A.Konana Doila daiļradi izzinām latviešu, krievu un angļu valodā

10. janvārī Mazzalves pamatskolas 8. un 9.klašu skolēnu komanda bija ielūgta uz Vecumnieku vidusskolu, lai piedalītos literāri izglītojošā pasākumā, kurš organizēts par godu skotu rakstniekam Arturam Konanam Doilam. Šogad atzīmē viņa 160. dzimšanas dienu. Pēc profesijas ārsts, rakstījis detektīvromānus, vēsturiskus un piedzīvojumu romānus, zinātniskās fantastikas darbus, kā arī lugas un dzeju.

Mūsu skolas skolēni un valodu skolotāji saņēma norādījumus: no katras skolas piedalās skolēnu komanda 8-10 cilvēku sastāvā, skolēni ir iepazinušies ar noteiktiem A.Konana Doila darbiem krievu, angļu, latviešu valodā  (ar darbu ,, Bāskervilu suns’’), katra komanda organizē vienu ar A.Konana Doila daiļrades tēmām saistītu nodarbību (uzdevumus krievu, latviešu un angļu val.), komandas izvēlas A.Konana Doila literāro tēlu noformējumu un aksesuārus.

Lai pasākumā piedalītos, noorganizējām skolēnu komandu – Artis Pauniņš, Karīna Griķe, Toms Freimanis, Dāvids Kuģinis, Normunds Sirsniņš, Lāsma Egija Vaičulēna, Ričards Verners Miklāvs un Reinis Zariņš. Mūsu komandas nosaukums,, Elementāri, Vatson!’’

Pasākumā piedalījās 4 skolas: Vecumnieku vidusskola, Misas vidusskola, Skaistkalnes vidusskola un Mazzalves vidusskola.

Katra skolas komanda bija sagatavojusi prezentāciju par sevi un vēl daudzus interesantus uzdevumus par darbu,, Bāskervilu suns’’ latviešu, krievu un angļu valodā. Vecumnieku vidusskolas latviešu valodas  un literatūras skolotāja Ingrīda Segliņa bija piedomājusi par katru detaļu, bija atvesti apģērbu aksesuāri no Š. Holmsa kluba, kurš atrodas Rīgā. Brīvajos brīžos skolēni pārģērbās, veica foto sesiju  profesionāla fotogrāfa vadībā. Darbojās 4 pieturās, izspēlēja situāciju spēles. Laiks pagāja nemanot. Gandarījumu guva katrs pasākuma dalībnieks.  Un cik garšīgs bija Šerloka Holmsa dzimšanas dienas kliņģeris!

 Prieks, ka mūsu skolas skolēni uzrādīja labas zināšanās un ļoti labi iejutās, lai gan bija paši jaunākie. Noslēgumā saņēmām negaidīti skaistas dāvanas !

Mājās devāmies ar domu, ka gribētu, lai šis pasākums kļūst kā tradīcija.

Paldies valodu skolotājām par ieguldītos darbu, lai varētu piedalīties, lai skolēni parādītu sevi kā vienota, atbildīga komanda!

Silvija Lisovska

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other