Pārstāvam Sēliju Rīgas svētkos

Rīgas svētku laikā Esplanādē jau trešo reizi notika tradicionālais meistaru gadatirgus un novadu kultūras programma “Gabaliņš Latvijas”. Trīs dienu garumā meistari no visas Latvijas demonstrēja savas prasmes, piedāvāja savus darinājumus – adījumus, apģērbus, pinumus, dabīgos skaistumkopšanas produktus, našķus u.c., kā arī paralēli tirdziņam varēja iepazīties ar Latvijas pilsētu un novadu tūrisma piedāvājumiem, vērot novadu kultūras programmu “Latvijas leģendas”.

XIV Latvijas amatierteātru salidojums “Spoguļo”

Latvieši teātri spēlē jau 151 gadu. No 19. līdz 21. jūlijam Alūksnes novadā viesojās 115 amatierteātru kolektīvi ar 1800 dalībniekiem no visas Latvijas, lai jau 14. reizi kopā svinētu amatierteātru kustības noturību Latvijā.

Gleznošanas plenērs ar Māru Daugavieti un Maiju Arseņjevu

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi arī vasarā ir gatavi mācīties! Divas Maskavā dzīvojošas latviešu izcelsmes gleznotājas – Māra Daugaviete un Maija Arseņjeva – ar prieku uzņēma savās lauku mājās deviņus jaunos māksliniekus un viņu skolotāju uz vasaras gleznošanas plenēru.

Jāņa Jaunsudrabiņa 142. dzimšanas dienas atceres sarīkojums

“Riekstiņos” viesojas “Radio mazā lasītava”

9.augustā Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” viesojās Latvijas Radio 1 raidījums “Radio mazā lasītava” . Kā ierasts, grāmatu mīļotājiem aktuālo un iemīļoto lasāmvielu lasīja aktieris Gundars Āboliņš,  par sarunām un radio ieraksta raitu gaitu rūpējās žurnāliste Ingvilda Strautmane, savukārt autoru pusi šoreiz pārstāvēja rakstnieks Osvalds Zebris.

Pilskalnē sporto

27. jūlijā Pilskalnes pagasta sporta laukumā pie pagasta pārvaldes pulcējās ap simt sportot gribētāju, lai piedalītos pagasta pārvaldes rīkotajā sporta dienā, realizējot Eiropas Sociālā fonda projektu “Dzīvo vesels Neretas novadā”.

Pēc 15 gadu pārtraukuma Latvijas U18 izlase uzvar Baltijas komandu čempionātā vieglatlētikā

2. augustā Viļņā norisinājās tradicionālais Baltijas komandu U18 čempionāts vieglatlētikā, kur pēc piecpadsmit gadu pārtraukuma pārliecinošus uzvaras laurus plūca Latvijas vieglatlēti.

Divi Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa  vidusskolas audzēkņi – Liāna Roze un Nils Muraška bija uzaicināti pārstāvēt Latvijas izlasi Baltijas čempionātā U18 grupā. Abi jaunieši piedalījās vesera mešanā komandu cīņā, dodot savu artavu izlases punktu summā. Gan Liāna, gan Nils izcīnīja 4.vietu. Līdz medaļai nedaudz pietrūka, bet trenera Zigurda Karola vērtējumā abi sportisti startēja atzīstami.

Darba devēji un darba meklētāji aicināti reģistrēties dalībai starptautiskajā tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā”

2019. gada 26.septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu rīkos starptautisku tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”, piedāvājot Latvijas darba devējiem iespēju atrast kvalificētus un motivētus darbiniekus, bet darba meklētājiem  – darbu Latvijā. Dalība pasākumā ir bez maksas!

No 2020.gada 1.janvāra prasības ugunsdrošībai mājokļos kļūs stingrākas

Nākamā gada 1.janvārī stāsies spēkā nozīmīgas Ugunsdrošības noteikumu prasības – visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) ir jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

VUGD veiks iedzīvotāju aptauju par ugunsdrošību

Lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos valstī, no 1.augusta līdz 31.oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks dzīvojamo māju iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību dzīvesvietās.

2018.gadā valstī reģistrēti 9134 ugunsgrēki, kuros cieta 302 cilvēki, bet gāja bojā 81. No visiem ugunsgrēkiem 2087 jeb gandrīz 23% bija izcēlušies tieši dzīvojamās mājās un, analizējot šos ugunsgrēkus, var secināt, ka vairumā gadījumu degšanas platības ir ļoti nelielas – tās nepārsniedza 1m2, turklāt izcelšanās vieta biežāk bijusi virtuve.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other