Izzinām dabu

 2020.gada pavasarī Neretas novadā tika izsludināts jauniešu iniciatīvas konkurss  ar ESF projekta “Pumpurs” finansējumu.  Konkursā startēja biedrība “Ērberģietes” ar projektu “Tu neesi viens” un ieguva finansējumu dažādu aktivitāšu organizēšanai  jauniešiem visa mācību gada garumā.

 Viena no pirmajām aktivitātēm  “Izzini dabu”  notika 15.septembrī Ērberģes apkārtnē, kur pārgājienā devās Mazzalves pamatskolas audzēkņi. 16.septembrī pa Neretas apkārtni pārgājienā devās Neretas J. Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņi ar savām skolotājām. Abos pārgājienos piedalījās arī biedrības “Ērberģietes” dalībnieces  ornitologa Agņa Buša vadībā. Pirms došanās ceļā ornitologs nedaudz pārbaudīja abu grupu jauniešu zināšanas par putniem, izveda nelielu instruktāžu, kā jāuzvedas dabā, kas ir nepieciešams putnu vērošanai. Tad pārgājiena dalībnieki sadalījās pa pāriem.  Uz katru pāri tika izsniegts viens binoklis un  putnu ceļvedis, kurā aprakstītas 40 visbiežāk  Latvijā sastopamās putnu sugas. Katrā grupā tika izvēlēts arī rakstvedis, kurš pierakstīja laiku, vietu un kāds putns ir redzēts. Lai putnus labāk varētu saskatīt un atpazīt pēc dziesmas – vajadzēja uzvesties klusu un uzmanīgi vērot  tuvāko apkārtni. Ejot bija jātur acis un ausis vaļā.

Pārgājieni bija interesanti, jo tika iegūta informācija ne tikai par putnu izskatu un dziesmu, bet arī par uzvedību, migrēšanu gadalaikos, putnu piebarošanu.

Mazzalves pamatskolas bērni pavisam saskatīja un atpazina 14 putnu sugas, bet Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņi – 10 putnu sugas. Lai gan laiks bija saulains, bet Neretas apkārtnē putnu vērošanu nedaudz traucēja vējš.

Pārgājiena galamērķi pacienājušies ar līdzpaņemto cienastu un nedaudz atvilkuši elpu, noguruši, bet ar jaunām informācijām bagātāki, atgriezāmies atpakaļ skolās, lai turpinātu savas ierastās ikdienas gaitas.

Paldies bērniem par izturību, atsaucību un draudzīgo kopā būšanu. Kopā darot darbus, jūtot blakus draugu un skolas biedru plecu, mēs varam paveikt vairāk.

                                                                                                                                           Projekta vadītāja – Astra Saveļjeva

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider