Latvijas 101.gadadienai veltīts svinīgais pasākums

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu, 16.novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas zālē notika svinīgs pasākums, kurā ar pašvaldības Goda rakstiem tika apbalvoti novada čaklākie, godprātīgākie un rosīgākie darba veicēji.

Šogad pašvaldības uzslavas un Goda rakstus saņēma vienas iestādes kolektīvs un 15 novada ļaudis, kurus apbalvošanai izvirzīja pašvaldības iestādes un novada pārvaldes.

Valsts svētku novusa turnīrs

Tieši Valsts svētkos, 18.novembrī, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā notika tradicionālais novusa turnīrs vīriešiem.

Šogad uz turnīru ieradās seši dalībnieki Juris Budris, Dainis Ozoliņš, Mairis Dzenis, Juris Narogs, Armands Andersons, Imants Silavs.

Radošā darbnīca Neretas kultūras namā

Kavējoties vasaras atmiņās Neretas kultūras namā divus vakarus –  12. un 13. novembrī notika radošā darbnīca “Katram savu ziedu!”. Ar vadītājas Ināras Ozoliņas palīdzību un viņas radošo pieeju, katra no darbnīcas apmeklētājām mācījās un pagatavoja sev skaistus ziedus no kreppapīra.

Putras diena

Neretas pirmsskolas izglītības iestādes “Ziediņš” sagatavošanas grupas bērni kopā ar audzinātājām piedalījās AS “Rīgas Dzirnavnieks” organizētajā Putras dienas projektā. Bijām to 100 skolu sarakstā, kuri saņēma gardu sveicienu no projekta organizētājiem.

Putras nedēļā bērnus iepazīstinājām ar dažādiem graudaugiem, ka viņus pārstrādājot, tie kļūst par gardu putru un nonāk uz mūsu šķīvjiem. Lai padziļinātu savas zināšanas par putru dziedājām dziesmas, skaitījām dzejoļus, gājām rotaļās un rotaļu stūrītī barojām savas lelles.

Kopā ar iestādes vadītāju, audzinātājām, auklīti un pavārītēm vārījām auzu pārslu putru. Pavārītes parādīja bērniem pārējās izejvielas no kurām top garda putra. Pēc kopīgi veiktā darba bērni kopā ar pieaugušajiem baudīja veselīgo ēdienu.

Ierindas skate

11. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Latvijas armijas simtgadei veltīta ierindas skate. Skate tika organizēta, sadarbojoties Zemessardzes 55. kājnieku bataljonam.

Ierindas skatē tika vērtēta komandiera darbība, stāšanās ierindā, pagriezieni uz vietas, pieiešana pie komandiera, klases soļošana kustībā, pagriezieni kustībā (tikai vecākajai klašu grupai), sveicināšana kustībā, dziesma, apstāšanās pēc kustības un vienots noformējums.

Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju ievērībai: līdz 15.novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums

Atgādinām, ka līdz 2019. gada 15.novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā.

Lāčplēša dienas pasākums Neretā

Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra –  datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku. Katru gadu, godinot drosmīgo karavīru piemiņu, viņu pārliecību un cīņassparu, visā Latvijā iedzīvotāji iededzina svecītes, pie apģērba piesprauž sarkanbaltsarkanu lentīti un daudzviet Latvijā dodas lāpu gājienā.

Lāčplēša dienai veltīts pasākums Mazzalvē

Mazzalvē Lāčplēša dienai veltītais atceres pasākums iesākās ar režisora Askolda Saulīša 2009. gadā uzņemtās spēlfilmas “Bermontiāde” noskatīšanos Mazzalves pamatskolas kamīnzālē.  Filmā spilgti atainoti vēstures notikumi Latvijā pirms 100 gadiem, jo tieši šogad aprit 100 gadi kopš neatkarīgās Latvijas armijas uzvaras pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Mazzalvē atklāja ģitāru

12.novembrī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē pulcējās 1.-9.klašu skolēni, kurus vilināja ģitāras skaņas. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalvē viesojās lielisks ģitārists un komponists Jānis Bērziņš, kura virtuozā ģitārspēle saintriģēja visus – gan pirmklasniekus, gan devītās klases zēnus.

Rites pagasta bibliotēka aicina uz izstādi “Atrastais Kuzņecovs”

Neretas pagastā kādas lauku sētas dārzā zemē atrasti II pasaules kara laikā paslēpti trauki, kas visu novembri apskatāmi Rites pagasta bibliotēkas izstādē “Atrastais Kuzņecovs”.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other