Arī Neretas novada jaunieši piedalās projekta “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā

6. septembrī “Arēnā Rīga” norisinājās vērienīgs pasākums, veltīts Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanai. Uz šo pasākumu tika aicināti arī Neretas novada skolēni – 5 pārstāvji no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un 2 no Mazzalves pamatskolas. Atklāšanas pasākumu noslēdza koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā uzstājās Raimonds Pauls, Justs, ‘”DaGamba”’, Edavārdi un daudzi citi mūziķi.

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir ļoti nozīmīga valsts simtgades programmas daļa. Tās mērķis ir katram Latvijas skolēnam nodrošināt iespēju iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Iniciatīvas atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, piedalījās interaktīvās darbnīcās un varēja vērot koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”.

Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Koncertā uzstājās Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, Justs, grupa “Auļi”, soprāns Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris “DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki. Latviešu autoru skaņdarbos atspoguļojās Latvijas mūzikas attīstība cauri laikiem, tautas mūzikas saspēle ar šodienas muzikālajām iespējām.

Neretas novada skolēni šajā mācību gadā projektā “Latvijas skolas soma” saņems finansējumu mācību braucienu organizēšanai gan uz koncertiem, gan varēs apmeklēt teātra izrādes, muzejus, pabūt zinātnes centros, izbaudīt Latvijas skaistākās ainavas. Kopumā šogad līdz janvārim novada kasē šim projektam ir ieskaitīti 1771 EUR, t.i., 7 EUR katram 1.-12.klases skolēnam.

Lai mums izdodas iepazīt savu Latviju simtgades gadā! Lai kļūstam garīgi bagātāki un pašpārliecinātāki par sevi un savu zemi! Lai projekta piešķirto finansējumu izlietojam gudri! Tas ir katras skolas ziņā.

 

Žanna Miezīte

 

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other