Pilskalnē draudzīgi sadzied, sadejo un dižojas

11. decembra vakarā Mazzalves pagasta pašdarbības kolektīvi, atsaucoties draudzīgam uzaicinājumam, posās ceļā, lai dotos uz Pilskalni. Abu pagastu pašdarbības kolektīvus vieno īpaša draudzība. Mazzalves kolektīvi uz Pilskalni aizvien tiek aicināti gan ar teātra izrādēm, gan koncertiem. Arī Pilskalnes dejotāji ir vairākkārt viesojušies Mazzalvē. Šī gada augustā abu pagastu pašdarbības kolektīvi pārstāvēja Neretas novadu Rīgas svētkos Sēlijas dienā Esplanādē. Tapa kopīga koncertprogramma, kurā dižojāmies ar Neretas novada kultūrvēsturisko mantojumu, ievērojamiem cilvēkiem, dabas objektiem, daudz citām lietām un faktiem, ar ko esam atpazīstami un varam lepoties. Priekšnesums patiesi izdevās košs un skanīgs un skatītāji Rīgā to novērtēja. Tika saņemti atzinīgi vārdi arī no koncerta vadītājiem.

Aicinām darbā finanšu nodaļas grāmatvedi

DARBA APRAKSTS

Neretas novada dome aicina pieteikties pretendentus uz Finanšu un attīstības nodaļas darba algu grāmatveža amatu.

 

Darba pamatpienākumi:

  • darba samaksas aprēķināšana Neretas novada pašvaldības darbiniekiem un domes deputātiem;
  • iedzīvotāju ienākuma un sociālā nodokļa aprēķināšana no darba algām un citām izmaksām;
  • maksājumu uzdevumu sagatavošana darba algu izmaksai;
  • ar darba algām saistīto atskaišu, izziņu un paziņojumu sagatavošana.

Neretā iededz Ziemassvētku eglīti

Svētdien, 9.decembra pievakarē, lieli un mazi pulcējās Neretas tirgus laukumā, lai Otrajā adventē iepretim Neretas kultūras namam iedegtu krāsainas gaismu virtenes pagasta eglītē.  … Un gaišais Ziemassvētku gaidīšanas laiks varētu sākties.

Mazzalvē un Sproģos tiekas ar profesoru gastroenterologu Anatoliju Danilānu

11.decembrī ESF projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā!” (Nr.9.2.4.2./16/I/034) ietvaros Mazzalves pamatskolas kamīnzālē un Sproģu saieta namā notika īpaši kupli apmeklētas nodarbības, kuras vadīja profesors gastroenterologs Anatolijs Danilāns. Sirmā kunga prasme dziļi zinātniskus pētījumus pasniegt ar humoru un klausītājiem interesantā un saprotamā valodā piesaistīja gan skolēnus, gan cienījama vecuma nodarbību apmeklētājus.

Savu 30 gadu jubileju nosvin Neretas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Kadence”

Otrā Advente tiek sagaidīta ar erudīcijas spēli

8. decembra vakarā Mazzalves pagasta pārvaldes zālē pulcējās kupls skaits dalībnieku, lai piedalītos Mazzalves pagasta pārvaldes organizētajā Latvijas simtgadei veltītajā erudīcijas spēlē “Ko tu zini par Latviju”. “Nāc un mini, jo tu zini!“ – šim izaicinājumam ļāvās septiņas komandas. Tika pārstāvētas gan iestādes un organizācijas, gan pagasta pašdarbības kolektīvi (VSAC “Latgale”, VSAC “Latgale” filiāle “Mēmele”, biedrība “Ērberģietes”, Mazzalves pamatskola, amatierteātris “Tradare”, dziedātāju kopa “Mazzalve”, Mazzalves pagasta pārvalde). Organizētāji sagaidīja dalībniekus svētku noskaņās: foajē telpā Ziemassvētku noskaņojumu radīja “apsnigušie” bērzi spuldzīšu gaismiņās, spēles zālē svecīšu liesmiņas un šokolādes euro centi uz galdiem, piparkūku smarža.

Pa Latviju savu ceļu sāk dokumentālā filma un izstāde “Izgaismot Latviju”, kurā ir vēstījums arī par gājienu pa Neretas novadu

5.decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvojusi dokumentālā filma “Izgaismot Latviju”. Filma ir režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas studentu un mācībspēku “RISEBA” veidots atskats uz trīs ar pusi gadus ilgajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā, un kulminēja ar 21.jūnijā notikušo Vislatvijas simtgades akciju “Izgaismo Latviju”. Akcijas laikā katrs valsts simtgadei par godu bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā. Ekspedīciju gājienu rezultātā iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu.

Neretas mazpulcēni ciemojas kafijas ražotnē

Katru rudeni Latvijā notiek Labo darbu nedēļa, kad cenšamies paveikt kādu vajadzīgu darbiņu, palīdzēt kādam, sakopt kādu savas zemes stūrīti. Šogad 116. Neretas mazpulka dalībnieki izdomāja, ka jāpalīdz “Alīdas Kafejas” uzņēmumam savākt zīles garšīgai kafijai un tās dāvināt saimniecei Jolantai Kovnackai.

Zīļu lasīšana ievilkās divu nedēļu ilgumā, jo ozoliem šogad bija daudz skaistu zīļu, kuras bira un bira.

Aicinājums meža īpašniekiem izteikt savu viedokli par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās

Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMIB) ar Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu realizē projektu “Meža īpašnieku izglītošana un iesaiste lēmumu pieņemšanā par meža apsaimniekošanu aizsargājamās dabas teritorijās”. Viens no tā uzdevumiem ir noskaidrot meža īpašnieku viedokli par aizsargājamo teritoriju izveides procesu, to apsaimniekošanas nosacījumiem un kompensāciju sistēmu par meža apsaimniekošanas ierobežojumiem.
Meža īpašnieki tiek aicināti izteikt savu viedokli, aizpildot aptaujas anketu www.visidati.lv/aptauja/1394128456/ [1] līdz 18.12.”.

Budēļi Ērberģē ieskandina Ziemassvētku gaidīšanas laiku

Kamēr zeme atpūšas, latvieši izsenis no Mārtiņiem līdz pat Meteņiem gājuši budēļos jeb ķekatās. Budēļi mudina nepadoties tumsai un ļaunumam, nes auglību un svētību ikkatrā sētā. Vienlīdz svarīga loma ir gan tiem, kas gatavo maskas un staigā apkārt dziedādami, gan tiem, kas sagaida, pacienā un piedalās rotaļās.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other