“BEWE RIX”, “BEWESHIP Latvia” sastaptie cilvēki

5. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni, piedaloties karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Izvēle, iespējas, izaugsme”, devās uz loģistikas uzņēmumu “BEW RIX”, SIA/ “BEWESHIP Latvia”, SIA. Tur guvām priekšstatu par loģistikas kompānijas darbu, strādājošo profesijām, izglītību, pieredzi un prasmēm, kas nepieciešamas darbiniekiem.

Uzņēmumā pie ieejas mūs sagaidīja noliktavas departamenta vadītāja Kristīne, viņa aizveda mūs uz sanāksmju zāli, kur jau gaidīja pārējo departamentu vadītāji un uzņēmuma vadītāja Iluta Grebska.  Vadītāja pastāstīja, ka viņa tāpat kā mēs mācījās Neretas vidusskolā (tagad Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola) un nemaz nevēlējās saistīt dzīvi ar loģistiku. Pēc vidusskolas piepildīja savu sapni – izmācījās par policisti. Turpmākos gadus viņa strādāja par policisti. Vēlme saistīt dzīvi ar loģistiku sākās brīdī, kad gribējās pelnīt vairāk nekā maksā policistei.1998. gadā nodibināja “BEWESHIP” Latvijas filiāli. Sākumā Iluta Grebska bija viena, pašlaik uzņēmumā vairākus gadus stabili strādā 31 darbinieks.

Pēc tam uzņēmuma grāmatvede Kristīna pastāstīja par ceļu uz “BEWESHIP”, kurā viņa nonāca nejauši, nemaz nenojaušot, jo tajā laikā daudzas darbinieces gāja dekrēta atvaļinājumā. Parādīja un komentēja skaitļus, kas raksturo “BEWESHIP” Latvijas filiāli. Kristīna stāstīja, ka bērnībā viņai ļoti patika matemātika. Viņas teiktais “Dari tādu darbu, kas tev patīk!” daudziem palika atmiņā un lika par to aizdomāties.

Sauszemes departamenta vadītājs Jānis Keišs pastāstīja, ka viņš sportu nomainīja pret loģistiku. Jānis Keišs ar saviem kolēģiem no darba, kur viņus atlaida, pieteicās uz darba interviju “BEWESHIP” uzņēmumā. Kā pats Jānis jokoja, tā esot bijusi pati īsākā darba intervija viņa mūžā (1 stundu). Jānis Keišs ir humora pilns, taču tajā pašā laikā var arī būt nopietns, atbildīgs. Šis līdzsvars ir veselīgs, jo lielākā dienas daļa tiek pavadīta darba vietā.

Jūras un gaisa departamenta vadītājs Jānis Ziediņš – ļoti nopietns cilvēks, ļoti atbildīgs, konkrēts, kuru ir grūti izsist no sliedēm. Jānis uzņēmumā “BEWESHIP” strādā visilgāk no mums iepazītajiem cilvēkiem (12 gadus).

Noliktavas vadītāja Kristīne Verza. No pašas bērnības Kristīnei ļoti patika matemātika. Kristīne teica, ka darbs, ko veic viņa, ir sarežģīts, taču ļoti interesants. Stāstā bija sajūtama viņas izaugsme, ko var iegūt ar lielu darbu (tādi ir visi iepazītie “BEWESHIP” darbinieki).

Mums dodoties prom, uzņēmuma vadītāja Iluta Grebska ar savu komandu pasniedza mazas dāvaniņas ar uzņēmuma logo un viņu pašu izveidoto grāmatu mūsu klasei un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas bibliotēkai. Vadītāja Iluta Grebska grāmatā ierakstīja 11. klasei vēlējumu: “Jums viss izdosies, ja vien paši to vēlēsieties un darīsiet!”

Pasākums ”Izvēle, iespējas, izaugsme” realizēts ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējumu.

Ingūna, Rainers, Krista

 

Skolēnu atziņas pēc “BEWE RIX”, “BEWESHIP Latvia” apmeklējuma

Uzņēmums no viena cilvēka izauga līdz pasaules mēroga kravas pārvadājumu uzņēmumam.

Es – vienkāršais lauku zēns – arī varu izveidot savu pasaules mēroga uzņēmumu, vajag tikai motivāciju un gribasspēku.

Uzņēmuma kolektīvam jābūt jautram un atraktīvam.

Uzņēmumam pietiek ar 36 cilvēkiem, lai tas būtu viens no Latvijas lielākajiem šāda veida uzņēmumiem.

Savu darbu ir jāuztver nopietni.

Ja tu vēlēsies kaut ko darīt, tad saņemsi arī rezultātu.

