Neretas novada kultūras darbinieki pieredzes vizītē Jaunjelgavas novada kultūras iestādēs

Jau otro gadu Neretas novada kultūras darbinieki uzsāk ar pieredzes braucienu pa kāda kaimiņnovada kultūras iestādēm, lai izzinātu viņu pieredzi kultūras dzīves organizēšanā, gūtu jaunus kontaktus. Pērn viesojāmies Vecumnieku novadā, bet šogad 23.janvārī apmeklējām Jaunjelgavas novada kultūras iestādes.

Jaunjelgavas kultūras namā ar visa Jaunjelgavas novada dzīvi kopumā un Jaunjelgavas kultūras nama īpašajiem pasākumiem, daudzajiem pašdarbības kolektīviem mūs iepazīstināja kultūras nama vadītāja Anita Ostrovska un mākslinieciskās daļas vadītāja Gunita Krievāne. Izrunājām budžeta sastādīšanas un atskaites lietas. Guvām daudz jaunu ideju kultūras pasākumu organizēšanā Neretas novadā.

Seces kultūras namā, kas atrodas vienotā ēku kompleksā ar Seces pamatskolu, mūs laipni sagaidīja Astrīda Mencendorfa. Izzinājām šīs kultūras iestādes aktīvo darbību ar mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem, “nošpikojām” interesanto ideju vienotajam ēkas un skatuves noformējumam, radām idejas kolektīvu savstarpējai sadarbībai.

Arī Staburaga tautas namā, kurš atklāts tikai 2011.gada novembrī, saimnieko Astrīda Mencendorfa. Tautas namā mūs laipni sagaidīja arī pārvaldes vadītāja Aina Ķīse. Viņa deva ieskatu Staburaga tautas nama un tā apkārtnes iekārtošanas vēsturē. Pabijām izstāžu zālē, bibliotēkā, pasākumu zālē noskatījāmies prezentāciju par lielākajiem pasākumiem Staburaga pagastā. Lai arī ziema, nevarējām atturēties aiziet uz Barisona namiņu. Atkal idejas, kontakti…

Jaunās telpās tikai pirms 9 gadiem ienācis arī Sunākstes saieta nams, ko vada Vineta Lavrenoviča. Bija iespēja izzināt pieredzi kultūras dzīves organizēšanā nelielā apdzīvotā vietā. Arī te darbojas kolektīvi, kuru sniegumu, domājams, tuvākajā laikā redzēsim un dzirdēsim arī Neretas novada pagastos.

Paldies Jaunjelgavas kultūras darbiniecēm par laipno sagaidīšanu! Īpaši paldies Anitai Ostrovskai! Diena bija iespaidiem un jauniem kontaktiem bagāta, rosinoša.

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other