Ērberģē koši un skanīgi nosvin Marijas tilta svētkus

22. jūlijā jau rīta pusē Ērberģē uz Marijas tilta notika rosība un gatavošanās svētkiem. Tilts tika ietērpts svētku rotā, lai vakarpusē tas godam sagaidītu it visus, kas te ieradās, lai kopā svinētu Marijas tilta svētkus. Tā kā tilts ir arī viena no Mazzalves pagasta vēstures liecībām, tam veltītajos  svētkos “piedienas” atskatīties vēsturē, atceroties aizgājušos laikos. Šogad svētki iesākās neierasti – ar velobraucienu, kura moto bija “Uz “riteņa” cauri gadsimtam”. Tā dalībnieki atsaucoties aicinājumam bija īpaši piedomājuši par apģērbu un velosipēdu noformējumu, izvēloties pagājušā gadsimta kādam laika posmam raksturīgu apģērbu. Atsaucība braucienam bija necerēti liela – piedalījās gan lieli, gan mazi braucēji un tas izvērtās visai atraktīvs. Tanī startēja gan rokeris, gan personāži no filmas “Džezā tikai meitenes”, gan Ulmaņlaika saimniekmeita precību meklējumos, gan pionieru vienība un arī pāris slaucējas no kolhoza “Ļeņina ceļš” u.c. Braucienā ar īpašu, netradicionālu velosipēdu piedalījās un ar savu atraktivitāti “šarmēja” arī Ragana. Brauciens iesākās un arī noslēdzās uz Marijas tilta.

 Savukārt svētku koncertā pie mednieku mājas notika sadziedāšanās mūziķa un akordeonista Raita Sirmaņa vadībā. Raitis Ērberģē ir muzicējis vairakkārt un šeit, kā pats saka, daļēji jūtas kā savējais, jo viņa mammas dzimtas saknes nāk no šīs puses. Sadziedāšanās starplaikos skatītājus ar amizantiem skečiem izklaidēja amatierteātra “TRADARE” dalībnieki (vadītāja Silvija Lisovska). Pasākuma noslēgumā svētku dalībnieki devās uz Marijas tiltu, lai to godinātu. Tradicionāli upei tika ziedoti vainadziņi, šoreiz 7 varavīksnes krāsās. Pasākums uz tilta noslēdzās ar valsi Raita akordeona spēles pavadījumā.

Solveiga Koklevska

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other