„ Iepazīsti un izmēģini ar mākslu saistītās profesijas”

Ceturtdien, 8. oktobrī, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika  karjeras attīstības atbalsta pasākums „Iepazīsi un izmēģini ar mākslu saistītās profesijas”.

Jauniešiem, kuri interesējas par mākslu,  bija lieliska iespēja iepazīt mākslu kā profesiju, dzīvesveidu un aizraušanos. Pie mums ar dzīvu sarunu (ne tradicionālu lekciju) viesojās skolotājs Bruno Bahs. Mākslinieks jauniešiem pastāstīja par savu karjeras pieredzi mākslā. Pēc tam sekoja nodarbības praktiskā daļa, īsts izaicinājums – portretēt maestro Raimondu Paulu, kurš pēc dažiem mēnešiem svinēs nozīmīgu jubileju. Pasākuma dalībnieki bija no dažādām “vecuma kategorijām” (no 6. līdz 12. klasei) un ar atšķirīga garuma pieredzi mākslas jomā. Tomēr visi, skolotāja iedrošināti, spēja lieliski izpausties sejas vērošanā un attēlošanā. Katrs darbs bija unikāls, jaunieši strādāja dažādās tehnikās katrs pēc savas izvēles- ar ogli, pasteļiem, grafīta zīmuli, akrila krāsām, marķieriem. Noslēgumā notika kopīga darbu izvērtēšana un refleksija par iegūto pieredzi. Bruno Bahs īpaši uzsvēra, ka lieliski ir visi zīmējumi, tomēr nominēja trīs portretus, kuros jaunajiem māksliniekiem bija izdevies sevišķi veiksmīgs attēlojums – Monta (12. klase), Trīna (11. klase) un Alise (10.klase). Skolēnu balsojumā labākā darba titulu ieguva Kārlis (12.klase). Skolēni tikšanās noslēgumā teica, ka uzzinājuši daudz jauna un interesanta par mākslinieka, šaržu zīmētāja un karikatūrista darbu.

Īpaši sirsnīgu noskaņu vakara pasākumam piešķīra balvas, ko noslēgumā saņēma katrs dalībnieks – mūsu skolas absolventes Agneses Mīlbergas dibinātā uzņēmuma “Daba rada” gardās un skaistās karameles, kas gatavotas tikai no dabīgām izejvielām un katra pati par sevi kā mazs mākslas darbs.

Pasākuma realizācija ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējumu.

Dita Pavloviča, vizuālās mākslas skolotāja,

Rita Trukša, PKK

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider