Aizvadīti Ērberģes muižas svētki

Jūlija vidū nu jau par tradīciju kļuvusi muižas svētku svinēšana. Šogad muižas svētkiem aprit jau  desmitais gads. Daļai novada iedzīvotāju  tā ir kļuvusi par ierastu lietu vasaras viducī doties uz Ērberģi lūkoties, ko šoreiz piedāvās muižas ļaužu rosīgā komanda.

Šogad apmeklētāji varēja ne tikai piedalīties dažādās atrakcijās, piedaloties tādā savdabīgā nodarbē kā muižas žurku sišanā, podu dauzīšanā muižas raganas pavadībā, labirintā iziešanā, šaušanā pa mērķi, improvizētā zivs makšķerēšanas sacensībā. Mazākie dalībnieki labprāt izmantoja izdevību tikt pie hennas zīmējuma un rotaļāties Salātlapiņas sabiedrībā. Kāda kāruma tīkotājiem bija pieejams arī neliels mājražotāju tirdziņš.

Volejbola laukumā varēja apskatīt mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2020” akcijas “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti” Neretas novada konkursā iedzīvotāju radīto darbu izstādi.

Katru gadu muižas svētkiem tiek izvēlēta kāda tēma. Šogad svētku rīkotāji bija izvēlējušies ziedu tematiku. Uz Ērberģes muižas kamīnzālē sarīkoto izstādi nekļūdīgi aizveda  puķuzirnīšu un liliju reibinošā smarža, kas bija sajūtama jau muižas gaiteņos. Organizatori saka paldies pagasta čaklajām puķu audzētājām Veltai Burkovskai, Inai Požarskai, Zilgmai Raupai, Dzidrai Ivanovai, Benitai Ziemelei, Astrīdai Beikmanei, Gunai Baltacei, Anitai Vectirānei, Solvitai Krišānei,  Dzintrai Pieterei, Ritmai Zvilnai, Zeltītei Odiņai, Silvijai Zariņai un Intai Saulītei par atsaucību un dalību ziedu izstādē. Paldies arī tiem dalībniekiem, kuri vēlējās palikt anonīmi! Īpašs paldies neretietei Mirdzai Brūniņai, kura uz izstādi atveda ne tikai ziedus, bet arī interesanti noformētas ziedu kompozīcijas.

Muižas svētku noslēgumā, kā ierasts, tika godināti un uzņemti muižā gada laikā dzimušie bērniņi.  Savukārt par muzikālajiem priekšnesumiem  rūpējās Rikardions un Kristīne Šomase.

Kad dziedāts, lustēts un dejots bija gana , svētki noslēdzās ar tradicionālo Raganisko zupu, kuras sastāvdaļas ikreiz liek minēt Muižas ragana un kuras, kā smējās pati Muižas ragana, nekad neviens tāpat neatceras. Paldies gardās zupas virējām – spīzmanīšām Guntai, Aigai un Madarai.

Tiekamies nākamajos svētkos!

Daiga Naroga

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other