Kategorija: Kultūra un Sports

Senioru čempionātā

Ar spēlēm Tukumā noslēdzās Latvijas senioru čempionāta 1.posms. Vīriešu 50+ grupā arī šogad piedalās pagajušās sezonas bronzas laureāte Neretas komanda. Pēc  1.posma astoņu komandu konkurencē “Nereta” ieņem 5.vietu, apsteidzot “Poliurs/Jelgava”, “VK Ventspils” un “Durbi”.

Tukumā “Nereta”  uzvarēja “Poliurs/Jelgava” (2:1)  un “VK Ventspils” (2:0). Šo uzvaru kaldināšanā īpaša nozīme bija spēlētāju vēlmei uzvarēt un pašaizliedzīgai cīņai par katru punktu. Jāatzīmē Andra Grīnvalda teicamo spēli aizsardzībā, kas spēja pārlauzt 1.seta gaitu un no rezultāta 17:23 uzvarēt 26:24! Arī ar “Ventspili” nebija nekāda izklaide 27:25; 25:15.

”Par zaļu pat vēl zaļāks…”

”…ir mūsu skolas laiks…” – ar šādu moto 15. marta novakarē noritēja   ikgadējais pasākums Mazzalves pagastā ar pašdarbības kolektīvu piedalīšanos.  Šogad  tika apspēlēta skolas tēma. Raisījās atmiņas par to kā bija toreiz, kad “papum mute bija vaļā un mammai pūcīgs bija vaigs…”

Uz pārspēlēm

Latvijas Jaunatnes volejbola čempionātā meitenēm U14 un U15 vecuma grupās beidzies čempionāta 1.posms. Abās grupās Aizkraukles NSS treniņgrupu meitenes startēja ar mainīgiem rezultātiem un, lai saglabātu vietu spēcīgākajā sešiniekā ir jādodas uz pārspēlēm. Komandām šāda pieredze ir jau no pagājušā gada, kur atgriezāmies finālgrupās un spējām izcīnīt augstās 5.vietas valstī. Ja U15 grupā meitenes spēlē ar gadu vecākām volejbolistēm, tad ļoti žēl ir par Latvijas Jaunatnes kausa bronzas medaļniecēm U14 grupas volejbolistēm, kurām arī sevi jāpierāda pārspēlēs. Viss bija atkarīgs no pēdējā sabraukuma spēlēm 15. martā Rīgā. Uzvarot Daugavpils volejbola skolas volejbolistes 1.setā, otrais un trešais sets bija  viena vienīga kļūdu lavīna rezultātā 1:2. Tomēr cerības vēl palika. Spēlē ar Liepājas volejbolistēm uzvaram 1.setu…, graujoši zaudējam 2.setu, ar 12:7 esam vadībā 3.setā, bet tomēr 13:15 zaudējam! Tomēr neskatoties uz šīm sāpīgajām zaudēm ir jāatzīmē cēlājas Endijas Kapeles veiksmīgā sadarbība ar uzbrukuma līderi Amandu Reguti, Elzas Ivanovas rezultatīvā atgriešanās pēc slimības un traumām, Gabrielas Ignatikas un Elīnas Regutes (abas 3 gadi jaunākas) veiksmīgā iesaistīšanās spēlēs, kā arī pozitīvais sniegums Zitas Tihonovas un Līvas Ieviņas darbībās laukumā.

Imants Silavs

Jūlija Treiģa kauss Pilskalnei un Vallei

 

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 16. martā notika tradicionālās volejbola sacensības sieviešu un vīriešu komandām “Jūlija Treiģa kauss”. Šogad šī piemiņas kausa izcīņa notika jau 8. reizi. Uz sacensībām ieradās rekordliels komandu skaits, kopā 14 volejbola komandas – 8 sieviešu un 6 vīriešu volejbola komandas no Jēkabpils, Krāslavas, Dagdas pilsētām, Neretas, Vecumnieku un Jēkabpils novadiem.  

Neretas un Mazzalves pagasta apvienotā komanda “Prāta Spēļu” turnīrā iekļūst pusfinālā

Ar mērķi attīstīt prāta spēļu tradīcijas visā Latvijā, sniedzot iespējas iesaistīties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, “Prāta spēles – Latvijas kauss 2019” organizē Prāta spēļu viktorīnas.

