Andra Baltača dzejiski muzikālais sveiciens Ērberģes muižā

Kā tradicionāli katru mēnesi pēdējā laikā, arī septembrī Ērberģes muižas estrādē uzstājās kāds tautā iemīļots latviešu mūziķis, šoreiz Dzejas dienu noskaņās 11.septembrī kupli apmeklēto klausītāju pulku priecēja grupas “Baltie lāči” vadošais solists Andris Baltacis un akordeonists Aldis Ķīse.

Latgales šlāgermūzikas grupa “Baltie lāči” un solists Andris Baltacis dzied un spēlē tautā mīlētas un populāras dziesmas, tautasdziesmu apdares un arī pašu komponētas dziesmas. “Balto lāču” dziedātās dziesmas jau četrus gadus ir Latvijas Šlāgermūzikas aptaujas gada laureātes, mūziķi piedalījušies vairākās koncertprogrammās, septiņu darbības gadu laikā izdoti trīs mūzikas albumi. Andris Baltacis – cilvēks, kas uzskatāms par vienu no Latgales darbīguma un radošā gara vizītkartēm. Darbošanos sācis kā tautas muzikants no laukiem, Baltacis ir pazīstams un klausītāju iemīļots visā valstī, jo viņš prot dāvināt klausītājiem to, kas visvairāk nepieciešams – sirds siltumu un patīkamas melodijas lieliskā sniegumā. Savdabīgi, ka katru muzikālo sniegumu mūziķis saistīja ar savas dzejas lasījumiem – liriskiem, humora pilniem, ļoti sirsnīgiem.

Ērberģē bija neliels Baltaču salidojums – savu uzvārda brāli klausīties bija atbraukuši gan Mazzalves, gan Pilskalnes Baltači. Pēc koncerta Baltaču dzimtas pārstāvji iemūžināja sevi kopbildē un dāvāja Andrim Baltacim pašceptas spēka maizes kukuli. Tas bija tiešām mīļi.

Žanna Miezīte

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other