6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Balsošanai nepieciešamie dokumenti.

Balsošanas dokumenti 13.Saeimas vēlēšanās ir:

1)     derīga Latvijas pilsoņa pase,

2)     derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID) kopā ar vēlētāja apliecību.

Kāpēc Saeimas vēlēšanās pase ir svarīga?

Saeimas vēlēšanās netiek lietoti iepriekš izveidoti vēlētāju saraksti. Vēlēšanu dienā vēlētājs drīkst doties balsot uz jebkuru vēlēšanu iecirkni, bet, lai nebūtu iespēja nobalsot vairākkārt, vēlētāja pasē iespiež spiedogu par dalību vēlēšanās.

Ja pasei beidzies derīguma termiņš

Ar pasi, kurai beidzies derīguma termiņš, piedalīties vēlēšanās nevar. Atjaunot pasi iespējams jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Pasi izsniedz 10 darba dienu laikā vai paātrinātā kārtībā – divu darba dienu laikā (neskaitot dokumentu iesniegšanas dienu).

Valsts nodeva par pases izsniegšanu 10 darba dienu laikā ir EUR 28,46, par izsniegšanu divu darbdienu laikā – EUR 56,91. Tālrunis uzziņām – 67219244. Vairāk par pases izgatavošanu www.pmlp.gov.lv

Kad nepieciešama vēlētāja apliecība?

Vēlētāja apliecība nepieciešama tikai tiem vēlētājiem, kuriem nav Latvijas pilsoņa pases, bet ir Latvijas pilsoņa personas apliecība.

Kur saņemt vēlētāja apliecību?

Vēlētāju apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās varēs saņemt no 2018. gada 24. septembra līdz 5. oktobrim tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība.

Vēlētāja apliecību iespējams saņemt arī citā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, par šo vēlmi rakstiski informējot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi līdz 2018. gada 24. septembrim.

Vēlētāja apliecības izsniedz bez maksas!