Par COVID-19 iespējamo izplatību ar mājas (istabas) dzīvniekiem

Šodien Pārtikas un veterinārais dienests ir nācis klajā ar ieteikumiem mājdzīvnieku īpašniekiem COVID-19 sakarā:

Ņemot vērā, ka slimība ir jauna un šajā jomā nav pietiekami daudz pētījumu, bet atsevišķos gadījumos tomēr COVID-19 vīrusa klātbūtne ir konstatēta arī dzīvniekiem, Pārtikas un veterinārais dienests aicina būt piesardzīgiem:

1. Neglaudi svešus un klaiņojošus mājdzīvniekus, netuvojies tiem, neņem uz mājām;
  2. Pēc jebkura kontakta ar mājdzīvnieku (arī tad, ja tas ir tavs mājdzīvnieks) mazgā rokas;
  3. Neļauj svešiem cilvēkiem glaudīt tavu mājdzīvnieku;
  4. Pastaigas laikā neļauj savam mājdzīvniekam kontaktēties ar citiem mājdzīvniekiem;
  5. Ja tev ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19, izvairies no pārāk cieša kontakta ar savu mājdzīvnieku (netuvini mājdzīvniekam seju, neglaudi mājdzīvnieku).
  6. Ja slimošanas laikā nav kas par  tavu mājdzīvnieku parūpējas, ievieto to PVD reģistrētāveterinārajā klīnikā, patversmē vai  viesnīcā (iepriekš piesakoties, kā arī informējot šo vietu par to, ka dzīvnieka īpašnieks ir COVID pozitīvs).

Avots: https://www.pvd.gov.lv/partikas-un-veterinarais-dienests/jaunumi/ieteikumi-majdzivnieku-ipasniekiem-covid-epidemijas-laika?id=11193

Tāpēc aicinām pašvaldības ar vislielāko uzmanību risināt klaiņojošu dzīvnieku jautājumus novados. Patversme šai laikā var strādāt pastiprinātā režīmā, nodrošinot lielāka dzīvnieku skaita uzņemšanu, ievērojot visus drošības pasākumus.

BŪTISKI aicināt iedzīvotājus ziņot par klaiņojošiem mājdzīvniekiem un pašvaldības atbildīgajai struktūrai nekavējoties izsaukt dzīvnieku ķērāju, nemēģinot pašiem saviem spēkiem sagūstīt mājdzīvnieku, vest uz patversmi, ņemt mājās, lai sameklētu saimnieku u.t.t.

Atgādinām, ka pavasaris ir laiks, kad ir novērojama pastiprināta dzīvnieku klaiņošana dzimumtieksmes apmierināšanai. Tāpēc šobrīd iespējamā COVID-19 izplatība ar mājdzīvnieku palīdzību var nopietni palielināt inficēto cilvēku skaitu.

Dzīvnieku patversmes Mežavairogi

Valdes locekle Danuta Priede