Kategorija: Kultūra un Sports

Startēs autoceļojums „Renesanse Sēlijā”

 Svētdien, 4. oktobrī, aicinām uz renesanses periodam veltītu piedzīvojumu, kam jāatvēl visa skaistā oktobra svētdiena. Sākums – Neretas novada novadpētniecības muzejā, Neretā, Ziedu ielā 11.

Dienas programmā:
Pl. 10. 30 – Dr.hist Mārītes Jakovļevas lekcija „Renesanses periods Sēlijā”, diskusija par izstrādāto autoceļojuma maršrutu un kafijas pauze pirms brauciena.

Pl. 12. 30 – Izbraucam autoceļojuma „Renesanse Sēlijā” atklāšanas braucienā! Būsim pirmatklājēji. Braucienu vadīs maršruta izstrādātājs Jānis Dzimtais, tādēļ par garlaicību sūdzēties nevarēsim.
Brauciena noslēgums paredzēts Ēģiptē( tajā, kas atrodas Medumu pagastā), līdz kurai plānojam nokļūt vēl dienas gaišajā daļā.

Sestdienas sarunas muzejā septembrī

Šoreiz – par dzeju, dzejas radīšanu un novadniekiem. Profesionāliem dzejniekiem un tiem, kuri rada dzeju hobija līmenī. Kā jau dzejas mēnesī šī bija Sestdienas sarunu muzejā tēma 2020.gada 12.septembrī Neretas novada novadpētniecības muzejā.

Ar ko atšķiras profesionāļa radīts dzejolis no dzejoļa, ko radījis cilvēks, strādādams lauku darbus, vakara atpūtā pēc intensīvas darba dienas vai slimības gultā? Manuprāt, atšķirības nav, jo dzeju nevar uzrakstīt pēc pasūtījuma. Tā top tad, kad autoram ir ko sacīt dzejas valodā. Šogad Dzejas dienu moto “Dzeja dziedē” sasaucas ar dažiem dzejas uzdevumiem – dot spēku gan autoram, gan lasītājam ikdienā, skumju brīdī, slimībā, uzmundrināt vājuma mirklī.

Tēva diena Ērberģē

     

Lai arī svētdien rīts atausa visai pelēcīgs un vējains, tomēr dienas vidū starp mākoņiem uzspīdēja saulīte, aicinot mazzalviešus doties uz Tēva dienai veltīto pasākumu. Šogad pasākumā piedalījās septiņas ģimenes, no kurām divas bija īpaši kupli pārstāvētas. Enijai un Renāram līdzi bija ieradusies arī “atbalsta komanda” – omīte un opītis.  Arī Rihardam līdzi bija omīte un opītis, bet tā kā tētim šī bija darba diena, tad opim vajadzēja “pārstāvēt” tēti, ņemot dalību visās aktivitātēs. Savukārt, Esmeralda bija atnākusi kopā ar mammu. Pasākums sākās ar kopīgu sportisku “iesildīšanos” mūzikas pavadījumā. Pēc iesildīšanās tētiem vajadzēja parādīt savas prasmes dažādās aktivitātēs gan kopā ar ģimeni, gan arī individuāli.  Kopā ar ģimeni no koka iesmiņiem un dzijas vajadzēja kopīgi uzmeistarot “zirneklīša tīklu”. Katrā no šiem “tīkliņiem” līdz pasākuma beigām “saradās” 8 krāsu zirneklīši – katrs kā atzīme par dalību kādā no aktivitātēm.  Kopā ar bērniem bija jādodas “fotomedībās” muižas apkārtnē un parka takās kopīgi meklējot uzdevumos dotās vietas un lietas. Bija arī vairāki individuāli veiklības un prasmju pārbaudījumi.

Dzejas dienas Pilskalnē

 Ar dzeju, dziesmām un rudenīgiem ziediem aizvadīts Dzejas dienu pasākums .Šogad dzejas dienu moto  ir “Dzeja dziedē”. Pilskalnē  dzejas dienu pasākums notika 10. septembrī  skolas mazajā zālītē. Pasākuma viesi bija Jēkabpils tautas teātra dziedošais aktieris – Pēteris Dranēvičs , kur muzikālo pavadījumu  spēlēja  – Aleksandrs Gors.

