Kategorija: Kultūra un Sports

Mazzalviešu starti Ludzā

Novembra nogalē jau tradicionāli Mazzalves pamatskolas sportisti kopā ar savu sporta skolotāju Agri Sakni piedalās Ludzas sporta skolas atklātajās vieglatlētikas sacensībās. 17 Mazzalves skolēniem bija iespēja pārbaudīt savu varēšanu dažādos sporta veidos. Vislabākie rezultāti mazzalviešiem ir skriešanas disciplīnās – Zandai Zariņai 1.vieta 1000 m skriešanā, Ingunai Saknei 2.vieta 1000 m skriešanā, Vitai Krotovai 3.vieta 600 m skriešanā.

Otrajā adventē Neretā iededz svētku egli

Neretā jau par tradīciju kļuvusi Ziemassvētku egles iedegšana Otrajā adventē. Lai arī laika apstākļi šogad nelutināja, tomēr paši izturīgākie 8.decembra pievakarē bija ieradušies uz Neretas galvenās egles iedegšanas pasākumu. Neretas pašvaldības izpilddirektors un Neretas pagasta pārvaldes p.i. Rolands Klibiķis norādīja, ka lietus lāses var iedomāties par sniegpārsliņām, tādējādi radot ziemas noskaņu. Viņš pateicās Neretas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājam Aldim Pavlovičam par egles sarūpēšanu, Neretas kultūras nama darbiniekiem un Neretas pagasta pārvaldes komunālajai nodaļai, kas gādāja par to, lai egle būtu saposta svētku rotā.

Par prieku sev un citiem

No 05.12. – 18.12 Pilskalnes pagasta bibliotēkā skatāma  rokdarbu izstāde, kurā izlikti 25 darbi, kurus darinājušas Zalves pagasta iedzīvotājas. Tie ir gan adījumi, gan tamborējumi, gan citās tehnikās darināti darbi. Priecē krāsu daudzveidība un raksti. Sedziņās un glezniņās skaisti izšūti raksti krustdūrienā un citā tehnikā. Arī tamborējumi ļoti skaisti. Darbiņi ir  cits par citu skaistāki.

Šī nodarbe rada gandarījumu, prieku un iedvesmu. Ir vajadzīga izdoma, pacietība  un  mīlestība. Tas ir rūpīgs un precīzs darbs, reizē arī saruna pašam ar sevi un domu lidojums, kas raisa pozitīvas emocijas.

Ērberģē svētku egli palīdz iedegt 7 rūķīši

Svētdien 1. decembrī Ērberģē pie pagasta pārvaldes notika tradicionālais svētku egles iedegšanas pasākums, kas pulcēja lielus un mazus dalībniekus. Arī dabā bija manāma svētku noskaņa, jo zemi naktī bija pārklājusi neliela sniega kārtiņa. Šoreiz atnākušos pārsteigt un iepriecināt īpaši izrotātā traktoriņā ieradās 7 rūķīši, kuru sejās vērīgāk ielūkojoties, varēja sazīmēt līdzību ar vienu otru Mazzalves pagasta pārvaldes darbinieku.

Radošās darbnīcas Ziemassvētku noskaņās

29. novembrī Pilskalnes pagasta pārvaldes telpās Jolantas Albrehtas vadībā notika radošās darbnīcas Ziemassvētku kompozīciju veidošanā. Katrs dalībnieks veidoja savu idejām bagātu kompozīciju. Par padarīto visi bija gandarīti. Lai gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

Egles iedegšana Pilskalnē

1. decembrī sākas adventes laiks, tas nozīmē, ka pienācis gada visnoslēpumainākais brīdis. Spoži spīdot saulei, Pilskalnē pie pagasta ēkas kopīgi tika iededzināta svētku egle, kas bija koši uzposusies. Dalībnieki gāja rotaļās un dziedāja dziesmas.

Zemgalē notikusi tradicionālā “Gada uzņēmēju” godināšana

Skaistajā Rundāles pilī šī gada 29. novembrī jau ceturto reizi notikusi tradicionālā Zemgales Gada uzņēmēju godināšana. Visu 22 Zemgales pašvaldību nominētajiem laureātiem – uzņēmumu īpašniekiem vai viņu pārstāvjiem Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un pašvaldību vadītāji pasniedza reģiona Atzinības rakstu, piemiņas velti un 500 eiro naudas balvu.

Iepazīstam sēļu sētu un amatu prasmes

Gandrīz gadu ilga “Ērberģiešu” projekts “Sēlijas saimnieču un amatnieku meistardarbnīcas Neretas novadā”, kurš ieguva finansējumu Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2019 projektu konkursā.

29.novembrī visi projektā iesaistītie ļaudis no Mazzalves, Pilskalnes, Neretas un daudzie interesenti laipni tika sagaidīti Mazzalves pagasta pārvaldes zālē, kur notika šī projekta noslēguma pasākums.

Radošās darbnīcas Ziemassvētkus gaidot…

Tuvojoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, 28. novembra vakarā Neretas kultūras namā notika radošās darbnīcas “Ziemassvētku kompozīciju veidošana”. Šogad darbnīcu dalībnieki neveidoja kā ierasts adventes vainagus, bet gan īpašas adventes laika kompozīcijas. Ar idejām un izdomu palīdzēja darbnīcu vadītāja Jolanta Albrehta.

Pilskalnē valsts svētkos godina čaklākos darba darītājus un stiprās ģimenes

Par godu Latvijas valsts 101. dzimšanas dienai, tradicionāli Pilskalnes pagastā tika sveikti čaklākie darba darītāji un godināti tie pāri, kas laulībās nodzīvojuši vairākus desmitus gadus. Ar svētku uzrunu pasākumu atklāja Pilskalnes pagasta pārvaldes vadītāja Aina Vadzīte. Atzinīgus un uzmundrinošus vārdus visiem pagasta iedzīvotājiem veltīja Neretas novada pašvaldības izglītības, sporta, kultūras, tūrisma un jaunatnes lietu nodaļas vadītāja Žanna Miezīte.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other