Mazzalves pamatskolā viesojas “Papardes zieds”

4.septembrī Mazzalves pamatskolas 6.-9.klašu skolēni projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/034 “Dzīvo vesels Neretas novadā” ietvaros tikās ar biedrības “Papardes zieds” jauniešiem, lai pārrunātu aktuālas tēmas par reproduktīvo veselību, nodarbību vadītāji atbildēja uz skolas  jauniešus interesējošiem jautājumiem. “Papardes zieds” ir viena no Latvijas lielākajām nevalstiskajām organizācijām, kas veiksmīgi jau daudzus gadus strādā reproduktīvās veselības un tiesību jomā visā Latvijā.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas – 2019 Ērberģes evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Ērberģes muižā

Svētdienas rīts 15. septembrī Ērberģes baznīcā iesākās plkst.10.00 ar Dievkalpojumu, kuru vadīja draudzē cienītais un mīlētais mācītājs Aigists Pinka. Sprediķi caurvija galvenā tēma par to, cik neauglīga un reizēm postoša pašam un apkārtējiem ir garīgi nenobrieduša cilvēka tiekšanās pēc slavas, goda un ievērības.

Dzejas pēcpusdiena Mazzalves skolā

13.septembrī Mazzalves pamatskolā notika Dzejas dienu pasākums ,,Dzeja un iztēle”.

Daži skolēni bija no galvas iemācījušies latviešu dzejnieku dzejoļus. Bet, lai nebūtu tikai jāklausās, skolēni piedalījās arī aktivitātēs, kuras bija sagatavojusi skolotāja Daiga Pabērza. Notika 3 aktivitātes- divas grupās un viena, kurā piedalījās visi skolēni. Visas aktivitātes bija saistītas ar dzeju un radošu iztēli.

Zalviešu ceļojums uz Vidzemi

14.septembrī Zalves pagasta iedzīvotāji devās tradicionālajā Zalves pagasta pārvaldes organizētajā rudens ekskursijā. Šoreiz ceļotmīlētāji devās maršrutā Jaungulbene – Gulbene – Stāmieriena – Litene.

Pirmais pieturas punkts bija biškopības saimniecība “Niedras”, kas atrodas Jaungulbenes pagastā. Šeit varēja iepazīties ar to, kā top biškopības produkcija. Šī ir saimniecība, kurā var uzlabot veselību, guļot uz lāvām, zem kurām atrodas bišu stropi. ”Niedras” saimnieka Armanda Galviņa saimniecībā dzirdama nomierinoša bišu sanoņa, kas iežūžo, taču  tiešas saskares, guļot uz lāvas, ar bitēm nav.

Neretas PII “Ziediņš” atzīmē Tēva dienu

Jau par tradīciju ir kļuvusi Mātes dienas svinēšana maija otrajā svētdienā, taču arī tēvi ir pelnījuši mīļus vārdus, tāpēc kopš 2010.gada septembrī tiek atzīmēta Tēva diena. Neretas PII “Ziediņš” kolektīvs un bērnudārza mazie ķipari 6.septembra pēcpusdienā aicināja savus tētus uz kopīgu darbošanos. Dažiem tētus atbalstīt līdzi bija atnākuši brāļi un māsas, mammas vai vecvecāki.

Projekta ietvaros notiek lekcija par sirds un asinsvadu slimību profilaksi

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/034 “Dzīvo vesels Neretas novadā” ietvaros 28. augustā Neretas novada pašvaldības zālē viesojās ģimenes ārste Iveta Līce. Lekcijas mērķis bija pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un slimību profilaksei, izglītot iedzīvotājus par izplatītākajiem riskiem, to novēršanu un mazināšanu.

Neretas novada novadpētniecības muzejā atklāj Silvijas Apines rotu izstādi

16.septembrī Neretas novada novadpētniecības muzejā tika atklāta rotu mākslinieces Silvijas Apines rotu izstāde. Lai arī Silvija ir rīdziniece, tomēr ar Neretu viņu saista daži pieturas punkti – māksliniece izmanto katru izdevību, lai izrautos ārpus Rīgas un dotos uz Neretu, ko viņa iemīļojusi, kā arī viņu saista radniecības saites ar mūsu novadnieci  dzejnieci Zentu Liepu, kas nāk no dzirnavnieku Krajevsku dzimtas. Māksliniece joprojām ir arī Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja.

Dzejas dienas Pilskalnē

Pēc siltās vasaras ir pienācis septembris, kad daba iekrāso košo lapu rotu un visai Latvijai pāri traucas krāsainas dzejas dienas.

Neretas novada Pilskalnes pagastā dzejas dienas atnāca 13. septembrī, kuras notika brīvdabā pie Jāņa Veseļa piemiņas akmens “Āniņos”.

Lauksaimniekiem pieejama mobilā aplikācija

Turpmāk svarīga informācija lauksaimniekam, mežsaimniekiem un zivsaimniekiem būs pieejama līdzi tālrunī, jo Lauku atbalsta dienests ir sagatavojis ērtu rīku – mobilo aplikāciju. Aplikāciju var izmantot visi tie dienesta klienti, kuri izmanto Elektronisko pieteikšanās sistēmu.

Mobilā aplikācija ir pieejama gan Android gan iOS viedierīcēm bez maksas.

Neretas pašvaldība apmeklē festivālu Polockā

Neretas novada pašvaldība ir iesaistījusies Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā 2014.-2020.gadam, realizējot projektu ENI-LLB-1-108 “Promoting preservation, availability and development of intangible culture and local history heritage improving sustainable culture tourism competitiveness in Latvia, Lithuania and Belarus”/ “Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā”.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other