“Satiec savu meistaru!” Neretas novadā

Nedēļas nogalē, no 2020.gada 4. līdz 6. septembrim, visā Latvijā un arī Neretas novadā norisinājās pasākums “Satiec savu meistaru!”, kura laikā ikvienam bija iespēja izmēģināt dažādus amatus. Neretas novadā meistari pasākumam tika uzrunāti ar biedrības “Upmales mantinieki” atbalstu un tika izvirzītas trīs  jomas, kurās varēja apgūt jaunas zināšanas: aušana, iespēja apgūt pavārmākslas gudrības, ieskatīties fotogrāfijas tapšanas un atjaunošanas procesu noslēpumos.

Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotais pasākums “Satiec savu meistaru” parasti notiek pavasarī, taču saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju tas tika pārcelts uz septembra sākumu. Pasākums “Satiec savu meistaru!” Latvijā šogad notika jau divpadsmito reizi. Latvijā tas kļuvis par gaidītu notikumu un guvis lielu atsaucību no meistaru un apmeklētāju puses. Tā būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī palīdzēt interesentiem jeb potenciālajiem mācekļiem satikties ar meistariem, iepazīties ar viņu zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Andra Baltača dzejiski muzikālais sveiciens Ērberģes muižā

Kā tradicionāli katru mēnesi pēdējā laikā, arī septembrī Ērberģes muižas estrādē uzstājās kāds tautā iemīļots latviešu mūziķis, šoreiz Dzejas dienu noskaņās 11.septembrī kupli apmeklēto klausītāju pulku priecēja grupas “Baltie lāči” vadošais solists Andris Baltacis un akordeonists Aldis Ķīse.

Artis Robežnieks uzstājas ar koncertprogrammu Sproģos

4.septembrī pie Sproģu Saieta nama notika aktiera Arta Robežnieka koncerts, kurā viņš klausītājus priecēja ar dziesmām un Aleksandra Čaka dzejas lasījumiem.

“Riekstiņos” atzīmē Jāņa Jaunsudrabiņa dzimšanas dienu

Vasaras izskaņā jau par tradīciju ir kļuvusi viesošanās Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, kur Jāņa Jaunsudrabiņa daiļrades cienītāji viesojas, lai atcerētos un pieminētu dižā novadnieka dzimšanas dienu.

Diksilenda grupa “Sunny Groovie Dixie” koncertē Neretā

Pēdējā augusta svētdienā Neretas kultūras namā viesojās vienīgais Latvijā profesionāli un aktīvi muzicējošā  New Orleans Stomp Dixie stila diksilenda grupa „Sunny Groove Dixie”. Diksilendā apvienojušies seši mūziķi, spilgti Latvijas pūšaminstrumentālisti un sitaminstrumentālisti.

Neretas pagasta sporta svētki „Sapņi atgriežas 2020”

1.augustā Neretas pagasta un Neretas J. Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta bāzēs  notika Neretas pagasta Sporta svētki „Sapņi atgriežas 2020”. Kārtējo reizi šis sporta un aktīvās atpūtas pasākums pulcēja kopā ne tikai sportistus no dažādiem Latvijas novadiem, bet arī bērnus, viņu vecākus, dažādu paaudžu cilvēkus, visus aktīvās atpūtas piekritējus. Šogad arī laika apstākļi bija ļoti labvēlīgi gan sportošanai, gan atpūtai un visi Sporta svētku dalībnieki fantastiski jauki pavadīja brīvo laiku. Visas dienas garumā spēles un atrakcijas gan bērniem, gan pieaugušajiem nomainīja viena otru, bērni varēja iztrakoties piepūšamajā  atrakcijā „Pārsteigumu taka” ‘’ svētku apmeklētājus un sportistus divreiz izklaidēja Latvijas stiprākie vīri ar Arti Plivdu, 2018.gada Latvijas stiprāko vīru, ar fantastisku ģitārspēli iepriecināja Zigurds un Klāvs Kalnāri, Saules Sporta klubs sarīkoja grandiozu krosa motociklu parādi un,  protams, Lielās balvas izloze! Par šo jauko dienu varētu vēl rakstīt un rakstīt, bet arī tad nevarētu uzburt tās brīnišķīgās sajūtas, kuras piepildīja ikvienu Sporta svētku dalībnieku!

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other