Par 13. Saeimas vēlēšanām

Sestdien, 2018. gada 6. oktobrī, notiks 13.Saeimas vēlēšanas.

Balsošanas tiesības

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Saeimas vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs, bet par dalību vēlēšanās vēlētājam pasē izdara īpašu atzīmi – spiedogu.

Savukārt vēlētājiem, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, bet nav derīgas pases, no 2018. gada 25. septembra līdz 2018. gada 6. oktobrim jāizņem vēlētāja apliecība.

Balsošanas iespējas

Neretas novada vēlēšanu iecirkņi:

280. MAZZALVES PAGASTA PĀRVALDE Liepu iela 2, Ērberģe, Mazzalves pag., Neretas nov.
281. NERETAS KULTŪRAS NAMS Pētera Lodziņa iela 1, Nereta, Neretas pag., Neretas nov.
282. PILSKALNES PAGASTA PĀRVALDE Nākotnes iela 4, Pilskalne, Pilskalnes pag., Neretas nov.
291. ZALVES PAGASTA KULTŪRAS NAMS “Atpūtas”, Zalve, Zalves pag., Neretas nov.
292. SPROĢU SAIETA NAMS “Bērnudārzs 2”, Sproģi, Zalves pag., Neretas nov.

Vēlēšanu dienā, 6. oktobrī, vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, var balsot savā atrašanās vietā. Balsošana vēlētāja atrašanās vietā jāpiesaka no 1. līdz 6. oktobra plkst. 12.00 vēlētāja atrašanās vietai vēlēšanu dienā tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pirms vēlēšanu dienas:

Pirmdien, 1. oktobrī: no plkst. 17.00 – 20.00
Otrdien, 2. oktobrī: no plkst. 8.00 – 11.00
Trešdien, 3. oktobrī: no plkst. 17.00 – 20.00
Ceturtdien, 4. oktobrī: no plkst. 9.00 – 12.00
Piektdien, 5. oktobrī: no plkst. 10.00 – 16.00

Pirms vēlēšanu dienas vēlēšanu iecirkņos balsošana nenotiek, bet var iepazīties ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, balsošanas kārtību un iesniegt pieteikumus balsošanai vēlētāja atrašanās vietā.

Priekšvēlēšanu aģitācija

Priekšvēlēšanu aģitāciju balsošanas laikā aizliegts izvietot vēlēšanu iecirkņos un 50 m no ieejas iecirknī! Priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību atkarībā no aģitācijas veida veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, Valsts policija un pašvaldības policija.

Plašāka informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā: https://www.cvk.lv/pub/public/