Sveiciens svētkos!

“Ērberģietes” sakopj Kankaļu baznīcas apkārtni

Tuvojas Jāņi – laiks, kad sv. Jāņa Kankaļu baznīcā notiek dievkalpojums un kapusvētki baznīcas kapos. Tas jau kļuvis par tradīciju vairāk kā desmit gadu garumā, ka biedrības “Ērberģietes” sievas pirms Jāņiem sakopj Kankaļu baznīcas apkārtni un tur esošos kapus, jo šai senajā baznīcā, kas ir Eiropas koka kultūras mantojums, ir ļoti maza draudze, un ar tās spēkiem nav iespēju sapost baznīcas apkārtni.

Muzejā “Riekstiņi” izstāde – “Svalbāra”

Piektdienas, 14.jūnija, pēcpusdienā muzejā pulcējās prāvs interesentu pulks,  lai kopīgi klausītos, diskutētu un skatītu jauno izstādi ar neparasto nosaukumu. Ko nozīmē šis maz dzirdētais vārds.

Svalbāra – tālākais no Norvēģijas krastiem arhipelāgs ar lielāko salu Špicbergenu Ziemeļu Ledus okeānā. Tur dzīvo un strādā dažādu jomu zinātnieki (~90% no visa iedzīvotāju skaita) kaut  pilnībā valda dabas likumi –  mūžīgais sasalums, sniega lavīnas un polārlāči. Tā ir vieta,   kur klintī un ledū glabājas pasaules sēklu banka. Latvijai tajā vēl neesot sava sēklu kaste, bet drīzumā būšot.

Pirmo gadu norisināsies garīgajai veselībai un mūzikai veltīts festivāls «Ogle»

Eiropā katrs ceturtais cilvēks gada laikā cieš no psihiskās veselības jeb garīgās vai mentālās veselības sarežģījumiem. Starp tiem ir ne tikai slimības, bet arī bezmiegs, ēšanas traucējumi, atkarības u.c. cilvēka dzīves kvalitāti pazeminoši indikatori, kas samazina viņa spēju funkcionēt un iesaistīties ģimenē, kopienā, darbā, līdz ar to nesniedzot ieguldījumu kopējās labklājības veicināšanā.

Neretieši piedalās deju svētkos “Sanākat lieli, mazi”

1.jūnijā Aizkraukles pilsētas stadionā pulcējās skolēni un pieaugušie uz kopīgu pasākumu – Aizkraukles deju apriņķu un sadarbības novadu deju svētkiem “Sanākat lieli, mazi”, kuros piedalījās ap 50 bērnu, jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi no Neretas, Aizkraukles, Kokneses, Skrīveru, Pļaviņu, Jaunjelgavas un Ķeguma novadiem.

Maijs Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā

Maijs skolā parasti ir ražas mēnesis, jo tiek parādīts viss labais, kas pa mācību gadu ienācies.

1.maijā teātra pulciņš ar tā vadītāju Aiju Kalnāri kultūras namā aicināja uz izrādi “Dots devējam atdodas”.

2.maijā 9.-12. klases skolēni tikās ar Ārlietu ministrijas darbiniekiem, bet 29. maijā notika lekcija par atkritumu šķirošanu.

Tiek aicināti jaunieši piedalīties fotokonkursā “Mana pašvaldība- mana sapņu pils!”

Krustpils novada pašvaldība aicina jauniešus caur fotoobjektīvu tuvināt dažādās novada dzīves ainavas, parādīt savu novadu, pagastu, ciematu jauniešu skatījumā.

Neretas novada Māmiņdienas – Ģimeņu godināšanas svētki 2019

Turpinot tradīciju un iedibinot jaunas, ar mērķi  novadā veidot vēl draudzīgāku vidi ģimenēm ar bērniem, šogad Neretā tika organizēti: 12. maijā – Māmiņu diena, 15. maijā – Starptautiskā Ģimeņu diena, 1. jūnijā- Starptautiskā bērnu aizsardzības diena.

“Kas zina, ko grib, – spēj, ko grib.” (Rainis)

Nedēļu pirms centralizētā eksāmena latviešu valodā, 15. maijā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 12. klases skolēni kopā ar audzinātāju Sarmīti Sniķeri un latviešu valodas un literatūras skolotāju Daci Kronīti devās tuvāk iepazīt Aspaziju un Raini.

Izmantojot “Latvijas skolas somas” piedāvājumu, tika apmeklēta  Raiņa un Aspazijas vasarnīca-muzejs. Tā bija dzejnieku darba un vasaras atpūtas vieta no 1927. līdz 1929. gadam.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9. un 10. klases iespaidi par ZZ Čempionātu

No 23. līdz 25. aprīlim jau 13. reizi Ropažos, Sporta kompleksā “333”, norisinājās ZZ Čempionāta fināls, kurā klasēm tika sagatavoti aizraujoši uzdevumi – 8 aktivitāšu zonas. 24. maijā tajā piedalījās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9. klase, bet 25. maijā – 10. klase.

Ar iedvesmojošu runu otro ZZ Čempionāta dienu atklāja Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis. 7.–9. klašu grupas skolēni un viņu skolotāji noklausījās prezidenta uzmundrinošajos vārdos un jau pēc neilga laika devās pildīt uzdevumus. Pozitīvos iespaidos dalījās 9. klases skolnieces Tīna Ziedāne un Samanta Cvetkova.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other