Sezona noslēgusies

Maijā noslēdzās Latvijas Jaunatnes un Latvijas Senioru klasiskā volejbola čempionāti. Aizkraukles novada sporta skolas meiteņu volejbola komandas startēja U14 un U15 vecuma grupās. Čempionāta laikā volejbolistes Endija Kapele, Amanda Regute, Sintija Caune, Līva Ieviņa, Elza Ivanova, Gabriela Ignatika, Elīna Regute, Zita Tihonova kopumā demonstrēja labu volejbolu, īpaši finālspēlēs.

Mazzalvieši Erasmus+ projektā starptautiskā nometnē Polijā

9 – 16.maijam 10 Mazzalves pamatskolas skolēni piedalījās starptautiskā jauniešu nometnē Polijā tūristu iecienītajā pilsētiņā Zakopanē Erasmus+ projekta ietvaros. Šai nometnē Tatru kalnu ielokā kopā darbojās jaunieši no Latvijas (mazzalvieši), no Turcijas (no Antaljas apkārtnes) un no Polijas (no Katovices reģiona). Nometnes laikā jaunieši iepazinās, piedaloties dažādās aktivitātēs, izzināja dalībvalstu tradīcijas un virtuvi valstu prezentāciju vakaros. Mūsējie iepazīstināja ar Latviju, demonstrējot pašizveidotu prezentāciju (viesus īpaši aizkustināja Dziesmu un deju svētku skati un dziesma “Saule, Pērkons, Daugava”, kas skanēja prezentācijā kopkoru izpildījumā), mācot jauniešiem no Polijas un Turcijas latviešu rotaļdeju “Tūdaliņ – tagadiņ”, cienājot ar pelēkajiem zirņiem, šprotēm un latviešu saldumiem.

Piļu un muižu asociācija viesojas Neretas novada muižās

8.maijā Neretas novadā viesojās Piļu un muižu asociācijas pārstāvji, lai iepazītu mūsu novada pierobežas muižas.

Viesus laipni uzņēma barons fon Hāns, Zilā dāma, Marī un muižas raganiņa Ērberģes muižā, izrādot Leģendu takas, iepazīstinot ar muižas tradīcijām. Te viesi mielojās ar raganisko zupu.

Ar patiesu interesi viesi izstaigāja Lielmēmeles muižas apkārtni un ieklausījās Gitas Kārkliņas stāstījumā par Lielmēmeles muižas pagātni un tagadni.

Mākslas dienas Jaunsudrabiņa muzejā

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, atzīmējot “Mākslas dienas 2019”, 13.maijā notika praktiskās nodarbības. Tematika “Mana dzimtā puse” sasaucās ar “Muzeju nakts 2019” uzstādījumu “Ar saknēm Neretā – Latvijā”. Mazajiem māksliniekiem tika dots uzdevums – nofotografēt dzīves vietas tuvumā esošu ļoti iemīļotu vietu (dārza stūrīti, koku, upes līkumu utt.), nokopēt un, dodoties uz muzeju, kopiju ņemt līdzi, lai pēc šī attēla motīviem radītu savu darbu. Atsaucās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas mākslas pulciņa dalībnieki. Nodarbības laikā tapa 24 lieliski un interesanti darbi.  

Baltā galdauta svētki Sproģu bibliotēkā

4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Sproģu bibliotēkā svinējām Baltā galdauta svētkus.

Balti klāts galds šajā gadījumā ir kā pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements, kas aicina cilvēkus, ģimenes, draugus sanākt kopā.

Uz pasākumu uzaicināju Neretas novada novadpētniecības muzeja vadītāju Lidiju Ozoliņu.

Pusaudžu resursu centra saruna par tēmu “Pusaudžu vecuma psiholoģiskie riski” Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā

29.aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viesojās Pusaudžu resursu centra pārstāvji – Pusaudžu resursu centra mentore Anna Guberma un centra psihologs Emīls Ūdris, lai sarunātos ar jauniešiem par viņiem aktuālām problēmām, iespējamiem risinājumiem, pusaudžu domāšanas psiholoģiju un pārmaiņām, kas notiek jaunam cilvēkam augot un veidojoties par pieaugušu cilvēku. Ar reālu un personīgi sāpīgu pieredzes stāstu dalījās Irēna Cepurīte, kas pērn zaudēja savu dēlu.

4.maijā Neretā gadatirgus

Dzestrajā 4.maijā notika Pavasara gadatirgus, kas tradicionāli notiek maija pirmajā sestdienā. Vēsums un pavasara mainīgie laika apstākļi nebija aizbiedējuši ne pircējus, ne pārdevējus. Šogad gadatirgus notika vienlaikus ar Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkiem.

Informē par ugunsdrošības prasībām daudzstāvu ēkās

2.maijā Neretas novada administrācijas sēžu zāles telpās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Aizkraukles daļas Neretas posteņa komandieris Juris Gorbačovs informēja interesentus par ugunsdrošības prasībām daudzstāvu ēkās.

J.Gorbačovs izklāstīja vispārīgās prasības daudzdzīvokļu ēku koplietošanas telpās un teritorijā, prasības, kas jāievēro, lai ugunsnelaimes gadījumā sekmīgi varētu veikt evakuāciju (sākot ar to, ka cilvēku evakuācijai paredzētās durvis aizliegts aprīkot ar slēdzenēm un aizbīdņiem, kas liedz atvērt durvis trīs sekunžu laikā, evakuācijai paredzētās durvis aizkraut ar iekārtām, mēbelēm, priekšmetiem un beidzot ar tādu dekorāciju un apdares materiālu izvēli, kas veicina ugunsgrēka izplatīšanos).

Baltā galdauta svētki Pilskalnē

Atzīmējot Baltā galdauta svētkus, Pilskalnes pagastā 4. maijā pasākuma apmeklētāji iestādīja košumkrūmus gar gājēju celiņu. Pēc tam visi devās uz skolas ēku, kur ar nelielu koncertu priecēja Jelgavas novada Vilces pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Vakarvējš” un pagasta senioru deju kopa “Kamenes”.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēnu Pavasara koncerts Neretas kultūras namā

8.maijā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni kopā ar saviem vecākiem Neretas kultūras namā pulcējās uz jau par tradīciju kļuvušo Pavasara koncertu, kur skolas direktore Laima Grebska un direktores vietniece mācību un audzināšanas darbā Viktorija Trukša pateicās audzēkņiem un viņu vecākiem par 2018./2019.gada mācību sezonas sasniegumiem. Vienlaikus tā ir arī iespēja skolas audzēkņiem teikt paldies arī saviem vecākiem un veltīt viņiem Mātes dienas koncertu, demonstrējot šajā mācību gadā ārpusstundu aktivitātēs paveikto.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other