Kategorija: Kultūra un Sports

Deju nometne Gārsenes muižā

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuri notiks 2020. gadā no 6. jūlija līdz 12. jūlijam Rīgā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9.-12.klašu deju kolektīvs “Sudrabiņš” no 11. – 12. oktobrim savu brīvo laiku pavadīja Gārsenes muižā, apgūstot deju svētku repertuāru.

Guntars Račs Ērberģes muižā

Pēdējo 2 gadu pieprasītākā latviešu autora Guntara Rača jaunajā dzejoļu krājumā “Mīlestība ir” ir iekļauti pilnīgi jauni dzejoļi par pašu galveno, par mīlestību, par to dievišķo sajūtu, kuru mums ikvienam lemts dzīvē piedzīvot. Tā ir tik liela, ka aptver ne tikai divu cilvēku attiecības, bet arī katra cilvēka attiecības ar saviem bērniem, ar savu valsti, ar saviem draugiem. Galu galā ar savu zemi, savām mājām un sev svarīgajām lietām.

Mākslinieciski muzikāla pēcpusdiena Neretas novada novadpētniecības muzejā

3.oktobrī Neretas novada bibliotēkas dzejas, mūzikas un mākslas mīļotājus aicināja uz Neretas novada novadpētniecības muzeju, lai baudītu dzejnieces Inese Toras, gleznotājas Solveigas Kļaviņas un mūziķes Ineses Neretas kopīgu veidotu programmu “… šodien atkal bērnība caur manu sirdi runā…”.

Sezona sākusies

Aizkraules novada sporta skolas meiteņu volejbola treniņgrupas audzēknes šajā sezonā Latvijas Volejbola federācijas rīkotajās sacensībās jaunatnei, startē divās vecuma grupās U15 un U16.

Rēzeknē, 5. un 6.oktobrī notika pirmā posma spēles U15 vecuma grupā. Kopumā U15 grupā startē 17 komandas. Mūsu apakšgrupā bija 5 komandas – divas Rīgas volejbola skolas, Minusas/Jūrmalas volejbola skola, Rēzeknes sporta skola un Aizkraukles NSS/Nereta. Uz pirmo posmu devās Endija Kapele, Amanda Regute, Annija Anna Arāja, Elza Ivanova, Līva Ieviņa, Zita Tihonova, Annemarija Rāviņa, Gabriela Ignatika. Pirmā spēle ar Rēzeknes volejbolistēm nesagādāja grūtības, izcīnījām uzvaru 3:0   ( 25:13; 25:13; 25:8 ).

Muzikāls sveiciens 5.oktobra rītā

Ar muzikāli rudenīgu sveicienu 5.oktobra rītā visus neretiešus sveica Staburaga muzikālā apvienība. Ikkatrs, kas devās uz Rudens gadatirgu, varēja klausīties skaistajās dziesmās.

Kaut laiks bija vēss un rudenīgs, skatītāju un klausītāju netrūka. Viņus pat nebiedēja rudenīgais vējš, kas ik pa laikam sapurināja  ozola zarus un nometa pa kādai dzeltenai ozollapai. “Visskaistākām  ogām pasaulē, pilni šoruden pīlādžu zari…” ar šo dziesmu Staburaga muzikālā apvienība iesāka nelielo koncertu.  

“Ar dziesmu pie draugiem!”

Kad lielie lauku darbi apdarīti, tad var arī atvēlēt laiku, lai apmeklētu kādu no kultūras pasākumiem. Tā svētdien, 6. oktobrī, Mazzalves pagasta pārvaldes zālē ar koncertprogrammu “Ar dziesmu pie draugiem!” viesojās Bārbeles tautas nama amatierteātris “Bārbelīši” pulcinot tos, kam tuva dziesma un dziedāšana.

Sēlijai būt!

28. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar daudzveidīgu sarunu un aktivitāšu programmu norisinājās pasākums “Sēlijai būt!” jeb Sēlijas diena Gaismas pilī. Tā aktualizēja jautājumu par Sēlijas kā atsevišķa reģiona pastāvēšanu, kā arī iepazīstināja ar šī krāšņā Latvijas novada kultūras, vēstures, sabiedriskās dzīves izpausmēm un vērtībām, un personībām.

Sēļi ir viena no baltu tautām, kas atstājusi paliekošas pēdas latviešu tautas izveidē, un Sēlija ir viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām teritorijām. Tomēr mūsdienās apvidus ar šādu nosaukumu Latvijas kartē nav. Pēc 13.–14. gadsimta sēļu vārds daudzus gadsimtus nefigurēja un nebija aktuāls, taču 20. gadsimta 80. gados vietvārds “Sēlija” latviešu valodā atgriezās.

Bērnu tautas deju kolektīvs “Pūcēni” aicina dejotgribētājus

Oļģerta Šabanska kauss

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 28.septembrī notika Neretas vidusskolas absolventa Oļģerta Šabanska iedibinātā kausa izcīņa volejbolā vīriešiem. Šī kausa izcīņu Šabanska kungs iedibināja un atbalstīja kā Neretas vidusskolas absolventu un esošo skolēnu sacensības jau daudzus gadus atpakaļ. Bet ņemot vērā daudzus objektīvus apstākļus, pēc Oļģerta Šabanska ierosinājuma, jau trešo gadu šā kausa izcīņā piedalās Neretas un apkārtējo novadu vīriešu volejbola komandas.

Pasākums Jūlija Dievkociņa piemiņai

Skolotājs, dzejnieks, tulkotājs Jūlijs Dievkociņš (12.08.1879. – 21.01.1906.) šogad svinētu 140.jubileju. Dzimis Lauteres pagastā kalpu ģimenē, izskolojies. Darba gaitas atvedušas jaunekli uz Zalvi. Simtgadē pieminēts un godināts, novadnieces Lūcijas Ķuzānes sarakstītajā dzejniekam veltītajā autobiogrāfiskajā grāmatā iemūžināts, kopš tā laika skaļāk nav ticis pieminēts. Vien Zalves skolas pastāvēšanas laikā skolotāji veduši skolēnus uz Zalves kapsētu, kopuši skolotāja un dzejnieka kapu, stāstījuši par jaunā censoņa īso mūžu un lielo veikumu izglītības un literatūras jomā. Plašākai sabiedrībai 40 klusuma gadi – it kā tāda literāta, sabiedriskā darbinieka nebūtu bijis.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other