Jānim Jaunsudrabiņam – 141

Jāņa Jaunsudrabiņa  piemiņas sarīkojumi muzejā “Riekstiņi” daudzus gadu desmitus notiek augusta beigās – viņa dzimšanas datumam (25. augusts) tuvākajā sestdienā. Šogad dzimšanas diena – 25.augusts – bija sestdiena. Neskatoties uz apmākušos laiku, pēcpusdienā turpat pussimts Jaunsudrabiņa talanta cienītāju no Rīgas, Saulkrastiem, Salaspils, Zalves, Rites un arī Neretas pulcējās “Riekstiņu” sētsvidū, lai noskatītos viņa  joku lugu “Jo pliks, jo traks”. To izspēlēja Rīgas pilsētas Iļģuciema Kultūras centra amatierteātris “Rampa” (režisore Ināra Čakste).

Spēlēšanai, katram gadījumam, bija uzslietas nojumes, katram cēlienam sava, jo darbība risinās laukos un lepnā Rīgas dzīvoklī. Zem tām un klētspriekšā uzstādīja dekorācijas, novietoja rekvizītus. Laiks silts, noskaņa omulīga. Pirms pirmā cēliena tomēr sāka līt lietus. Skatītāji slēpās zem lietussargiem vai mētelīšiem. Aktieri, skatītāju atbalstīti, lēnām iejutās situācijā. Vēlāk lietus mitējās, aktieri, izspēlējot komiskās situācijas, varēja droši darboties ārpus nojumēm. Gaiss kļuva dzidrāks,  skaļāk izteikts vārds un skatītāju jautrie smiekli atbalsojās un radīja pacilātu noskaņu.

Pēc izrādes, protams, “pupiņu balle”. Cienājām visus ar pupiņām, salātiem, pīrādziņiem, karstu tēju vai kafiju. Risinājās jautras debates, sprēgāja joki. Jaunsudrabiņa dzimšanas diena godam nosvinēta.

 

                                                                                 Muzeja vadītāja Ilze Līduma

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other