Sirsnīga tikšanās Patriotu nedēļā

11. – 18. novembris Latvijā tradicionāli ir Patriotu nedēļa. Šajā nedēļā arī Mazzalves pamatskolā skolēni svinīgi nēsā pie krūts sarkanbaltsarkano lentīti un piedalās dažādos skolā un pagastā organizētos pasākumos.

11. novembrī mazzalvieši pulcējās skolas kamīnzālē uz tikšanos ar novadnieku Vectirānu ģimenes karavīriem, jo šai kuplajā ģimenē tētis Valērijs Vectirāns un visi četri dēli ir saistīti ar bruņotajiem spēkiem. Tā bija sirsnīga atkaltikšanās skolā, jo visi Vectirāni absolvējuši Mazzalves skolu – cits pirms vairāk kā divdesmit, cits – piecpadsmit gadiem. Savā prezentācijā Vectirānu vīri atklāja, ka saistība ar karavīra likteni šai dzimtai ir jau trešajā pakāpē, jo vectēvs Hermanis Vectirāns bijis viens no tiem, kas Latvijas valsts sākumposmā dienējis Latvijas armijā. Saruna izvērtās pamācoša un iedvesmojoša, saruna par to, kā kļūt par karavīru, kāda ir karavīra un zemessarga ikdiena. Juris un Vilnis ir profesionāli karavīri, viņi stāstīja par karavīru gaitām un par piedzīvoto misijās Kosovā un Irānā, Vilnis atklāja, ka vairākus mēnešus papildinājis zināšanas ASV. Gatis stāstīja, kā var savienot mācības Mākslas akadēmijā un zemessarga pienākumus.

Ne tikai Vectirānu ģimenes mamma un tētis, bet arī Mazzalves skolas kolektīvs var būt lepni par šiem brašajiem vīriem, kuri ir patiesa patriotisma paraugs.

Skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus ciemiņiem.

Noslēgumā katrs saņēma kādu balvu, kas atgādinās par tikšanos ar karavīriem. Kas zina, varbūt šodienas skolēni arī kāds izvēlēsies veidot savu karjeru bruņotajos spēkos.

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other