Pirmizrāde Mazzalvē

29. septembrī Mazzalves pagasta amatierteātris “Tradare” izrādīja Andra Niedzviedža lugu “Aste”. Lai gan tā bija pēcpusdiena, Mazzalves pamatskolas kamīnzāle pamazām pildījās ar skatītājiem, līdz bija krēsli vēl jāpienes un jāpienes.

Par ko bija izrāde?

Par aktuālām tēmām: vēlēšanām,  par bezdarbu, pagātni – mežabrāļiem, mīlestību, atgriešanos tēva mājās.

Šoreiz lugu izspēlēja 8  aktieri:

Anna Brīviņa – Solveiga Koklevska

Jēkabs Brīviņš – Sandris Gabužs

Eidis, pagasta deputāts – Kaspars Freimanis

Mīle Nēzdoliņa – Jautrīte Dobrja

Policiste Linda – Danute Pauniņa

Jolanta, pagasta priekšsēdētāja – Mudīte Brālīte

Marko Polonieks – Kārlis Arturs Ziemelis

Aiva, pagasta sekretāre – Baiba Zvilna

Izrādes notikumi spraigi risinājās uz skatuves, bija gan skaļas balsis, gan klusas, bailīgas. Bet skatītājiem bija par ko domāt, jo daudziem  pagātnes notikumi atsauca atmiņā kaut ko sen aizmirstu, zināmu. Ne velti Mīle izrādē saka: “Tā ir  Pagātnes aste, pagātnes grēku un slikto darbu aste. Tāda ir mums visiem, tikai katram tā ir savādāka. Kādam tā ir mazāka, citam lielāka, bet vēl kādam – pavisam  liela un smaga.”

Izrāde ilga vairāk nekā pusotru stundu, bet laiks paskrēja ātri. Izrāde beidzās, skatītāji negāja prom, jo mēs viņus atkal pārsteidzām. Rādījām vimpeli, kurš izgatavots, lai mūsu  teātri atpazītu lielākos pasākumos. Sveicām aktieru Baltaču ģimenes jauno atvasi Melāniju.

Un tikai tad mums parādījās noslēpumainais viesis – izrādes autors Andris Niedzviedzis, kurš bija ieradies, lai noskatītos izrādi mūsu izpildījumā. Katrs mūsu kolektīva aktieris ļoti novērtēja šo tikšanos, jo autors par mūsu kolektīvu  teica tik daudz labu vārdu. Saruna  bija neaprakstāmi vajadzīga, jo uzzinājām, ko autors izrādē gribējis uzsvērt, kā viņš bija iecerējis.

Prieks, ka autoram  mūsu izpildījums patika, bet idejas, ko viņš mums piedāvāja, ir vērā ņemamas un īstenojamas. Paldies autoram un viņa kundzei, ka ieradās un noskatījās izrādi!

Paldies mūsu neredzamajiem  rūķiem – Zilgmai Raupai, Reinim Rēzem, Jurim Rušiņam, Ivaram  Ziemelim – par skaistajām dekorācijām! Bija arī dekorācija, kuru Sandris piegādāja pat no Rīgas. Paldies!

Vienā dienā izrādi noskatījās skatītāji gan Mazzalvē, gan Sproģos.

Pašiem aktieriem gan vienā, gan otrā vietā  izjūtas bija atšķirīgas.

Bija gan uztraukums, gan negaidīti pārsteigumi. Skatītāju atsauksmes ir pozitīvas, atceras arī aktieru tekstus.

Paldies skatītājiem par skaistajiem ziediem!

 

Režisore Silvija Lisovska

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other