Ērberģieši un pilskalnieši piedalās pirmajā Sēlijas tūrisma tirgū

29.jūlijā Zasā no pulksten 9.00 pulcējās Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki. Neretas novadu tajā pārstāvēja “Ērberģes sala – vārti uz Sēliju” un “Pilskalnes muižu un medus sala”.

Šo pasākumu iniciēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kura veda arī uz Sēliju tūrisma gidus, tādēļ bija svarīgi parādīt iespējami daudz, koncentrēti un spilgti, demonstrējot Sēlijas salu tūrisma piedāvājumu kopumā. Gatavojoties tikšanās reizei ar tūrisma gidiem no lielajām tūrisma firmām, tika izveidota kopēja “Sēlijas salu” prezentācija, kuru papildināja katras salas pārstāvju kodolīgs stāstījums. Ērberģieši bija paņēmuši arī spilgtu “uzskates līdzekli”- savu baronu “pilnā ekipējumā”.

Ne mazāk svarīgi ir iepazīt vienam otru, atbalstīt, reklamēt un sadarboties, jo ceļš uz mūsu reģionu ir pārāk tāls, lai to mērotu tikai viena tūrisma objekta apskatei.

Notika diskusija par to, vai būtu lietderīgi Sēlijas tūrisma sniedzējiem apvienoties vienotā organizācijā, jo, pēc klātesošo domām, Zemgales tūrisma asociācija dara nepietiekami Sēlijas tūrisma popularizēšanā. Dalībnieki vienojās, ka šo jautājumu galīgi izlems novembrī nākamajā tikšanās reizē.

Interesants bija divu stundu garš pārgājiens pa Zasas parku gida pavadībā. Pārgājiena laikā bija arī jauki pārsteigumi – Ērberģes barona muzikālais sveiciens un Zasas dārznieka rozes dāvinājums katrai pārgājiena dalībniecei (un to bija vairāk kā pussimts).

Sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieku tikšanās jeb tūrisma tirgus laikā notika arī dažādu amatniecības produktu demonstrācijas, degustācijas, vizināšanās laivās un zirgu pajūgā. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 20 tūrisma pakalpojumu sniedzēji no Jēkabpils, Ilūkstes, Aknīstes, Viesītes, Salas un Neretas novada. Neretas novadu pārstāvēja rakstainu cimdu un zeķu adītāja Elvīra Plēsuma.

Žanna Miezīte

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other