Izstādes “Par prieku sev…” atklāšana Neretas novada novadpētniecības muzejā

Saulainā un siltā  5. septembra pēcpusdienā Neretas novada novadpētniecības muzejā tika atklāta kārtējā mākslas izstāde. Šoreiz uzrunāta un nedomājot piekritusi neretiete Lidija Ausma Logonovska. Izstādes nosaukums “Par prieku sev…” jau pasaka priekšā, ka tas, ko viņa dara ir sirdslieta un neatņemama viņas dzīves sastāvdaļa.

Sirsnīgā atmosfērā, pulcējoties tuviem draugiem, senām paziņām, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēniem un citiem interesentiem, muzeja vadītāja Lidija Ozoliņa atklāja izstādi un deva nelielu ieskatu par tās izveidi un ievadvārdus, lai tālāk par sevi, par savu radošu darbību un mākslas darbiem pastāstītu pati autore.

Jau no agras bērnības Ausma zināja, ka savu dzīvi saistīs ar medicīnu.  Absolvējot Jēkabpils 1. vidusskolu A. Logonovska turpināja mācības P. Stradiņa 2. medicīnas skolā feldšeru – laborantu nodaļā. No 1964. gada līdz savai pensijai strādājusi toreizējā Neretas slimnīcā. Māksliniece atzina, ka paralēli medicīnai, viņai vienmēr ļoti tuvas bijušas radošās nodarbes – gleznošana, batikošana, floristika. Izstādītajos darbos to lieliski varēja manīt. Katrs otas triepiens zīmēts izjusti un ar emocijām. Pašai autorei ļoti patīk zīmēt ar tušu un putna spalvu. Neiedomājami smalki un ar savu stāstu ir ikviens autores mākslas darbs. A. Logonovskai ļoti patīk izmēģināt kaut ko jaunu un neparastu. Izstādē var apskatīt gleznu, kas ir zīmēta ar tēju un kafiju. Pat visnecilākajam akmenim māksliniece spēj piedot vērtību, apgleznojot to. Iedvesma un idejas rodas no visparastākajām lietām; koši zils rudzu puķu pušķis vāzē sniedz degsmi to uzgleznot uz papīra. Ausma Logonovska ir pierādījums tam, ka pašmācības ceļā ir iespējams iemācīties to, ko māca skolās. Viņas radošā personība un talants ir līdzvērtīgs jebkuram skolotam māksliniekam. Muzejā apskatāma tikai neliela daļa no autores veikuma.

Šajā īpašajā dienā autori sveikt bija ieradies prāvs pulks draugu un paziņu. Ikviens labprāt dalījās jaukās atmiņās par kopā piedzīvoto. Neizpalika sirsnīgu un jauku vārdu par pašu A. Logonovsku. Nepilno divu stundu laikā muzeja telpās ienāca miers un mīlestība.

Mākslinieces Ausmas Logonovskas izstādi ikviens interesents var aplūkot līdz 30. septembrim Neretas novada novadpētniecības muzejā.

 

Agnese Rutka

 

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other