“Kadence” Sunākstes Baltajā Baznīcā

Jau ceturto reizi Sunākstes pagasta dienā tiek aicināti dziedošie kolektīvi arī no citiem novadiem. Šogad atsaucāmies un ieradāmies 18. augustā Dziedāšanas svētkos Sunākstē.

Šiem svētkiem ir tāla vēsture – 1873. gada 22. augustā Sunākstes mācītājmuižā notika Augšzemes novada dziedāšanas svētki, tajos bija pieteikušās 6 dziedāšanas biedrības ar 8 koriem, ap 200 dalībnieku, 3 koncertus klausījās 5000 – 6000 cilvēku.

2018. gada 18. augustā Sunākstes Blatajā baznīcā koncertu sniedza 4 sieviešu vokālie ansambļi no Sunākstes, Staburaga, Skaistkalnes un Neretas pagasta. Starp ansambļu priekšnesumiem koncertēja Ziedonis Vilde. Skatītāji sirsnīgi novērtēja priekšnesumus, jo baznīcā dziesmas skan daudz citādāk.

Pēc koncerta devāmies pa Stendera “Bildu ābices” taku līdz Sunākstes mācītājmuižai, apmeklējām Gotharda Frīdriha Stendera kapu un Baltā eņģeļa atdusas vietu.

Dace Kronīte,

ansambļa “Kadence” dlībniece

Foto autors: Uldis Grietiņš

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other