Tagad zinām, kas ir opera

02.02.2019.

2. februārī grupa Mazzalves pamatskolas 3.-9.klases skolēnu skolotāju D. Pabērzas un S. Ivanovas pavadībā devās uz LNO skatīties izrādi ,,Putnu opera”. Izrādes apmeklējums tika finansēts no programmas ,,Latvijas skolas soma”.

Par operu skolēni bija dzirdējuši dažādus viedokļus- vieniem šis mākslas veids ļoti patīk, citi,  izdzirdot šo vārdu, kategoriski novīpsnā. Kāds bija mūsu izvērtējums? 

Vispirms skolēni bija patīkami pārsteigti par krāšņo vidi- telpu interjeru, izrādes dekorācijām un interesanti veidotajiem  krāšņajiem putnu kostīmiem. ,,Putnu opera” pirmo reizi tika iestudēta 2000. gadā un ar labiem panākumiem tika izrādīta vairākus gadus. Tā kā šī opera ir īpaši piemērota mazajiem klausītājiem un tādu izrāžu nav daudz,  to atkal pēc skatītāju pieprasījuma atjaunoja 2015. gadā. Izrādes libreta autore ir Māra Zālīte, bet komponists- Jānis Lūsēns. Šoreiz  mūzikas pasaulē mēs tikāmies  ar labi zināmo labsirdīgo doktoru Dūlitlu un viņa draugiem-dzīvniekiem, spējām iejusties gan varoņu lomās, gan  just līdzi nelaimē nonākušajiem. Pasakām ir labas beigas, un arī šoreiz uzvarēja draudzība un labestība- pazudušais kanārijputniņš atradās, visi, kas bija nonākuši nelaimē, tika atbrīvoti,  Dūlitls ar saviem draugiem dzīvniekiem palika uzvarētājs, bet ļaunie spēki zaudēja.

Skolēniem  bija paticis daudz kas- pēdējās ainas milzīgā dekorācija kāposts, kurā varēja iekāpt un izdziedāt prieka dziesmas, varenais sprādziens uz skatuves, garais, uz koka kājām ietērptais  ,,ļaundaris”,  putnu krāšņie  kostīmi,  gaismu spēles, humors un vēl citas lietas. Arī dziedājums tika izprasts. Pēc izrādes skanēja vareni aplausi, un tas liecināja par to, ka  izrāde patika. ,,Putnu opera” ir iestudējums visai ģimenei, tāpēc  to bija atnākuši izbaudīt dažādu paaužu skatītāji, un katrs no tās paņēma to, ko vēlējās.

Pēcpusdienā skolotāja Ivanova bija noorganizējusi  Baldones observatorijas apmeklējumu. Zinošas lektores  astronomes vadībā uzzinājām, kas ir observatorija, redzējām milzīgu  teleskopu un, pateicoties satelītam un iekārtai, kas aprīkota ar  modernajām tehnoloģijām,  ,,apmeklējām” zvaigznes,  Sauli, Mēnesi un planētas, uzzinājām interesantus faktus par  Visumu.  Jāpiekrīt gidei- tas, kas agrāk bija pasaka, pamazām kļūst īstenība. Likās, ka esam iekāpuši septiņjūdžu zābakos, jo, tikai piespiežot vienu pogu, nokļuvām līdz objektiem, kas ir vairāku gaismas gadu attālumā!

Labi pavadījām kopā notikumiem bagātu sestdienu!

Daiga Pabērza

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other