“Karjeras perspektīvas inženierzinātņu nozarē”

21. septembra rītā Neretas Jāna Jaunsudrabiņa vidusskolas pagalmā bija piestājis TehnoBuss un tajā notika karjeras izglītības pasākums ”Karjeras perspektīvas inženierzinātņu nozarē”. TehnoBuss ir Mašīnbūves un metālapstrādes asociācijas īstenots projekts ar mērķi veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm, īpaši par mašīnbūves un metālapstrādes specialitātēm.

Pēc nodarbību grafika visu dienu moderni iekārtoto mobilo demonstrāciju laboratoriju apmeklēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 4. līdz 10. klašu un Mazzalves pamatskolas 8., 9. klašu skolēni. Erudīti instruktori atraktīvā veidā skolēnus iepazīstināja ar inženierzinātņu jomu un ar to saistītām profesijām. Tika prezentētas iekārtas, tehnoloģijas, skaidroti to darbības principi un pielietojums. Skolēniem tika demonstrēts automatizācijas mini – rūpnīcas mezgls, pneimatikas stends. Skolēni ar interesi izmēģināja zobratu mehānikas un dinamo stendus. Uzģērbjot spectērpu un nepieciešamos aizsarglīdzekļus, audzēkņi iejutās metinātāja darbā. Aizraujoši bija iepazīt mūsdienu programmējamās frēzes darbu. Jaunākie skolas vecuma bērni ar interesi vēroja robota darbību, uzdeva jautājumus. Lielu interesi izglītojamie izrādīja vērojot 3D printera darbu. Pasākuma laikā tika izdrukāti vairāki priekšmeti. Skolēni uzzināja  printera iespējas dažādu nozaru produktu izgatavošanā. Tam mūsdienās ir plašs pielietojums medicīnas nozarē, celtniecībā, interjera dizainā, pat pārtikas ražošanā. Var tikai nojaust to attīstību un pielietojumu nākotnē.

Tika pārrunāts, kādas profesijas iesaistītas, lai demonstrētās iekārtas varētu darboties; kas jāmācās, kādas profesijas ar to saistītas. Mehatroniķis, inženieris, rūpniecisko iekārtu mehāniķis, mašīnbūves speciālists, mašīnbūves tehniķis, atslēdznieks, frēzētājs, virpotājs, metinātājs, elektrotehnikas speciālists, metālapstrādes darba galdu operators, siltumtehnikas speciālists ir speciālisti, kas strādā un ir nepieciešami darba tirgū. Skolēni informāciju par profesijām un izglītības iespējām ieguva arī no TehnoBusā piedāvātajiem karjeras izglītības informatīvajiem materiāliem.

Pasākumā skolēni ieguva zināšanas un reālu priekšstatu par metālapstrādes un mašīnbūves nozari, profesijām, varēja saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Nodarbību saturu  katrā skolēnu vecuma grupā instruktori atklāja ļoti vienkāršā, visiem saprotamā veidā. Skolēniem bija iespēja pašiem darboties un izmēģināt iekārtas. Pēc nodarbībām skolēni savās klasēs pārrunāja nodarbībās redzēto un dzirdēto, izmēģināto un piedzīvoto.

Izdevumi par 7 nodarbībām segti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.

Rita Trukša

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas PKK

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other