Kategorija: Kultūra un Sports

Mazs kuģītis pa upi peld

Katru gadu septembrī norisinās Dzejas dienas. 20. septembrī Dzejas dienu ietvaros Mazzalves pagasta bibliotekāre devās pie Mazzalves pirmsskolas 5 – 6 gadus veciem bērniem, lai svinētu Dzejas dienu.

Lai dzeju godinātu, tā ir jārada. Iespējams kāds no mazajiem paaudzies arī rakstīs dzeju, taču šoreiz dzeja netika rakstīta, bet zīmēta. Katrs izvilka jau iepriekš sagatavotu dzejoļa nosaukumu, atlika vien to uzzīmēt. Tie bija tik dažādi, tāpat kā to nosaukumi – Burtiņš A, Draugi, Skaitļu rotaļa, Kurpīte, Skola, Rudens, Preču vilciens, Miega dziesma grāmatai, Kartupelis, Kuģītis, Baravika, Zobu feja.

Neretas novada pārstāvji tiekas ar citiem novadiem, kuriem putni ģerbonī

14. septembrī Smiltenē pulcējās to novadu un pagastu delegācijas, kuru ģerbonī ir attēlots kāds putns. Tāda tikšanās tika organizēta jau 16. reizi. Katrreiz citā novadā. Šoreiz Smiltenes novadā un Launkalnes pagastā, jo tiem dzenis un vanadziņi ģerboņos. Uz tikšanos bija aizbraukusi arī Neretas novada delegācija.

Pasākuma ieskaņā Smiltenes novada mērs Gints Kukainis iepazīstināja ar Smiltenes novadu, kurš apvieno Smiltenes pilsētu un 8 pagastus, stāstīja par tā sasniegumiem tautsaimniecībā. Jāatzīst, ka Smiltenes novadam ir ar ko palepoties – iedzīvotāju skaits pieaug, ne samazinās, ir vairāk kā 40 uzņēmumu, kuru peļņa pārsniedz miljonu, tiek celtas īres mājas, tiek domāts, lai cilvēki Smiltenes novadā dzīvotu, strādātu, lai viņiem būtu, kur atpūsties… Sekoja interesantas novadu prezentācijas – katrs izrādīja un izstāstīja, kas viņu novadā īpašs, ar ko novads lepojas.

Dzejas dienas kopā ar Blaumani

Šogad kopā ar muzeja draugu kopas vadītāju skolotāju Egiju Apiņu dzejas dienas nolēmām  organizēt savādāk. Bet kā? Radās doma doties uz Blaumaņa muzeju “Braki”, jo savulaik Jānis Jaunsudrabiņš un Rūdolfs Blaumanis bijuši pazīstami, sadarbojušies un Blaumanis atbalstījis Jaunsudrabiņu literārās darbības pirmsākumā.

Jānim Jaunsudrabiņam – 141

Jāņa Jaunsudrabiņa  piemiņas sarīkojumi muzejā “Riekstiņi” daudzus gadu desmitus notiek augusta beigās – viņa dzimšanas datumam (25. augusts) tuvākajā sestdienā. Šogad dzimšanas diena – 25.augusts – bija sestdiena. Neskatoties uz apmākušos laiku, pēcpusdienā turpat pussimts Jaunsudrabiņa talanta cienītāju no Rīgas, Saulkrastiem, Salaspils, Zalves, Rites un arī Neretas pulcējās “Riekstiņu” sētsvidū, lai noskatītos viņa  joku lugu “Jo pliks, jo traks”. To izspēlēja Rīgas pilsētas Iļģuciema Kultūras centra amatierteātris “Rampa” (režisore Ināra Čakste).

Sezona noslēgusies

Neretas pagasta pludmales volejbola laukumos 8. septembrī notika sezonas noslēguma sacensības pludmales volejbolā vīriešiem. Uz sacensībām bija ieradušies pieci pāri no Jēkabpils un Neretas novada. Laika apstākļi pilnībā atļāva izbaudīt gandarījumu, ko sniedz pludmales volejbols.

Jauniešus aicina pasākums “Laukiem būt”

Ar pirmajām informatīvajām dienām 18. septembrī Jēkabpilī un 28. septembrī Preiļos sāksies ikgadējais Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais pasākums “Laukiem būt!”. Tā ietvaros visos Latvijas reģionos notiks informatīvās dienas un bezmaksas mācības, bet noslēguma konkursā būs iespēja iegūt naudas balvu sava biznesa idejas īstenošanai.

Sportiskās aktivitātes Mazzalvē

25. augusta rīta pusē Mazzalves pagasta Ērberģē notika sporta pasākums ģimenēm ar bērniem un jauniešiem, kuru ar Mazzalves pagasta zemnieku un uzņēmēju atbalstu rīkoja Mazzalves pagasta pārvalde un biedrība “Ērberģietes”. Lietaino laikapstākļu dēļ šķita, ka pasākums neizdosies, taču lietus palaikam pierima un pasākums ritēja savu gaitu. Ērberģes muižas parka celiņos dalībniekus gaidīja vairākas “stacijas”, kurās pagasta jaunieši katrā piedāvāja kādu sportisku veiklības uzdevumu vai radošu darbošanos.

Aizvadīti Zalves pagasta Sporta svētki

Tradicionāli augusta mēnesī Neretas novada Zalves pagasta Sproģos tiek rīkoti nu jau par tradīciju kļuvušie Zalves pagasta Sporta svētki.  Arī šogad, 25. augustā, pagasta iedzīvotāji un ciemiņi no tuvākiem un tālākiem novadiem pulcējās bijušās Sproģu pamatskolas sporta laukumā, lai aktīvi pavadītu dienu. Līstošais lietus it nemaz netraucēja sportot gribētājus.

21. septembrī notiks IX Sēlijas kongress Salas novadā

 

Piektdienā, 21. septembrī Salas novada Salas kultūras namā notiks devītais Sēlijas kongress. Tā galvenā tēma ir “Nacionālā attīstības plāna devums Sēlijas novada attīstībai”.

Kongresa rīkotāji ir septiņi Sēlijas novadu apvienības biedri: Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu pašvaldības. To atklās kongresa izpildrīkotāja – Sēlijas novadu apvienības vadītāja, Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

“Kadence” Sunākstes Baltajā Baznīcā

Jau ceturto reizi Sunākstes pagasta dienā tiek aicināti dziedošie kolektīvi arī no citiem novadiem. Šogad atsaucāmies un ieradāmies 18. augustā Dziedāšanas svētkos Sunākstē.

Šiem svētkiem ir tāla vēsture – 1873. gada 22. augustā Sunākstes mācītājmuižā notika Augšzemes novada dziedāšanas svētki, tajos bija pieteikušās 6 dziedāšanas biedrības ar 8 koriem, ap 200 dalībnieku, 3 koncertus klausījās 5000 – 6000 cilvēku.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other