Olimpiskā diena Neretas novadā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” šogad notika 21.septembrī 650 norises vietās visā Latvijā. Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalījās jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām. Olimpiskajā dienā piedalījās arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas skolēni, un pirmo gadu arī pirmsskolas izglītības iestādes “Ziediņš” audzēkņi.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicināja visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. “Olimpiskās dienas 2018” pasākumi šogad visā Latvijā notika 21.septembrī, un tās devīze ir “Teniss vieno!”

“Šogad “Olimpiskā diena 2018” ir veltīta Olimpiskā sporta veida – tenisa popularizēšanai”, akcentē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Teniss pēdējos gados ir aizrāvis ikvienu sporta līdzjutēju un tas licis Latvijas vārdam izskanēt lielākajās tenisa arēnās visā pasaulē. Tas visciešākajā mērā ir pateicoties mūsu tenisa zvaigznēm Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai, kuras ir arī “Olimpiskās dienas 2018” vēstneses.”

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. (Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā gan Olimpiskā diena notika 20.septembrī, jo 21.septembrī skolā bija saplānoti citi pasākumi).

 “Olimpiskās dienas 2018” pasākumu dalībniekiem tika pasniegti SOK 2018.gada sertifikāti.

Ar “Olimpisko dienu 2018” arī šogad sāksies “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisināsies 22.-29.septembrī un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs. Šajā sportiskajā nedēļā Neretas novadā ir plānoti pasākumi gan Neretā, gan Mazzalvē, plānoti arī skolu sportistu braucieni uz vieglatlētikas sacensībām Vallē un kaimiņvalstī Biržos.

Zināšanai:

  • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.

Ar 2008.gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta.

 

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other