Desmit no desmit

22. oktobrī 4. – 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām Ludmilu Rozi un Silviju Lisovsku devās ekskursijā. Plānojām aktīvi padarboties sportiskā jomā un noskatīties filmu “Vasaras bērni” īstā kinoteātrī Rīgā (tas ir programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros).

Sportiskās aktivitātes un sevis izglītošana uz boulinga celiņa bija pirmā ekskursijas apmeklējuma vieta. Tā kā daudzi skolēni boulingā bijā pirmo reizi, tad sākām ar drošības un arī darbošanās instrukciju. Kad viss bija skaidrs, tad sākām aktīvi sevi izvingrināt. Patika visiem, kaut arī rezultāti, kā jau pirmajā reizē, bija gan labi, gan arī ne tik labi. Svarīgs bija darbošanās un izkustēšanās spars. Kad laiks sportiskajām aktivitātēm  beidzās, protams, ka  bija sajūta, ka laika bijis par maz.

Izstaigājām arī Vērmaņdārzu, noklausījāmies ielu  muzikanta dziesmas, kuras mums bija gan zināmas, gan nezināmas. Muzikantam dāvājām arī prieku, atverot savus maciņus.

Un otrā apmeklējuma vieta mums bija kinoteātris “Splendid Palace”, kur  skatījāmies filmu. Par ko bija filma?

Kad izirst vecāku laulība, abi viņu bērni tiek aizsūtīti uz kādu nomaļu vietu Islandē, kur atrodas bērnu nams, un neklausīgos iesloga šķūnī. “Ziemas bērni” šeit dzīvo augu gadu, savukārt “vasaras bērni” te pavada tikai vasaras. Mazās māsiņas un brālīša uzturēšanās nejaukajā vidē ieilgst, tāpēc viņi nolemj rīkoties… Islandiešu režisore līdz šim veidojusi īsfilmas un dokumentālās filmas, bet nu radījusi savu pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu, kurā atsaukti atmiņā personīgie pārdzīvojumi. Viņas vēstījums: “Neviens piepeši nekļūst par pusaudzi vai pieaugušo. Cilvēka personība veidojas bērnībā. Tāpēc bērniem jāatrodas tur, kur viņus mīl. Dziļi un patiesi.” Filma bija emocionāla un izzinoša, par daudz ko bija jādomā. Kad filma beidzās, skolēni raudāja. Par ko? Par to, cik katram no mums ir svarīgi vecāki, bet mamma jo īpaši.

Ekskursija bija izdevusies. Skolēni  teica: “Ja  ekskursija būtu jāvērtē, tad desmit no desmit.”

Paldies šoferim, ka visur paspējām laikā!

 

Domās dalījās skolotāja Silvija Lisovska

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other