“Divu krastu radio” – jauns raidījums “Sēlija šodien”

13.maijā pl. 14:30 “Divu krastu radio” (90,1 FM Daugavpils; 96,9 FM Jēkabpils) pirmatskaņojumu piedzīvoja raidījums “Sēlija šodien”. Turpmāk trīs mēnešu garumā raidījumā medijs informēs par aktualitātēm, politiskiem, sociāliem, ekonomiskiem un kultūras procesiem Sēlijas reģionā.

Pirmajā raidījumā, tāpat kā pārējās trešdienās, gaidāms ziņu apskats un intervija. Šoreiz – ar Valsts prezidenta Egila Levita padomnieku tiesību politikas jautājumos, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docentu Jāni Plepu. No Ilūkstes novada nākušais jurists skaidros Valsts prezidenta priekšlikumus administratīvi teritoriālās reformas jautājumos, kā arī atklās savu redzējumu – kas ir Sēlijas kultūrvēsturiskais novads šodien un kā kopt tā identitāti mūsdienās.

Raidījumā “Sēlija šodien” reģionā notiekošais tiks atspoguļots ziņu un analītiskās žurnālistikas žanros, papildinot neatkarīgā mediju satura piedāvājumu un bagātinot reģionālo informatīvo telpu. Nedēļā paredzēts atskaņot divus oriģinālraidījumus, vienā piedāvājot tematisku interviju ar ekspertu, viedokļlīderi, personību, otrā – kāda procesa vai problēmas analīzi. Raidījums skanēs arī nekomerciālajā radio stacijā “Radio Marija Latvija” (Krāslava FM 97,0 , Valka FM 93,2 , Liepāja FM 97,1, Rīga FM 97,3, Cēsis 106 FM.) Turklāt radio nav vienīgā mediju platforma, kurā žurnālistu sagatavoto materiālu varēs patērēt – raidījumu ierakstus un to atšifrējumus rakstos varēs meklēt interneta ziņu portālā http://daugavpilszinas.lv/. Savukārt ar ierakstiem varēs dalīties sociālajos tīklos https://www.facebook.com/daugavpilszinas/?epa=SEARCH_BOX.

Projekts tapis gūstot atbalstu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes konkursā par ziņu un informatīvi analītisko un pētniecisko, kā arī uz sabiedrības ilgtspēju vērstu raidījumu veidošanu sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

Sēlija līdz šim vairāk zināma kā teritorija Latvijas dienvidaustrumu daļā, Daugavas kreisajā krastā, kā kultūrvēsturisks novads. Mūsdienās piederību tam izrādījušas pašvaldības Zemgales plānošanas reģiona austrumos un Latgales plānošanas reģiona dienvidos, kas aktualizējušas Sēlijas identitātes meklējumus administratīvi teritoriālās reformas kontekstā. Lai gan šajā reģionā pēdējo gadu laikā vērojams straujš iedzīvotāju skaita kritums, interesi par Sēlijas attīstības jautājumiem turpina izrādīt arī akadēmiskās vides pārstāvji, nevalstiskā sektora darbinieki, vietējiem uzņēmējiem u.c.

                                                                                                                                                                                                                                     “Sēlija šodien” producente Dinija Jemeļjanova

Vairāk info: dinijaj@gmail.com vai info@dkradio.lv

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other