Sapratu to, ka no nekā var kļūt par to, kas dzīvē vēlies kļūt, bet tikai tad, ja tajā visā ieguldīsi milzīgu darbu.

Draugs – labākais darba biedrs.

Ja tu domā, ka dzīvē neko nesasniegsi, tad vajag sākt tieši tagad darīt.

Jāmāk nomierināties, to var izdarīt reizē sportojot un strādājot.

Ļoti kodolīga komanda.

Labākie cilvēki savā jomā.

Tev ir jābūt degsmei un vēlmei augt.

Jānodarbojas ar sportu, lai nebūtu apslāpētu dusmu.

Viss dzīvē ir iespējams, ir tikai jāvēlas to darīt, jo mūsdienās ir ļoti daudz iespēju, kā sasniegt sev vēlamo mērķi.

Stāstīja par to, ka dzīvē viss var mainīties un visu var sākt no nulles, bet pēc tam ar lielu ieguldīto darbu sasniegt kaut ko fantastisku, kas tevi darīs visu atlikušo mūžu laimīgu, jo tu darīsi to darbu, kas tev patīk un ko tu mīli.

Ļoti pozitīvs iespaids radās no tā, ka viņu kolektīvā valda draudzība un sadarbība. Viņu starpā ir humors, un, manuprāt, tas veicamo darbu padara vēl vienkāršāku.

Mani ļoti uzrunāja Ilutas Grebskas teiktais, ka tu vari būt ar vairākām izglītībām, bet, ja galviņā nekas nebūs, tad nekā. Bet, ja darīsi to darbu, kas tev patīk, tad tev viss izdosies, ko esi ieplānojis. Šis teiktais liek aizdomāties par nākotni.

Vajag atlasīt kolēģus, kuri strādā un ir motivēti kaut ko darīt, nevis tādus, kuriem smuki papīri.

Nav svarīgi, kāds uzņēmumam ir sākums, galvenais ir iet uz priekšu.

Visi ir profesionāļi ar labu humora izjūtu.

Ir laba ēdināšana.

Nepārtraukta iespēja izaugsmei.

Visi viens otru atbalsta, jo ir kā liela ģimene.

Iespēja doties vizītēs uz ārzemēm.

Katram savā jomā ir ļoti atbildīgs darbs.

Strādā profesionāļi katrs savā jomā.

Kolektīvs ir ļoti saliedēts, kas noteikti palīdz darbam veikties vēl labāk.

Nopietns uzņēmums, kurā tiek pieņemti tikai tādi cilvēki, kuri ir neapšaubāmi profesionāļi un darbu mīloši.

“BEWESHIP Latvia” ir ļoti atbildīga un mērķtiecīga vadītāja.

Uzņēmumā ir garantēta izaugsme.

Ļoti saliedēta komanda.

Ne kurš katrs šajā uzņēmumā var iegūt darbu.

Cilvēki ar lielisku humora izjūtu.

Uzņēmumā strādā pieredzējuši profesionāļi.

Lika saprast, ka uz mērķi ir jātiecas un jābūt gribasspēkam.

Tas kolektīvs ir kā ‘’Sapņu komanda’’ – turas kopā, kopīgi risina savas problēmas, strādā kopā, joko – viena liela, jauka ģimene.

Es arī esmu sapratusi to, ka nevajag vienmēr būt nopietnai, vajag ‘’ielaist’’ savā dzīvē humoru, tā taču ir vieglāk un jautrāk.

Iedvesmoja Ilutas Grebskas darba vieta, ka krēsla vietā ir skrejceliņš, viņa pamudina uz aktīvu dzīves veidu, kas arī mani pamudināja nākotnei “kalt” tādu plānus.

Ar mērķtiecību ejot uz priekšu, viss ir iespējams. “Neviens tev nepalīdzēs, tikai tu pats!’’ tā Iluta Grebska.

Ja nākotnē man tomēr būs savs uzņēmums, kuru es dibināšu, tad man būs ļoti spilgts piemērs – “BEWE RIX”/ “BEWESHIP Latvia”.

Uzņēmums lepojas ar savu sadarbību ar ASV klientu, kas  izmanto viņu noliktavu pakalpojumus.

Humors un darbs ir savienojams, taču normas robežās.

Lai strādātu šeit, ir jāpierāda sevi caur visām perspektīvām un jāturpina strādājot augt.

Svarīga uzņēmumā ir sasvstarpējā saskarsme, viens otram palīdz ar idejām un risinājumiem, uzņēmums ir viena liela ģimene.

Ir iespēja uzņēmumam augt arī no viena vai diviem cilvēkiem, atkarīgs no viņiem pašiem.

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other