Mazie Halovīni

31. oktobrī labā raganiņa Ragnija devās ciemos pie Mazzalves pamatskolas pirmsskolas 5. – 6. gadus veciem bērniem. Raganiņa ar slotu lido tikai naktīs un viņai ir divi melni kaķi, kas gan ir ļoti palaidnīgi, tāpēc šoreiz bija noburti – viens bija uz raganas jakas, otrs bija kā cepure.

Sākumā bērniem tika pastāstīts kas ir Halovīni jeb Visu svēto diena, kur meklējami šo svētku aizsākumi, kā šī tradīcija aizceļoja uz Ameriku un pārtapa par izklaides pasākumu, kad visi pārģērbjas par spokiem, raganām un citiem mošķiem.

Bērni uzzināja arī par plaši pazīstamo tradīciju – ķirbi ar svecīti iekšā, kā šī tradīcija radās un kāda leģenda par to vēsta. Pie tam sākumā bija rācenis, taču leģendai nonākot Amerikā, rāceņa vietā parādījās ķirbis, un šādus ķirbjus dēvē par Džeka laternām. Raganiņai līdzi bija arī ķirbis, kas bērniem patika tāpat, tāpēc nepārtapa par Džeka laternu.

Pēdējos gados šie svētki ir ienākuši arī Latvijā, taču raganiņa pieminēja ar ko latviešiem saistās miglainie un tumšie rudens vakari.

Kamēr raganiņa lasīja stāstu par trollēniem un raganu, bērni radoši strādāja – tapa nindzju maskas un burvju nūjiņas.

Nobeigumā bērni dejoja pie jautras raganu dziesmiņas un raganiņa bērnus pacienāja ar savu ēdienu – dažādiem tārpiem.

 

Mazzalves pagasta bibliotekāre

Agnija Strautiņa

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other