir paliekoša vērtība sabiedrībā.

Pasākums “Latvijas simtgades bērns” Neretas novada pašvaldībā

Sagaidot Latvijas simtgadi, ikvienam no mums ir svarīgi stiprināt pašapziņu un vairot patriotismu, novērtēt to, kas mums ir, un tiekties to saglabāt. Neretas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas rīkotais pasākums “Latvijas simtgades bērns”, kurā īpaši godināti un sveikti tika visi šajā gadā dzimušie bērniņi kopā ar saviem vecākiem, deva pozitīvas emocijas un stiprinājumu bērniņu dzīves ceļā ar pamudinājumu mīlēt un novērtēt savu zemi, ar atgādinājumu, ka ikviens ir svarīgs.

Pilskalnē draudzīgi sadzied, sadejo un dižojas

11. decembra vakarā Mazzalves pagasta pašdarbības kolektīvi, atsaucoties draudzīgam uzaicinājumam, posās ceļā, lai dotos uz Pilskalni. Abu pagastu pašdarbības kolektīvus vieno īpaša draudzība. Mazzalves kolektīvi uz Pilskalni aizvien tiek aicināti gan ar teātra izrādēm, gan koncertiem. Arī Pilskalnes dejotāji ir vairākkārt viesojušies Mazzalvē. Šī gada augustā abu pagastu pašdarbības kolektīvi pārstāvēja Neretas novadu Rīgas svētkos Sēlijas dienā Esplanādē. Tapa kopīga koncertprogramma, kurā dižojāmies ar Neretas novada kultūrvēsturisko mantojumu, ievērojamiem cilvēkiem, dabas objektiem, daudz citām lietām un faktiem, ar ko esam atpazīstami un varam lepoties. Priekšnesums patiesi izdevās košs un skanīgs un skatītāji Rīgā to novērtēja. Tika saņemti atzinīgi vārdi arī no koncerta vadītājiem.

Neretā iededz Ziemassvētku eglīti

Svētdien, 9.decembra pievakarē, lieli un mazi pulcējās Neretas tirgus laukumā, lai Otrajā adventē iepretim Neretas kultūras namam iedegtu krāsainas gaismu virtenes pagasta eglītē.  … Un gaišais Ziemassvētku gaidīšanas laiks varētu sākties.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other