9. martā Kurmenes tautas namā notika “Prāta Spēles – Latvijas Kauss 2019” turnīrs, kurā trīs labākās komandas kvalificējās uz pusfinālu. Ar 295 punktiem labāko trijniekā biļeti uz pusfinālu ieguva arī Mazzalves un Neretas apvienotā komanda “Sajūtu mednieki” (Solveiga Koklevska, Dzintra Meldere, Anita Vectirāne, Elmārs Vectirāns, Gints Narogs un Daiga Meldere). Kvalificējās arī divas Vecumnieku novada komandas – “Ar birzītēm nejoko” (310 punkti) un “Vidusskolas atmiņas ar realitātes pieskaņu” (305 punkti).

Neretas novada novadpētniecības muzejā atklāj fotogrāfa Aloiza Savicka un podnieces Silvijas Bergas – Berķes izstādi

5.martā Neretas novada novadpētniecības muzeja telpās tika atklātas divas izstādes – Sēlpils fotogrāfa Aloiza Savicka fotogrāfiju izstāde “Latvija gaismas gleznās” un podnieces Silvijas Bergas – Berķes melnās keramikas darbu izstāde.

Sēlpilietis Aloizs uz Neretu atvedis plašu fotogrāfiju klāstu, sākot no dabas ainavām dažādos gadalaikos (lauku mājas, ieputinātas bagātīgos ziemas sniegos, zaķu iemītas taciņas uz kaimiņu mājām, siena ruļļi uz ugunīgi liesmojoša vasaras debesu ainavas fona, brēcoša stirna meža nomalē), portretiem (keramiķis Aivars Ušpelis, fotogrāfa kaimiņu meitenes Madaras portrets) līdz  sadzīvisku situāciju mirkļiem, kuros iemūžināta māte  ar bērnu rotaļu brīdī, jauniešu pāri pie ūdeņiem vasaras svelmē, pamestu sieviešu apakšveļu ceļa malā Jāņu rītā u.c.

Loģika, precizitāte un mazliet veiksmes

2.marta saulainajā sestdienā divdesmit trīs Mazzalves pagasta iedzīvotāji mērojās spēkiem precizitātē un prāta veiklībā, jo Ērberģes sporta hallē risinājās galda spēļu turnīrs. Īpašs prieks, ka galda spēles ir interesantas dažāda vecuma cilvēkiem. Tādēļ gan novusa, gan dambretes sacensības risinājās bērnu un pieaugušo grupās.

Neretas novadā iecienītas A.Niedzviedža lugas

A.Niedzviedža vārds Neretas novada teātrmīļiem nav svešs – pagājušā gada septembra nogalē Mazzalves pagasta amatierteātris “Tradare” (režisore Silvija Lisovska) iestudēja Andra Niedzviedža lugu “Aste”, šogad 27.janvārī Neretā un 1.martā Ērberģē Neretas novada skatītājiem bija iespēja noskatīties Andra Niedzviedža lugu “Labi iet” Seces amatierteātra “Dūdenīši” (režisore Astrīda Mencendorfa) sniegumā.

“Kadencei” – konkursā augstākā pakāpe

2018. gadā Latvijā darbojās aptuveni 700 vokālie ansambļi. Latvijas Nacionālais kultūras centrs 2019. gada pavasarī rīko II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursu, tā mērķis – sieviešu vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšana un attīstība, kā arī ansambļu mākslinieciskās un profesionālās meistarības izaugsme, īpaši sekmējot izpildījumu a cappella kā nozīmīgu Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļu.

“Rīga pirms barikādēm”

15.februārī Neretas novada novadpētniecības muzejā tika atklāta jauna fotogrāfiju izstāde “Rīga pirms barikādēm”, kuras autori ir Vides aizsardzības kluba (VAK) “Foto – Kino – Video sekcija”.

VAK  “Foto – Kino – Video sekciju” nodibināja 1988.gada 30.septembrī. Tajā iestājās foto – kino amatieri, kuri vēlējās un bija gatavi sniegt savu ieguldījumu kopējā VAK programmā. Foto un kino entuziasti ar foto un kino aparātiem rokās fiksēja pārinodarījumus dabai. Sekcijas dalībniekus varēja sastapt pilnīgi visās atmodas laika sabiedriskajās protesta aktivitātēs Rīgā. Ģirts Ozoliņš, sekcijas vadītājs, atceroties to laiku,  stāsta, ka objektīvi savos kadros notvēra tos, kas “mūs dikti nemīlēja – VDK ziķerus”. Daudzos gadījumos bijusi tāda kā dueļa situācija – “objektīvs pret objektīvu”.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other