Tu esi Latvija

16. novembra pēcpusdienā Mazzalves pagasta bibliotēkā pulcējās lieli un mazi apmeklētāji, lai minētu senvārdus, pārbaudītu savas zināšanas dažādos jautājumos par Latviju.

Latviju veido mūsu domas un darbi. Valsts simtgades svinību galvenais vēstījums skan – „Es esmu Latvija!”. Šis vēstījums atgādina, ka Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki. Par godu Latvijai tika iedegta simboliska svece.

Mūsu valodu dzidru, skanīgu un lokanu saglabā folklora. Daudzi seni vārdi mūsdienu cilvēkam kļuvuši sveši, pat nesaprotami. Cildinot latviešu valodu, tika minēti senvārdi – gan zināmi, gan pavisam nedzirdēti. Minēšana izvērtās jautra, daži vārdi bija tik neparasti mūsdienām, ka netrūka smieklu.

Gudrs ir tāds cilvēks, kam raksturīgas plašas zināšanas, labi attīstīta domāšana, bagātīga pieredze. No latviešu senajām rakstu zīmēm jeb latvju zīmēm gudrību simbolizē zalktis. Zalktis tiek uzskatīts par svētu dzīvnieku, kam ir pieejama visa gudrība. Tas ir arī mājas aizsardzības simbols un laika zīme. Mūsdienās gudrības simbols ir arī pūce. Neretas novada ģerbonī ir pūce, kas apliecina, ka Neretas novada ļaudis ir gudra tauta. To pierādīja arī gudrības spēle – 100 jautājumi par Latviju.

Vislabākā vietā pasaulē ir kāda zeme. To neskar ne stipras vētras, ne zemestrīces. Tajā krāšņi mainās visi četri gadalaiki, katrs nākdams ar savu skaistumu un dāvanām. Cauri zemei plūst lielas un mazas upes, zilajās debesīs spoguļojas dzidri ezeri. Pusi zemes klāj zaļi meži, kuros mīt dzīvnieki un putni, kādus citās zemēs vairs nesastapt.  Saules mūžu, Latvijai!

 

Mazzalves pagasta bibliotēkas vadītāja

Agnija Strautiņa

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other