Latvijai 100, Neretai 720

Novembra mēnesis katru gadu tiek atzīmēts kā patriotisma un valstiskuma piederības stiprināšanas mēnesis. Arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā tradicionāli tiek atzīmēti šie svētki. 16. novembrī Neretas kultūras namā uz Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu ielūdza Neretas Jāņa Jau Jaunsudrabiņa vidusskolas kolektīvs. Svētki bija īpaši ne tikai ar to, ka Latvija svin savu neatkarības 100. gadadienu, bet arī ar to, ka Neretas pagasts šogad atzīmē 720 gadu jubileju kopš Neretas vārds parādījies vēstures liecībās. Par to visus klātesošos nelielā stāstījumā informēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vēstures skolotāja Lija Saldovere.

Turpinājumā Neretas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Zālītis visus klātesošos sveica svētkos. Uzrunas nobeigumā pārvaldes vadītājs iededza vienu svecīti par Neretas pagastu.

Pasākuma tālākā norise bija Neretas skolēnu ziņā. Ar dzejoļiem, dziesmām un dejām tika iedzīvināta svētku sajūta ikviena sirdī. Instrumentālais ansamblis (soliste Samanta Cvetkova) atklāja svinīgo koncertu ar dziesmu “Kalniem pāri” (J.Aizšpura vārdi un mūzika). Ar patriotiskām dziesmām klausītājus priecēja 1. – 4. klases ansamblis (vadītāja Ginta Gudjāne), 8. – 12. klases ansamblis un 5. – 12. klases koris (vadītāja Anita Šolmane). Tautu dejās rakstu zīmes izdejoja 4. – 7. klases, 8. – 12. klases un VPDK “Sēļi” (vadītāja Inita Kalniņa) kolektīvi.  Katrs nākamais priekšnesums aizsākās ar skolēna dzejoli un vienu iedegtu svecīti Latvijai, kopā aizdedzinot 10 svecītes par katriem 10 gadiem (1918. – 2018. gads). Noslēdzošo sveci iededza Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore Laima Grebska. Savā uzrunā direktore atzīmēja, lai ikviens cienītu pats sevi un ar lielu godaprātu darīt to darbu, ko prot un neietu tajos darbos, kas, varbūt, nevedas un lai vienmēr ir pozitīva attieksme pret notiekošo!

Noslēgumā kopdziesmā “Nevis slinkojot un pūstot” vienojās visi svētku koncerta apmeklētāji. Katrs, atzīmējot Latvijas un Neretas jubileju, saņēma īpašas piparkūku sirsniņas ar uzrakstu Latvijai 100, Neretai 720.

Pirms un pēc pasākuma ikviens Neretas kultūras nama mazajā zālē varēja apskatīt Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņu “Mākslas dienu – 2018” praktisko nodarbību laikā veidoto kopdarbu “Sveicinām Latviju”, Neretas novada pašvaldības fotokonkursa “Mans Neretas novads” fotogrāfiju izdrukas un Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” no Neretas novada ļaužu privātajām kolekcijām veidoto ceļojošo izstādi “100 rakstainie latviešu cimdi Latvijas simtgadei”.

Agnese Rutka

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other