“Dzīve kā kino” Skolotāju dienā

Lai arī līdz dienai, kad visā valstī svinēs un teiks paldies skolotājiem palikusi nedēļa, Neretas novadā, Neretas kultūras namā, īpašs koncerts veltīts Skolotāju dienai norisinājās jau 28. septembrī. Sveikt Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas esošos, bijušos skolotājus ar īpašu koncertu “Dzīve kā kino” ieradās ansamblis “Mainīgais kvartets” (saksofoni, mežrags, trompete). Vienai no ansambļa dalībniecēm – Baibai Santai Vanagai Neretas novads ir dzimtais novads, līdz ar to viņai šī diena bija sevišķi īpaša. Tāpat viens no dalībniekiem atzina, ka Nereta viņam saistās ar rakstnieku Jāni Jaunsudrabiņu. Tieši pirms 20 gadiem viņš bija iegriezies arī muzejā.

Nepilnas stundas laikā kultūras nama zāli piepildīja patīkamas un dzidras šo pūšamo instrumentu skaņas. Koncertā izskanēja Iana Fleminga radītā tēla Džeimsa Bonda popūrijs. Pašiem māksliniekiem ļoti tuva ir kino mūzika, līdz ar to vairākkārt bija skaņdarbi no slavenām kino filmām. Pieskaroties latviešu mūzikai, “Mainīgais kvartets” sniedza priekšnesumu no “Brāļu laivinieku” repertuāra, kuri savu slavas virsotni sasniedza 20. gs. 20., 30. gados.  Noslēgumā ansamblis, iezīmējot Latvijas simtgadi, nospēlēja vairākas komponista Raimonda Paula mums tik labi zināmās melodijas.

 

Agnese Rutka

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other