Kategorija: Kultūra un Sports

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Neretā

Pūču salidojums

No 14.oktobra līdz 7.novembrim Sproģu bibliotēkā bija apskatāma Maldas Rācenes kolekcijas izstāde “Pūču salidojums”.

Izstādē bija apskatāmas dažādas formas un materiālu lielākas un mazākas pūcītes, kuras attēlotas uz priekšmetiem, dažādas figūriņas.

Kolekcionāre pastāstīja, ka sākusi vākt pirms 3 gadiem. Kolekcijā pūcītes ienāk no dažādām vietām. Draugu dāvinājumi, pašas iegādātas, atvestas no ceļojumiem.

Sirsnīgā atmosfērā, pulcējoties daudziem interesentiem, dalījāmies jaukās sarunās.

Arī pati kolekcionāre no bibliotēkas saņēma pūcīti, ko bija izgatavojusi mūsu novada keramiķe Zanda Ragele.

Papildus iespējams iepazīt šos nakts putnus , palasot bibliotēkā pieejamās grāmatas par  pūcītēm, kas izvietotas izstādē.

Paldies visiem, kas apmeklēja izstādi!

Skaidrīte Svetiņina

Ata Auzāna koncerts atcelts

Karavīri karos

Pārdomas valsts svētku mēnesī

Katru gadu novembrī, kad tuvojas Lāčplēša diena un Latvijas valsts svētki, man prātā nāk 1.pasaules kara rudeņi. Iztēlē pārceļos gan uz 1914.gada rudeni, kad karš tikai sāk ieskrieties, gan uz visiem nākamajiem rudeņiem līdz pat 1920.gada rudenim, kad noslēgti miera līgumi, bet zeme kara izpostīta, cilvēki kara izputināti.

Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela autorkoncerts Neretas kultūras namā

18.oktobrī Neretas kultūras namā  ar autorkoncertu uzstājās divi seni draugi un skatuves kolēģi – Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels. Abi mākslinieki mūzikā un stāstos atskatījās uz savu 35 gadus ilgo muzikālo sadarbību, atskaņojot dziesmas, kuras komponists Jānis Lūsēns rakstījis tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij.

“Mozaīka” dejo Jerusalemas deju Aizkrauklē

Kādā vasaras dienā manu uzmanību piesaistīja interesanti mūzikas ritmi. Dziesma bija ritmiska un “lipīga”. Iedomājos, ka varētu iemācīties deju un iekļaut  Mozaīkas repertuārā. izrādījās, ka šo deju jau dejo visā pasaulē! Kāpēc gan lai Mozaīka to nedarītu?
Un tad sociālajos tīklos pamanījām, ka Dobele ir izaicinājusi Jerusaleme deju dejot visiem kopā stadionā, bet nospriedām, ka pārāk tālu. Žēl! Taču mums par prieku Jerusalemes trakums bija pārņēmis arī Aizkraukli! Bija jāatbalsta mana audzēkne Anita  Luckāne (Petraite),kura pieņēma šo izaicinājumu un noorganizēja kopdejošanu. Te nu bija skaidrs, ka bez Mozaīkas meitenēm šim pasākumam nenotikt!

 

Dzintra Noreika

Latvijas raidījums TE! dodas pie lauksaimniekiem Neretā un Katrīnā

Piektdien, 16. oktobrī plkst. 21:00, LTV1 demonstrēs sesto Latvijas raidījuma TE! jaunās sezonas sēriju.  Šonedēļ no trijiem skata punktiem – “TE! Bija”, “TE! Ir”, “TE! Būs” – iemīļotā TE! komanda šķetinās materiālo labklājību un tehnoloģisko progresu.

ATCELTS Neretas pagasta 2.atklātais novusa turnīrs vīriešiem

Nolikumu skatīt šeit:

Novusa turnīra nolikums

 

Tiek organizēts brauciens uz Latvijas Nacionālo teātri

Š. g. 10. oktobrī tiek organizēts brauciens uz Latvijas Nacionālo teātri Rīgā , lai noskatītos izrādi – koncertu “Īstā sālsmaize”.

Koncerta sākums plkst. 12.00.

Izbrauksim plkst. 9.00 no Pilskalnes.

Pieteikšanās un informācija pa tālruni 29169207 .

“Palādas” atkal viesojas Neretas novadā

 Pēc ilgāka laika Mazzalvē un Zalvē viesojās baltinaviešu amatierteātris “Palādas”, kurš īpašu atpazīstamību guva pēc tā režisores Danskovītes jeb Anitas Ločmeles lugas iestudējumiem vairākās daļās par Ontanu un Anni. Kā savulaik minējusi  pati autore, situācijas un notikumus izrādēs viņa meklējot reālajā dzīvē, tos apspēlējot un pielāgojot izrādes tēliem. Kolektīvs pagājušajā gadā svinēja 20 gadu pastāvēšanas jubileju. Pa šo laiku ar izrādēm apbraukāta visa Latvija. Baltinavieši  allaž izstaro latgalisko vitalitāti un sirds siltumu, kas spēj izraut ikvienu no ikdienas steigas un uzrīkot svētkus dvēselei. Šoreiz mūsu novada skatītājiem tika piedāvātas divas izrādes – komēdija “Māma – detektīvs” un izrāde “Jaunīs politiķis”. Drastiskais humors, divdomīgās situācijas un latgaliski sulīgie izteicieni raisīja skatītājos neviltotus  smieklus visas izrādes garumā. Abu izrāžu apmeklētājiem šī bija jauka atkalredzēšanās ar jau zināmajiem un  iemīļotajiem amatierteātra aktieriem.

Solveiga Koklevska

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider