30 Neretas novada iedzīvotāji šogad nokārto Eiropas eksāmenu

Jau sesto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7. – 9.maijam ikviens bija aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Ar katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 30 086 dalībnieki, kas ir par 36% vairāk nekā pagājušajā gadā.

Kārtojot Eiropas eksāmenu, dalībnieki atzīmē savu dzīvesvietu, tāpēc zinām, ka 15 258 Eiropas eksāmena dalībnieki nāk no republikas nozīmes pilsētām, no novadiem ir piedalījušies  14 828 dalībnieku.

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad daudz aktīvāki ir bijuši pieaugušie, par 10% apsteidzot skolēnus – 55% no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir pieaugušie.

Eiropas eksāmenā iegūtais rezultāts tiek izteikts punktos, vidēji 5% no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir ieguvuši maksimālo punktu skaitu – 50 punktus.

Sīkāk analizējot dalībniekus un iegūto punktu skaitu: 5.- 6.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās  3205 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 441 skolēns. 7.-9.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās 5992 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 478 skolēni. Vidusskolas grupā Eiropas eksāmenā piedalījās  4295 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 130 skolēni.

Pieaugušie varēja izvēlēties jautājumu grūtības pakāpi – viegli jautājumi, vidēji jautājumi, grūti jautājumi. Vieglos jautājumus izvēlējās  6302 dalībnieki, no tiem 50 punktus iegūst 298 dalībnieki.

Vidējas grūtības pakāpes jautājumus izvēlējās 7798 dalībnieki, no tiem 50 punktus iegūst 188 dalībnieki. Grūtāko jautājumu grupu izvēlējās 2494 dalībnieki, no tiem 50 punktus iegūst 22 dalībnieki. Zīmīgi, ka pagājušogad šajā grupā neviens neieguva 50 punktus.

Katrā vecuma grupā tiks atlasīti 30 labākie un izlozes kārtībā noteikti 5 no tiem, kas saņems balvu. Katrs uzvarētājs saņems dāvanu karti 50 eur vērtībā no galda spēļu veikala Brain Games.

Šogad tiks apbalvota arī aktīvākā augstskola, skola un klase, dāvanā saņemot galda tenisa aprīkojuma komplektu.

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

Par Neretas novadu – rezultāti uzlabojas, jo 2019.gadā Eiropas eksāmenā no Neretas  piedalījās tikai 8 cilvēki (3 skolēni, 5 pieaugušie). 2020. gadā piedalās 30 iedzīvotāji – 4 skolēni no Neretas vidusskolas, 4 skolēni no Mazzalves pamatskolas un 22 pieaugušie (4 no tiem studenti). Viens no pieaugušajiem saņem arī maksimālo punktu skaitu – 50. Tā ir Vitālija Kļemka. Apsveicam!

 

Žanna Miezīte

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other