Iepazīst Rīgu un tiekas ar Pifu

28. septembra rīts uzausa dūmakains, bet tas nemazināja vēlmi Mazzalves pamatskolas 1. , 2. un 3. klases skolēniem doties ceļā uz galvaspilsētu. Kā gan citādi, ja ceļa mērķis ir Latvijas Leļļu teātris un tajā skatāmais – ilgus gadus visiem zināmais stāsts par Parīzi un jauko sunīti Pifu.

Sākumā  apskatījām izstādi ar  lellēm no citām leļļu teātra izrādēm, mēģinājām atpazīt izstādē redzamos tēlus. Redzētās lelles pārsteidza ar savu dažādību gan izgatavošanas, gan krāsu ziņā.

Izrāde “Un atkal Pifs…” bērniem lika aizdomāties gan par ētikā, gan sociālajās zinībās, gan audzinātāju stundās mācītām tēmām, par savu dzīves pieredzi. Joki, spraiga darbība mijās ar mīļu, sirsnīgu mūziku, kas radīja skolēnos dziļu pārdzīvojumu un saviļņojumu.

Nākošais apskates objekts mums bija Brīvības piemineklis. Redzētais reālajā dzīvē visvairāk pārsteidza tos, kuri vēl ne reizi nebija stāvējuši dižā pieminekļa pakājē. Skolotājas Andas stāstījums par pieminekļa vēsturi, skolotājas Vitas stāstījums par tā māksliniecisko izpildījumu sniedza bērniem tik svarīgo sākotnējo priekšstatu par Brīvības pieminekļa svarīgo nozīmi mūsu tautai.

Daļa skolēnu paspēja apskatīt arī Lielā Kristapa skulptūru.

Neskatoties uz brīžiem mirdzinošo lietutiņu, bērni izteica sajūsmu par Rīgu, tajā redzēto, dzirdēto un sajusto.

Mazzalves pamatskolas skolotāja Agita Sirsniņa

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other