Kopā ar visiem svinam Latvijas simtgadi

Latvijas simtgades priekšvakarā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalves pamatskolas vecāko klašu skolēni arēnā Rīga noskatījās multimediālo deju lielizrādi “Abas malas”. Tas bija īsts pārdzīvojums un lieliska vēstures stunda.

Mūzika un deja uzvedumā satiek mūsdienu mākslas tehnoloģijas, radot iespēju piedzīvot Latvijas stāstu vēl nebijušā gaismā. Katrs lielizrādes vizuālās izteiksmes elements – horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, TV kameru darbs un projekcijas – ir veidots kā viens vienots veselums. Telpiskas ilūzijas radīšana, dejas papildinājums ar tematiskām lielizmēra ilustrācijām ir tikai daži no elementiem, kas paceļ deju lielizrādes novērotāja piedzīvojumu citā līmenī. Tā nav tikai vēstures stunda, bet personīgs pārdzīvojums un iespēja būt par nozīmīgu daļu no lielizrādes “Abas Malas”, esot arī skatītājam. Tas ir simts gadus sens stāsts par mums pašiem – Latvijas cilvēkiem – un mūsu zemi, kuras dzīslās plūst laika upe Daugava, ko uz īpaši radītas 2000 kvadrātmetru lielas mākslas projekciju skatuves izdejo vairāk nekā 450 baleta, laikmetīgās un tautas deju dejotāji.

Pēc iespaidīgā lieluzveduma devāmies apskatīt starojošo Rīgu. Lai arī nogājām prāvus kilometrus, visu “Rīga staro!” piedāvājumu, protams, neredzējām, toties mums bija iespēja krastmalā redzēt militārās parādes bruņutehnikas ģenerālmēģinājumu, kas īpaši patika puišiem.

Pie Brīvības pieminekļa izskanēja kora ģenerālmēģinājums.

Šis bija brīnišķīgiem iespaidiem piepildīts vakars. Mēs kopā ar visiem svinējām Latvijas simtgadi.

Žanna Miezīte

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other