Eiropas Komisijas kampaņa “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne” Ērberģes estrādē

Eiropas Komisijas kampaņas “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne” ietvaros Marijas tilta svētku pēcpusdienā 22.jūlijā Ērberģes estrādē  pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Lauku foruma aicināja ikvienu pievienoties un paviesoties Ērberģē, izzinot skaistās iniciatīvas tuvākajā apkārtnē, kas tapušas ar nozīmīgu un radošu vietējo iedzīvotāju darbu un Eiropas fondu atbalstu.

 Klātesošie varēja noklausīties pieredzes stāstus par lielām lietām, ko var paveikt  mazās vietās, un par to, kā iedzīvotāju vajadzības mijiedarbojas ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām.

Deputāts, skolotājs un lauksaimnieks Kaspars Baltacis dalījās savā stāstā par bioloģisko saimniekošanu, liellopiem, galdniecību un citiem sirds darbiem savā saimniecībā.

Baltijā lielākā liellopu izsoļu nama vadītāja Kaspara Ādama dzīvesbiedre Kristīne Ādama  stāstīja par izsoļu nama izveidi un attīstību, savukārt lāzergriešanas uzņēmuma SIA “Digistar” īpašnieks Jānis Freimanis  dalījās stāstā par sava uzņēmuma izveidi un pašreizējiem izaicinājumiem  covid pandēmijas apstākļos, kad viņa uzņēmuma galvenais eksporta tirgus ASV šobrīd ir apstājies.

Aizkraukles rajona partnerības pārstāve Ilvija Ašmane stāstīja par vietējās teritorijas potenciālu bioekonomikas attīstībā, kā arī dalījās savā personīgajā stāstā par iespējām saimniekot un dzīvot laukos, izmantojot Eiropas Savienības sniegtās iespējas.

Vecmēmeles muižas jaunais īpašnieks Sandris Punculis dalījās savā pieredzē par muižas atjaunošanu un labiekārtošanu un nākotnes plāniem, biedrības “Sēļu klubs” pārstāve Ilma Svilāne stāstīja par  Lielzalves muižas atjaunošanas ceļu un milzīgo darbu, kas vēl priekšā, lai  muižu sakārtotu, bet biedrības “Ērberģietes” dalībniece Žanna Miezīte klausītājus iedvesmoja ar stāstiem par kopienas iesaisti Ērberģes muižas paspārnē.

Neretas novada priekšsēdētājs Arvīds Kviesis iepazīstināja klātesošos par aktuālo  novada attīstībā un ES ieguldījumiem teritorijā.

Eiropas Komisijas kampaņas “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne” mērķis ir informēt par Eiropas Savienības sniegto atbalstu projektiem un aktivitātēm reģionos, par pieejamo finansējumu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu attīstības un izglītības iespējām un citām atbalsta programmām..

Daiga Naroga

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other