Degsim kopā barikāžu 30 gadu atceres ugunskurus!

1991.gada janvāris. Barikāžu laiks. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad Latvijas Tautas frontes aicināti cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa. 1991. gada barikādes pierāda to, ka latvieši ir drosmīgi un patriotiski. Vēsture palīdz izjust piederību savai nācijai tagadnē. Atceres pasākumu jēga un pats svarīgākais mērķis ir ikkatram latvietim ļaut atcerēties barikāžu notikumus un to nozīmi Latvijas neatkarības atjaunošanā. Mūsu uzdevums radīt paliekošas vērtības barikāžu dalībnieku un visas sabiedrības atmiņā, lai nodotu tās no paaudzes uz paaudzi, veicinot notikumu liecību un atmiņu saglabāšanu.

20.janvārī pulksten 15.00 visos Neretas novada pagastos iedegsim barikāžu atceres ugunskurus, aicinot to izdarīt pašiem barikāžu dalībniekiem. Ugunskuri degs līdz 18.00. Aicinām novada iedzīvotājus laikā no 15.00 līdz 18.00 atnākt pie ugunskura, pievienot savu pagali atceres ugunskurā.

  • Neretā tirgus laukumā,
  • Mazzalvē Varoņu laukumā,
  • Zalvē pie Lielzalves muižas,
  • Sproģos pie saieta nama,
  • Pilskalnē pie pagastmājas.

Ģimenes ar bērniem rosinām nākt un stāstīt bērniem un mazbērniem par 1991.gada notikumiem. Tā būs mūsu novada ģimeņu vēstures stunda, kad no paaudzes paaudzei nodosim liecības par savas tautas cīņu par neatkarību, kad kopīgi veidotajā barikāžu atceres ugunskurā katrs no jauna degsim tautas kopības sajūtu.

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider