Mazzalvē maskojas

Vārds “maska” cēlies no franču valodas “masque” un arābu “maschara”, kas nozīmē jokošanos, muļķošanos.

Aiz maskas cilvēks jūtas brīvāks, atļaujas daudz vairāk nekā ikdienā.  Maska savā ziņā ietekmē cilvēku, liekot darboties līdzīgi izvēlētajam tēlam.

Par to varējām pārliecināties 18.janvāra Karnevālā Mazzalvē. Uz pasākumu bija ieradušies dažādi dzīvnieki (cūciņas, zaķi, lāči, trans, tīģeris) un pasaku tēli (Princese un krupis, Sniegbaltīte un 7 rūķīši, Pepija, Pirāts un Raganiņa).

 Maskas tika vērtētas pēc četriem kritērijiem – tērps, atraktivitāte, ieguldītais darbs un iejušanās tēlā. Tika veikts arī skatītāju balsojums. Žūrijai darbs nebija no vieglajiem, jo katra maska un kolektīva priekšnesums bija pārdomāts un katrs bija piedomājis par to, kā karnevālā sevi parādīs. Žūrija nolēma apbalvot visus: 1.vieta – ”Cilvēks  zvēru pasaulē” ( cilvēka un 9 dzīvnieku sastāvā), 2.vieta – “Sniegbaltīte un 7 rūķīši”, 3.vieta – “Raganiņai ,Cūciņai 2019 “, “Pepijai  un pirātam”.

 Karnevāla vakars bija izdevies gan ar jokiem, gan ar dziesmām.  Par to milzīgs paldies vakara muzikantam Bocmanim Andžam. Paldies ikvienam par piedalīšanos ar vai bez maskas! Uz tikšanos nākamgad!

 

 Mazzalves pagasta kultūras darba

organizatore Ilva Saveļjeva

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other