Kategorija: Kultūra un Sports

Mūsu projekts 2021 „Lielzalves muižas kultūrvēsturiskā mantojuma padziļināta izpēte un novērtējums”

2021.gada sākumā pieteicām savu projektu Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursam un 26.februārī saņēmām ziņu, ka mūsu projekts atbalstīts, piešķirot projekta realizēšanai 2500 EUR.

  Ar 400 EUR mūsu projektu atbalsta Zalves pagasta pārvalde, kas iestrādāts pagasta budžetā un saskaņots Neretas novada domē. Lai gan plānotā kopējā projektam nepieciešamā summa bija lielāka, tomēr esam gandarīti par atbalstu un ceram, ka mums viss izdosies.  

Neretas deju kolektīvi piedalās radošā aktivitātē “Deja sniegā!”

Šī ziema ir atnesusi ne vienu vien izaicinājumu, arī Neretas dejotāji tika aicināti  piedalīties radošā aktivitātē ‘’Deja sniegā!’’ Idejas autori ir Krustpils DA ‘’Pastalnieki’’ un viņu vadītāja Aija Rūliete.

Atceramies savu novadnieku Miku Skruzīti

7.februārī mūsu novadniekam Mikum Skruzītim atzīmējām 160. dzimšanas dienu. Mikus Skruzīts jeb Skruzīšu Mikus (18611905) bija latviešu etnogrāfs un folklorists. Nodarbojies ar rakstniecību un Sēlijas etnogrāfisko materiālu vākšanu. Iesūtījis  Krišjāņa Barona  “Latvju dainām” 235 tautasdziesmas no NeretasĒrberģes un Sunākstes. Viens no pirmajiem  latviešu tautastērpu pētniekiem. Latviešu literārās biedrības loceklis.

Sveču dienai veltītas aktivitātes Ērberģē

2.februārī senie latvieši svinējuši Sveču dienu, bet visu mēnesi dēvējuši par Sveču mēnesi. Tautas ticējums vēsta, ka šajā dienā cilvēkiem ir jābūt smaidīgiem un nedaudz jestriem, jo tādā veidā iespējams veicināt skaistumu un nodrošināt veiksmīgu turpmāko gadu. Tāpēc sestdien Ērberģē ikviens tika aicināts uz āra aktivitātēm, kurās varēja piedalīties individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros sev vēlamā laikā, visas dienas garumā. Jo īpaši tika gaidītas ģimenes ar bērniem.

Arī 2020.gadā Neretas novada sportisti guvuši izcilus panākumus

2020.gads pagāja pandēmijas ēnā. Epidemioloģisko ierobežojumu dēļ iespēja piedalīties sacensībās un pārstāvēt Neretas novadu bija neliela. Un tomēr jaunieši arī 2020.gadā guvuši izcilus panākumus vieglatlētikā un pludmales volejbolā.

Neretas novadā jau par tradīciju kļuvusi gada sākumā izcilāko iepriekšējās sezonas novada sportistu pieņemšana pie domes priekšsēdētāja. Šoreiz arī šis pasākums epidemioloģisko ierobežojumu dēļ nevar notikt. Tad nu nekas cits neatliek, kā naudas balvas pasniegt attālināti.

Sniegavīru parāde!

Ziema ir ļoti skaists gadalaiks! Bērni parasti ir sajūsmā par iespēju baudīt ziemas priekus. Šogad ziema mūs īpaši lutina ar savu balto sniegu. Pirms neilga laika  visi tika aicināti uz ziemas aktivitāti – sniegavīru celšanu.

Džeza trompetes spēles leģenda Zigurds Linde

(8.05.1938.- 29.01.2021.)

Dzimis Neretā. Tā ar lepnumu var sacīt Neretas novada cilvēki par Zigurdu Lindi – vienu no 20. gadsimta Latvijas džeza trompetes spēles leģendām. Viņa spēles lirisko tembru nebija iespējams sajaukt ne ar vienu citu. Divdesmitā gadsimta 50.- 60-to gadu paaudzei viņš bija trompetes elks, jaunajiem – gandrīz nezināms.

Mēs visi kopā veidojām savu novadu

Sācies 2021.gads. Kāds tas būs? Ļoti daudz kas atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī un pasaulē. Un tomēr, lai kā arī būtu, Neretas novada kultūras organizatori cer, ka varēsim noorganizēt tradicionālos novada pasākumus krāšņi un iedzīvotājus uzrunājoši.

Aprīlī plānojam pirmsskolas bērnu konkursu “Talantiņš”, kurš notiks Ērberģes muižā.

4.maijā ceram atkārtot karogu braucienu no novada robežas “Krastos” cauri visam novadam uz Neretu. Neretā estrādē sumināsim kolektīvu izvirzītos darbīgākos novada ļaudis, būs koncerts, noslēgumā būs dārza svētki ar dančiem pūtēju orķestra pavadībā, balti klāti galdi ar pagastu mājražotāju sarūpētiem cienastiem. Ļoti ceram uz iespēju visiem atkal sanākt kopā un svinēt.

Mazzalves pagastā ierīkotas slēpošanas trases

Neretas pagasta sporta bāzē pie Dienvidsusējas ir ierīkota slēpošanas trase

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider