Mēs dāvājam labestību un sirsnību

Arvien straujāks temps, arvien straujāks dzīves ritms, šķiet, tās ir galvenās šā laika iezīmes. Ne tikai diena un nedēļa, bet nu jau arī mēnesis un gads ir par īsu, lai visu iecerēto varētu bez steigas pagūt.

Bet, kad gaisā sāk virmot kanēļa, mandarīnu un skuju smarža, mēs sākam just Ziemassvētku un Jaunā gada tuvošanos. Svētki ir kā atelpas brīdis, kā atskatīšanās uz paveikto. Skolā tas ir 1.semestra katra skolēna mācību un sabiedriskais  darbs.

 Kā mūsu skolēniem ir veicies?

Skolēni ir cītīgi mācījušies un sevi parādījuši olimpiādēs, piedalījušies projektos, braukuši ekskursijās, snieguši koncertu Latvijas 100. dzimšanas dienā, sportojuši, ,atbalstījuši skolotāju idejas, uzvedušies kārtīgi, iepriecinājuši vecākus.

 Bet jau novembra beigās sākās aktīvs darbs pie skolas, klašu un grupu telpu rotāšanas, Adventes vainaga gatavošanas

Skolas spogulis cītīgi vēroja, kā un ko darīja mūsu skolas skolēni, gaidot Ziemassvētkus:

 • ar skolotāju Daigu cepa piparkūkas,
 • ar skolotāju Vitu no papīra izgrieza eglītes un dzirnavas, gatavoja maskas, veidoja stendu noformējumu skolas gaiteņos,
 • ar skolotāju Kasparu gatavoja dzirnavas skatuvei,
 • ar skolotāju Agitu gatavoja Ziemassvētku dāvanu iesaiņojumus, stendu noformējumu skolas gaiteņos,
 • ar skolotāju Kristīni mācījās izdziedāt un izdejot Ziemassvētku dziesmas,
 • ar skolotāju Silviju Ivanovu mācījās tautisko deju soļus,
 • ar skolotāju Sandru apguva brīvā stila deju soļus, kā arī rotāja eglīti,
 • ar skolotāju Silviju veidoja afišas, mācījās dzejoļus, iestudēja teatralizētus tekstus,
 • skolas direktors un mācību pārzine veidoja ielūgumus Pieņemšanai pie direktora,
 • ar skolas saimnieku Gvido gādāja par eglītes nokļūšanu skolas zālē,
 • ar skolas apkopējām Solvitu un Lieni gādāja par skaistiem dekoriem gan gaitenī, gan klasē….

Un katrs skolēns saprata, ka ziema un Ziemassvētki ir mīlestības, piedošanas un saticības laiks. Nereti šis laiks tiek aprakstīts grāmatās, dzejoļos un dziesmās.

Skolā Ziemassvētku melodijas ieskanējās jau 20. decembrī, kad notika Ziemassvētku tirdziņš. Pircējus gaidīja 13 rūķi, kuri bija sagatavojuši garšīgas un skaisti noformētas preces. Pirkšana un pārdošana notika ļoti sirsnīgā gaisotnē. Nepilnas mācību stundas laikā viss tika izpirkts, apmierināti gan pārdevēji, gan pircēji.

21. decembris bija aktīvas rosības laiks, jo notika 3 mācību stundas, tad skolu piepildīja vecāku balsis .

Afišas vēstīja, ka skolas kamīnzālē tieši 12. 00 sāksies Ziemassvētku pasākums. Tas sākās ar direktora uzrunu un nelielu atskatu par skolas mācību darbu, tad   daudzi skolēni saņēma ielūgumus, lai  janvārī  ierastos kopā ar vecākiem uz Pieņemšanu pie direktora.

Pēc kopbildes ar direktoru, sākās labestības un sirsnības pilnais koncertuzvedums ,, Kaķīša dzirnavas’’. Šoreiz visi skatītāji uzvedumu skatīja, sēžot jaunajos krēslos.

Varbūt tāpēc, ka svinējām Latvijas simtgadi, stāsts par kaķīti bija mīlestības un sirsnības pilns. Tieši tā mēs mīlam savu Latviju. Uzvedumā aktīvi piedalījās gan Baltais kaķītis (skolotāja Astra), gan mazie un lielie skolēni. Pasakas sirsnība lai ienāk katrās mājās, jo visi palīdzēja Baltajam kaķītim, lai viņš atkal kļūtu saimnieks savās dzirnavās. Un tas izdevās mūsu lielajam skolas kolektīvam, bet uzveduma izskaņā Baltais kaķītis bija tik laimīgs un atkal bagāts, ka visiem klašu kolektīviem dāvināja Ziemassvētku konfekšu tūtas. Un katrs kolektīvs tika pārbaudīts gan ņaudēšanā, gan mīļošanā, gan kaķu koncertā…

Paldies visiem skolotājiem, visiem bērniem, visiem vecākiem, tehniskajiem darbiniekiem, kuri gādāja par skaisto un krāšņo pasākumu!

Gribētu jums visiem novēlēt:

Dāvināsim

 viens otram labus vārdus mēs,

lai tie pavisam neizzustu no steigas pilnās pasaules.

Dāvināsim to siltumu, kas svecēs plīv,

un neļausim, lai vienaldzība

tik bieži sirdīs ienākt brīv.

Ziemassvētkos dāvināsim

mazliet sev egles zaļās spīts,

tad darbu kamolā kāds dzīpars

būs Laimes mātes ieadīts.

Lai mums visiem gaiši, mīļi un mierīgi Ziemassvētki un laimīgs Jaunais gads!

 

Skolotāja Silvija Lisovska

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Jautā pašvaldībai
close slider