Neretas kultūras nama kolektīvi turpina darbu attālināti

Laikā, kad noteikti dažādi ierobežojumi koronavīrusa Covid-19 dēļ, Neretas kultūras nama amatiermākslas kolektīvi iespēju robežās cenšas izturēties atbildīgi, un, ievērojot fizisko distancēšanos, turpina savu darbu  un visādi citādi attīstīt savas mākslinieciskās prasmes attālināti. Kā strādāt ar kolektīviem? Latvijas Nacionālais kultūras centrs izstrādājis VADLĪNIJAS DARBA ORGANIZĒŠANAI  KULTŪRAS INSTITŪCIJĀS UN MĀKSLINIECISKAJOS KOLEKTĪVOS.

Iztaujāju kolektīva  vadītājus par šo neierasto situāciju un viņu sadarbību ar dalībniekiem.

Sieviešu vokālā ansambļa vadītāja Ginta Gudjāne pastāstīja: ‘’Par spīti tam, ka vēl nav zināms, kādiem koncertiem vai pasākumiem gatavojamies, arī ansambļa “Kadence” dziedātājas nesēž “rokas klēpī salikušas”. Šobrīd, lai arī attālināti, tāpat mācāmies dziesmu partijas, kaut vai pa nelielam posmiņam (jo darbs attālināti, protams, nav tik produktīvs, kā kolektīva sadziedāšanās klātienē). Raugāmies pozitīvi uz to, ka mūsdienās ir tik daudz tehnoloģiju, kas ļauj komunicēt un pat vienoties kopīgā dziesmā arī tad, ja jāatrodas katrai savā Neretas vai Sēlijas pusē. Prieks ir  virtuāli satikties, aprunāties, apjautāties, kā iet, nepazaudēt komunikāciju un trenēt balsis arī attālināti, izmantojot,piemēram, whatsapp aplikācijas zvanus.

Lai gan Kadences dziedātājas atzīst, ka šis ir grūts laiks, kurā visvairāk pietrūkst satikšanās ar mīļajiem, kā arī mēģinājumu un komunikācijas klātienē, dāmas tomēr ir pozitīvi noskaņotas arī turpmāk darboties, kopā mācoties izmantot arī cita veida resursus, iespējas, kā arī nebaidīties no izaicinājumiem, jo tieši tas padara Kadenci vēl stiprāku!’’

Amatierteātra‘’Leišmalīte’’ vadītāja Aija Kalnare: ‘’Jau pagājis vairāk kā mēnesis, kad mums ir liegta iespēja, tikties kultūras namā un darboties teātra mākslā.

No vienas puses…

Mums paveicās un 7.martā mēs vēl paguvām piedalīties Pļaviņās skeču parādē “Viss dzīves daiļums nāk no sievietes…” Svētku parādē piedalījās deviņi amatierteātri. Aktierus un režisorus sagaidīja mediķu komanda, kuru  veiksmīgi nospēlēja Pļaviņu amtierteātris “Aina.” Lai svētki ritētu veselīgā gaisotnē, katram dalībniekam pārbaudīja veselības stāvokli . Profilaksei bija arī spēcinoša dzira pret visa veida vīrusiem. Pasākums iesākās uz veselīga, jautra viļņa un turpinājās līdz pat balles beigām.  Neretieši piedalījās ar skeču “Ak šīs vizītes…” Mums ļoti priecēja atsaucīgie amatierteātra dalībnieki un skatītāji ar smiekliem un skaļajiem aplausiem.Tas bija liels atbalsts visiem aktieriem un palīdzēja spēlētājiem vēl vairāk izpausties.Pozitīva gaisotne valdīja ne tikai uz skatuves, bet arī zālē. Katrs iestudējums bija īpašs un izcēlās ar interesanto lomu spēli.

Mums paveicās, ka  paguvām nospēlēt M.Hornas izrādi “Brangais ķēriens” – Ritē, Lonē, Zalvē, Mazzalvē.

No otras puses…

Daudzas lietas mēs arī nepaguvām izdarīt. Diemžēl bija jāatceļ plānotās M.Hornas izrādes “Brangais ķēriens” Kalsnavā, Vallē un skeča spēle Zalves kultūras nama pasākumā.

Tagad es kā režisore un aktieri esam meklējumos, kā strādāt attālināti.  Trenējam savas balsis, atmiņu un elpošanu kopā ar Zanes Daudziņas vingrinājumiem. Skatāmies izrādes, lasām lugas. Ir idejas arī par lomu spēlēm WhatsAp. Bet ceram uz iespēju strādāt kultūras namā lielājā zālē  – es un divi aktieri. Tur mēs varam ievērot distanci 2m.

Neretas pašdarbības kolektīvi!

 Jūs esat lielākais kultūras dzīves balsts Neretā! Saudzējiet sevi, stiprinieties!

Mēs visi kopā  ”Sēļi” , “Kadence”, “Leišmalīte” esam komanda un  paspēsim izdarīt daudz labu lietu kultūras jomā!  Turamies!’’

Lai arī VPDK ‘’Sēļi’’  mēģinājumi un publiskie koncerti šobrīd nenotiek, dejotāji strādā un turpina horeogrāfiski pilnveidoties mājas apstākļos. Dejotājiem tiek sūtīti  deju materiāli elektroniski, lai dejotāji patstāvīgi var strādāt pie deju soļiem un to kombinācijām.Plānā iepazīties un apgūt virtuāli tādas dejas, kā četrpāru, sievu deju un solo deju pamatsoļus, lai satiekoties klātienē, mēs varētu raitāk iestudēt dejas kopumā. Deju kolektīvam šajā sezonā izpalika divas deju skates ( Aizkraukles apriņķa un republikas skate Jelgavā). Šoreiz dejas skatei tika iesūtītas virtuāli, kuras bija iefilmētas mēģinājumu procesos pirms karantīnas. VPDK ‘’Sēļi’’ dejotājiem šogad izpaliek  divi lieli pasākumi: Zemgales deju svētki Jelgavā, Sēlija Rotā- Ilūkstē.

Attālinātais darbs ar dejotājiem ir grūtāk veicams, jo kopīgu deju mēs nevaram iestudēt, tikai darbs individuāli.

Ceru uz dejotāju atbalstu un atsaucību piedaloties 4.maija rīkotajā akcijā ‘’ Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!Šajā virtuālajā gājienā tiek aicināts ik viens Latvijas iedzīvotājs! Būsim vienoti šajos svētkos!

Paralēli mākslinieciskajām izpausmēm, kolektīvu vadītāji izmanto laiku tērpu noliktavu labiekārtošanai, kā arī kolektīvu vēstures materiālu kārtošanai.

Lai mums visiem kopā izdodas pārvarēt šo laiku un uz tikšanos!

Neretas kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa

 

 

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other