Mazzalves pamatskolas skolēni sveic māmiņas

Skan klusa mūzika,  Mazzalves pamatskolas  zāli pamazām piepilda māmiņu soļi. Dziest gaisma zālē, bet iedegas uz skatuves.

“Katra cilvēka sākums ir māmiņa – mīļā, labā, jaukā un maigā. Bez viņas pasaule liktos pelēka un vienmuļa. Cik skaisti, ka mammīte smaida – saule rotājas viņas sejā. Māmiņa samīļo, iedvesmo, uzklausa un sarāj, ja nepieciešams. Viss, lai mazais cilvēka bērns izaugtu krietns, čakls un tik vajadzīgs pasaulei. Svētku dienā katrs Mazzalves pamatskolas skolēns jums, mammīt, vecmāmiņ, saka lielu, lielu paldies! ” tā Māmiņdienai veltīto pasākumu sāka Toms Freimanis un Diāna Vanaga.

NERETAS NOVADA DOMES SĒDE Nr.6

Neretas novada Pilskalnes pagastā

 2019. gada 23. maijā plkst. 15.00

 

DARBA KĀRTĪBA:

Mazzalves skolēni ciemojas maizes ceptuvē “Lāči”

8. maijā Mazzalves pamatskolas 1.-3.klases skolēni ar audzinātājām A.Sirsniņu, V.Zeltiņu un A.Freimani viesojās maizes ceptuvē “Lāči”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Katru dienu ēdam maizi, bet bija interesanti uzzināt un pašiem piedzīvot, kā tā top. Visi zinām, ka ceļš līdz maizei ir rūpju un darba pilns. Un kādi tik darbi jāprot izdarīt, lai tiktu līdz kukulītim! 

Brauciens uz Siguldas “Brīnumzemi”

2. maijā mēs, astoņpadsmit 5.,6.,7.klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Siguldas Zinātnes muzeju “Mazā brīnumzeme”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Zandai izcili panākumi valsts matemātikas olimpiādē

2019. gada 28. aprīlī Rīgā, Daugavpilī un Liepājā vienlaicīgi notika Latvijas 46. atklātā matemātikas olimpiāde. Arī Mazzalves pamatskolas matemātiķu komanda kopā ar matemātikas skolotāju Silviju Ivanovu devās uz Daugavpili, lai pārbaudītu savus spēkus matemātikā. Olimpiādē no Mazzalves pamatskolas savu klašu grupās piedalījās 6.klases skolniece Zanda Zariņa, 7.klases skolnieks Niks Linmeijers un 8.klases skolniece Karīna Griķe. Šī bija pirmā pieredze dalībai atklātajā valsts olimpiādē. (Mūsu skolas skolēni ir izcīnījuši iespējas startēt valsts olimpiādēs, uzvarot starpnovadu olimpiādēs, bet šoreiz sadūšojās sevi pārbaudīt bez starpposmiem).

Sezona noslēgusies

Maijā noslēdzās Latvijas Jaunatnes un Latvijas Senioru klasiskā volejbola čempionāti. Aizkraukles novada sporta skolas meiteņu volejbola komandas startēja U14 un U15 vecuma grupās. Čempionāta laikā volejbolistes Endija Kapele, Amanda Regute, Sintija Caune, Līva Ieviņa, Elza Ivanova, Gabriela Ignatika, Elīna Regute, Zita Tihonova kopumā demonstrēja labu volejbolu, īpaši finālspēlēs.

Mazzalvieši Erasmus+ projektā starptautiskā nometnē Polijā

9 – 16.maijam 10 Mazzalves pamatskolas skolēni piedalījās starptautiskā jauniešu nometnē Polijā tūristu iecienītajā pilsētiņā Zakopanē Erasmus+ projekta ietvaros. Šai nometnē Tatru kalnu ielokā kopā darbojās jaunieši no Latvijas (mazzalvieši), no Turcijas (no Antaljas apkārtnes) un no Polijas (no Katovices reģiona). Nometnes laikā jaunieši iepazinās, piedaloties dažādās aktivitātēs, izzināja dalībvalstu tradīcijas un virtuvi valstu prezentāciju vakaros. Mūsējie iepazīstināja ar Latviju, demonstrējot pašizveidotu prezentāciju (viesus īpaši aizkustināja Dziesmu un deju svētku skati un dziesma “Saule, Pērkons, Daugava”, kas skanēja prezentācijā kopkoru izpildījumā), mācot jauniešiem no Polijas un Turcijas latviešu rotaļdeju “Tūdaliņ – tagadiņ”, cienājot ar pelēkajiem zirņiem, šprotēm un latviešu saldumiem.

Piļu un muižu asociācija viesojas Neretas novada muižās

8.maijā Neretas novadā viesojās Piļu un muižu asociācijas pārstāvji, lai iepazītu mūsu novada pierobežas muižas.

Viesus laipni uzņēma barons fon Hāns, Zilā dāma, Marī un muižas raganiņa Ērberģes muižā, izrādot Leģendu takas, iepazīstinot ar muižas tradīcijām. Te viesi mielojās ar raganisko zupu.

Ar patiesu interesi viesi izstaigāja Lielmēmeles muižas apkārtni un ieklausījās Gitas Kārkliņas stāstījumā par Lielmēmeles muižas pagātni un tagadni.

Mākslas dienas Jaunsudrabiņa muzejā

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, atzīmējot “Mākslas dienas 2019”, 13.maijā notika praktiskās nodarbības. Tematika “Mana dzimtā puse” sasaucās ar “Muzeju nakts 2019” uzstādījumu “Ar saknēm Neretā – Latvijā”. Mazajiem māksliniekiem tika dots uzdevums – nofotografēt dzīves vietas tuvumā esošu ļoti iemīļotu vietu (dārza stūrīti, koku, upes līkumu utt.), nokopēt un, dodoties uz muzeju, kopiju ņemt līdzi, lai pēc šī attēla motīviem radītu savu darbu. Atsaucās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas mākslas pulciņa dalībnieki. Nodarbības laikā tapa 24 lieliski un interesanti darbi.  

Baltā galdauta svētki Sproģu bibliotēkā

4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Sproģu bibliotēkā svinējām Baltā galdauta svētkus.

Balti klāts galds šajā gadījumā ir kā pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements, kas aicina cilvēkus, ģimenes, draugus sanākt kopā.

Uz pasākumu uzaicināju Neretas novada novadpētniecības muzeja vadītāju Lidiju Ozoliņu.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other