Jau kā tradīcija ir izveidojusies ielīgošana Neretas sociālās aprūpes centrā

21.jūnija rītā Neretas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis ‘’Kadence’’ ar vadītāju Gintu Gudjāni un amatierteātra ‘’Leišmalīte’’ režisori Aiju Kalnāri ieskandināja Līgo svētkus. Šī diena visā Latvijā tiek atzīmēta kā saulgriežu laiks, kad diena ir visgarākā un nakts visīsākā, tāpēc  šim laikam ir īpaša maģiska mijiedarbība un katrai darbībai, ko līgotāji dara, ir sava nozīme. Piemēram, vainagiem, ko pinam sev vai dāvinām viens otram ir īpaša nozīme, kas raksturo spēku, sievišķību, mīlestību, saules ceļu. Arī katra auga iepīšanai vainagā ir sava nozīme. Neizpalika arī senie, labie latviešu  ticējumi, kas tika interpretēti mūsdienīgā versijā un lika pasmaidīt ikvienam. Ielīgošanas pasākuma  laikā tika sumināti pieci Jāņi un viens Pēteris.  Neretas SAC vadītāja Ina Riekstiņa  un tās darbinieki bija parūpējušies par skaistajiem  noformējumiem un sirsnīgo gaisotni. Pēc koncerta visi tika cienāti ar gardu alu, sieru un zemenēm.

Šajā dienā, 21.jūnijā, visā Latvija atzīmēja ne tikai saulgriežu laiku, bet arī Medicīnas darbinieku dienu!  ‘’Kas citus spēj mīlēt kā sevi pašu, ir atradis dzīves jēgu.’’ Z.Mauriņa. Paldies viesiem mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem,  kas dara šo svarīgo darbu.

Paldies  Zigurdam Kalnārem, kas veica apskaņošanu šim pasākumam!

Neretas kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other