Neretas novada svētku moto šogad “Dzīve kā košums”

Administratīvās reformas dēļ, iespējams, pēdējo reizi Neretas novadā svinēsim novada svētkus – esi aicināts 18.jūlijā Neretā visas pēcpusdienas garumā! Neretas novada svētku moto šogad “Dzīve kā košums”.

Vasara ar košajām pļavu puķēm ir krāsām bagātākais gadalaiks. Dabas mākslinieks nežēlo savas krāsu paletes bagātību un šķiež to visiem, kas ir gatavi ietērpties viņa piedāvātajos  toņos. Toņi ir dažādi – siltie mudina asociācijas ar saules gaismu un siltumu. Vēsie – mūsu iztēlē uzbur ūdeni, debesis, mežu. Krāsu paletē ir arī neitrālie toņi – tie vienkārši sader ar visu un īpašas asociācijas neizraisa. Tādi pelēki…

Savas krāsas ir arī cilvēkiem. Kāds ir vēso toņu piekritējs, savus pārdzīvojumus un dvēseles izjūtas tur dziļi sevī. Cits ir tik krāsains un košs, ka viņa siltums un mīlestība pret apkārtējiem ir redzama no tāluma un piesaista. Bet ir cilvēki, kuri ir nīgri, vienmēr neapmierināti un visā un visur melno meklējoši. Šie cilvēki “krāsu paleti” mēģina atšķaidīt ar savu tumšo otas triepienu, to uzskatot par vienīgo pareizo toni!

Ceru, ka Tu, lasītāj, savu ikdienu nekrāso ar tumšo otu. Tomēr ja tā, tad nāc 18.jūlijā pl.14.00 uz Neretas parku uz novada svētku pasākumiem, kur satiksi  radošus cilvēkus un atklāsi sevī krāsu meistara talantu, jo būs tērpu parāde, būs iespēja gleznot, bērniem būs košas atrakcijas kopā ar “Mazo stiprinieku”. Būs iespēja arī atskatīties uz aizvadīto gadu spilgtākajiem pasākumiem Neretas novada dzīvē.

Ir kāds īpašs lūgums visiem ieinteresētajiem novada iedzīvotājiem – iesaistieties akcijā, ko Latvijā organizē slavenā festivāla “Bildes” dibinātājs “Bilžu birojs”,  kura aicina “Apglezno arī Tu savu pastkastīti!” Lai piedalītos šai akcijā, jums jāapglezno, jāaptamborē, jāapada, jāapkaļ vai kā citādi jāizdaiļo, jāpadara koša jūsu pastkastīte un jānofotografējas kopā ar to. Fotogrāfijas jāiesūta Žannai Miezītei uz e-pastu zanna.miezite@gmail.com līdz 1.jūlijam. Fotogrāfijas ar košākajām, interesantāk izdekorētajām  pastkastītēm gūs balvas, ko pasniegs novada svētkos, bet visas iesūtītās fotogrāfijas izkārtosim izstādē, lai visi apskatās un papriecājas par mūsu radošumu.

Jaunums būs arī gājiens, kuram aicinām gatavoties visas novada iestādes, organizācijas, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvus, lai sevi parādītu koši. Pasākuma noslēgumā varēsi ļauties fantastiskam Antras Stafeckas dziesmu valdzinājumam un Neretas estrādē uzgriezt valsi ballē, kurā spēlēs brāļi Auzāni.

Nāc un izkrāso savas sajūtas! Jo “tikai tā, tikai tā / Mēs varam kopā vēl būt/ Mīlēt visu, ko jūt/ Mana sirds, tava sirds/ Šai sapnī krāsainajā,/ Kas jānosargā.” (Guntars Račs)  Lai mūsu “dzīve kā košums” parādās mūsu kopējos svētkos!

Žanna Miezīte

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other