Jau trešo reizi pasniedz Vītolu fonda stipendijas

5. februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā jau trešo reizi čaklākajiem, talantīgākajiem un sabiedriski aktīvākajiem jauniešiem tika pasniegtas Viļa Vītola fonda stipendijas – sešas par izciliem sasniegumiem mācībās un skolas sabiedriskajā dzīvē (300 EUR vērtībā) un septītā – veicināšanas stipendija (150 EUR).

Šogad tās saņēma septiņi vidusskolēni – Kristaps Blūms, Erīda Cepurīte, Monta Apeināne, Armands Aivis Gorbačovs, Kārlis Plusniņš, Edīte Grigalovičina un Signe Budre.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore Laima Grebska, uzrunājot jauniešus, uzsvēra labas gribas žesta nozīmību: ”Lai palīdzētu cilvēkiem, nav jābūt miljonāriem.” Tā arī vidusskolas jaunieši, novada mecenātu atbalstīti, jau otro gadu saņem stipendijas. Skolas direktore pauda gandarījumu par skolēnu motivācijas vēstulēm stipendijas saņemšanai – ar katru reizi tās kļūstot aizvien labākas, pārdomātākas, tā ka vērtētājiem izvēle esot sarežģīta. Pirmajā vērtēšanas reizē tā izvērtusies pavisam emocionāla – bijis grūti izvēlēties, jo vairāki pretendenti šķituši līdzvērtīgi.

Neretas novada domes deputāts Kaspars Baltacis, kurš ir viens no šīs stipendijas piešķiršanas iniciatoriem, jauniešus mudināja nepadoties un nepārtraukt sapņot, jo pat vispārdrošākie sapņi mēdz piepildīties. No uzņēmējiem – stipendijas mecenātiem – Kaspars nodeva laba vēlējumus ar aicinājumu mācīties.

Skolēni dalījās savos stāstos par ikdienas aktivitātēm, sasniegumiem un interesēm. Kārlis Plusniņš  šogad piedalījies LTV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Pats Kārlis, kaut arī ir mācību izcilnieks un piedalījies daudzās olimpiādēs (kā smējās, viņa skolasbiedri, vieglāk esot nosaukt olimpiādes, kurās viņš nav piedalījies, nekā uzskaitīt visas, kurās viņš ir bijis), savos izteikumos un vērtējumos ir piezemēts un bez pašpārliecinātas bravūras. Kārļa mamma Valentīna Plusniņa, vaicāta par sava bērna panākumiem, pauda uzskatus, ka, viņasprāt, “katrs bērns piedzimst jau tāds, kāds viņš ir”. Ikreiz, kad Kārli apbalvojot par izciliem mācību sasniegumiem, viņa mazliet mulstot, jo no visiem trim bērniem, ko viņa audzinājusi, Kārlim iznācis veltīt vismazāk laika.

Armands Aivis Gorbačovs, kurš var lepoties ar Baltijas valstu čempiona lauriem trīssoļlēkšanā (stadionā) un šogad beigs 12.klasi, dalījās savos nākotnes plānos. Jaunietis vēlas doties sava tēva pēdās – kļūt par ugunsdzēsēju. Viņa klasesbiedrene Edīte Grigalovičina plāno studēt medicīnu.

Arī pārējie stipendiju saņēmēji ir ne tikai izcili mācībās, bet arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē, piedalās dažādos konkursos, dejās, sportā. Savukārt skolēnu vecāki kā pateicību ziedotājiem bija sarūpējuši cienastu.

Stipendija ir Neretas novada uzņēmēju un iedzīvotāju saziedota. Tās mecenāti šobrīd ir SIA “Liellopu izsoļu nams”, kura vadītājam Kaspara Ādamam pieder sākotnējā ideja par stipendijas izveidi, zemnieku saimniecības “Rimšāni”, “Slabdzēni”, “Pumpuri” un Māris Usāns. Vairāki stipendiātu vecāki izrādīja interesi par iespēju ziedot naudu skolēnu materiālai stimulēšanai. K.Baltacis aicina arī citus novada iedzīvotājus iesaistīties un finansiāli atbalstīt talantīgus vidusskolēnus.

 

Daiga Meldere

Foto: D.Meldere, I.Kaziļūns

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other