29.maijā iezīmēsim Leišmalītes ceļu Neretas novadā

Neretas novadam izveidojusies laba sadarbība ar biedrību “1836”, akcentējot Latvijas 1836 kilometru garās pierobežas sakopšanu un labiekārtošanu, lai Latvijā veicinātu vides tūrismu.

Projekts 1836 tika aizsākts 2015. gadā ar mērķi līdz Latvijas simtgadei 1836 km garo Latvijas robežu atdzīvināt tūrisma ceļā. Iesaistoties gājējiem – entuziastiem, kopumā tika veikti 46 izpētes gājieni, izejot visu distanci apkārt Latvijai (šāds tūristu pārgājiens 2018.gadā bija arī Neretas novadā), un 2018. gada 21. jūnijā, līdz ar ugunskuru iedegšanu uz 1836 ceļa – Izgaismojot Latviju, ceļš tika uzdāvināts Latvijai un ikvienam, kas vēlas to iepazīt, sajust un iemīlēt. Arī Neretas novada ļaudis jau 2 gadus 21.jūnijā iesaistās sava sirdskilometra noiešanā un kopīgā pasākumā “Izgaismo Latviju!” Pilskalnē. Tam gatavojamies arī šogad.

Projekts iesākās un turpinās ar sabiedrības līdzdalību.

2020.gadā stāv priekšā jauni darbi – projekta nākamais solis ir attīstīt infrastruktūru, lai nekas nekavētu doties ceļā – kā pirmā prioritāte ir iezīmēt ceļu ar Ceļa stabiņiem. Tam sekos Nakteņu tīkla izveide.

Kopā pilnveidosim 1836 ceļu. Neretas novadā 29.maijā ikvienam ir iespēja pievienoties pierobežas sakopšanā un 1836 ceļa marķēšanā. Jau pie esošajiem 34 ceļa stabiem (viens no tiem īpašā pasākumā tika ierakts Neretas parkā) papildus plānots ierakt 100 ceļa stabiņus. Neretas novadā 29.maijā ieraksim Leišmalītes ceļa stabiņus Mazzalvē pie pagrieziena uz Mēmeli, Pilskalnē pie pagrieziena uz Strobuku pilskalnu, Mēmelē pie Vecmēmeles muižas ceļagala, Neretā pie “Riekstiņu” ceļagala. Vienu ceļa stabiņu Leišmalītes ceļā pie Medņu kroga ieraks Krūzes dzimta. Tas būs mūsu ieguldījums Leišmalītes ceļa popularizēšanā kopējā 1836 ceļā apkārt Latvijai, vides tūrisma veicināšanā.

Piedalies arī Tu, bet iepriekš piesakies Mazzalvē pie Solveigas Koklevskas (tel. 26435288), Pilskalnē pie Lidijas Ozoliņas (tel.29353379), Neretā pie Initas Kalniņas (tel.26359164), lai 29.maijā sakārtotu nelielu mūsu zemes placīti un iezīmētu Leišmalītes ceļu.

 

Žanna Miezīte

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other